Jump to content
IGNORED

Starenje, tamo negde daleko


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    54

  • Yoyogi

    34

  • noskich

    32

  • gospa buba

    31

ja ipak mislim da Bata mesa burnout sa starenjem. kod mene ta dva nisu isto, uopste. prosla sam kroz burnout, a osecam se veoma mlado :)
Znači sad si fino upržena ribica spremna za sladokusce... ;)EDIT: Evo sad ti obidjoh profil... Pa ti si brate/sestro, cura u najboljim godinama... Šta ćeš ti na ovom topiku, sa ovima što kukumavče... Edited by dare...
Link to comment

Ne mesi Bata to, nego se poklopilo vremenski. Odnosno, burnout jednostavno prekine čoveka iz svakodnevne kolotečine da stane na tren i zapita se "za čije babe zdravlje?". Odnosno gde sam i kuda idem - uz istovremeno gledanje na sat.

Link to comment
Da, mada treba videti i koliko učešća traže banke u ova nesigurna finansijska vremena. Ono, ako za sklapanje ugovora treba da pljuneš barem 40-50K na licu mesta - a nemaš - onda džabe plan. Video sam da neke kolege ovdašnje traže tako lagano ruinirane kućice u kojima još uvek može kako-tako da se živi. Pa ih onda sređuju natenane. Mada ne znam da li povlače onda dva namenska kredita - jedan za kupovinu, a drugi za renoviranje ili pokrivaju to jednim. Mada, to je već tema za onaj topić "nekretnine".
naravno, treba se raspitati za uslove na lokalu. pitam se samo ko bi uopste dizao kredit ako je ucesce toliko koliko pricas, mislim u cemu bi bila poenta istog.pogotovo u berlinu gde je svaki drugi mladac nezaposlen.super je ta ideja sa kupovinom poluraspada koji se vremenom dovodi u cakumpakum stanje. jos je bolje bilo ranih 90tih kada je istocni berlin bio prepun napustenih a fenomenalnih starih zgrada, koje su skvoteri okupirali i vremenom legalizovali. znam za slucaj da je nekima cak i gradska vlast dala bespovratno neke silne pare da srede stambenu zgradu od 4-5 spratova, pa su onda mladi pankeri organizovali mobu u komsiluku da ustede na radnoj snazi :s_d: no ta su udarnicka vremena za nama, ko se ovajdio ovajdio se. tako da se ne ponavljam, usmerimo svoje oci gladne jeftinog zivotnog prostora prema opskurnim a perspektivnim delovima grada.
Odricanje je prvi znak starenja. Valjda sam zbog toga i ostavio cigarete. Jeste da su napomene o zdravlju važan argument, ali kad sračunaš 5-6 rajhsmaraka po paklu, pa puta 30 dana u mesecu... ispada taman mesečna rata za nova kola.
ne volim tu "o" rec, racionalizacija zvuci nekako prihvatljivije.imajuci u vidu sva odricanja u koja smo silom prilika gurnuti 90tih, dugo vremena sam imala potrebu da ugadjam svom inner teen koji se nicim zasluzeno onoliko napatio. i nije mi zao. ovo sto se sada desava je samo blaga restrikcija, nikako ukidanje bilo kog zivotnog zadovoljstva. i to restrikcija radi preusmeravanja sredstava u nesto sto ce kasnije opet sluziti u hedonisticke svrhe. mozda imam srece sto me cigarete nikad ni malo nisu zanimale, a i zmu vozi company car. mada i kad bi postojala dilema auto ili putovanja/izlasci/fashion accessories sumnjam da bi bilo mesta dvoumljenju.
Elem, u znakove starenja spada valjda i lagano zaokretanje prema centru? Dok si mlad, onda su super liberalan, socijal-demokratičan, pravda, ravnopravnost, kurac-palac. A kako stariš, vidiš kako su ljudi oko tebe bolesne bitange i kako se neke stvari nikad neće promeniti, pa "live and let live" zameniš ponekad sa "fuck'em".
vidi moj prethodni post <_< ja sam valjda jedina od ljudi koje poznajem koja je jos '96 bila misljenja da je ch.jovanovic autentican degenerik.ali posto ni ogorcenost nije nikom nekog dobra donela, radije se opredeljujem za "don't fuck'em & mind u'r own bussiness" -_-
Primetio sam kao dodatni znak starenja da mi i ruke sve više liče na ćaletove (umesto na Šopenove).
odgovor glasi - neutrogena (norwegian formula) :) fizicko propadanje je barem nesto cemu se u danasnje vreme moze bar privremeno stati na put. olaksavajuca okolnost moze svakako biti i da radis u industriji gde se what's inside counts only in terms of calories, znaci shlauf oko struka = sekira za vratom.a kako se vrememom metabolizam usporava, zavrsicu izgleda na 2 jagode dnevno ko majkl djekson.no dosta o meni. malo vise kretanja, malo manje pivskih i kobasicarskih produkata i to bi bilo to. i optimizam, ah optimizam. crko dabogda.
Link to comment
...
Sve sto pisem, ako nije specificno navedeno, se odnosi na Australiju.Hajde da budemo jos precizniji, u pitanju je vegetarijanska pica koja od svih vrsta ima najmanju kalorijsku vrednost.Nisam strucnjak, ali znam da male (sve koje nisu lanci) pekare ovde same prave svoj hleb, bivsi cimer mi je pekar.Kada je rec o reklami, ja kao Yoyogi TV ne gledam, a informacije koje dopru do mene (uglavnom preko neta) su isfilterisane tako da za te reklame ne znam, a i da znam bas me i ne dotice. Proizvod cenim prevashodno po dve stvari: kako zadovoljava moje potrebe i po ceni (uz izuzetak vegetarijanskog moralnog kodeksa koji je iznad ta dva pravila).
Link to comment
Kada je rec o reklami, ja kao Yoyogi TV ne gledam, a informacije koje dopru do mene (uglavnom preko neta) su isfilterisane tako da za te reklame ne znam, a i da znam bas me i ne dotice. Proizvod cenim prevashodno po dve stvari: kako zadovoljava moje potrebe i po ceni (uz izuzetak vegetarijanskog moralnog kodeksa koji je iznad ta dva pravila).
Домино је имао ту несрећу да баш наваљује с неким моронлуком оних првих годину-две док смо још гледали свашта на тевеу. У року од две-три године се сам од себе искристалисао кућни ред - ако неко гледа, па оде и остави укључен звук па после и остали чују рекламе, следи колективна дерњава. Рекламе су увек око 30% гласније. Оне су нас, углавном, и излечиле од тевеа, а онда и од радија и биоскопа.
Link to comment
Nema tu izbora, druže Pace - socijalizam međ' proizvođačima cigara, pa koštaju isto i krdža i "premijum". Jedino da sam uradio kao nekad u vreme sankcija ortak u studenskom gradu - sušili one froncle od banana na radijatoru. Pa nisu mogli da dočekaju, nego su ih "dosušili" fenom za kosu i onda lepo smotali i pripalili. Mislim da cirka 11 dana nisu nakon toga ustajali iz kreveta. Kakav crni meth, čikita banane razvaljuju.
Око 95% цигарета које сам скратио* откад палим су биле из моје производње - тј куповао сам дуван и папир, не цигарете.Што је оне '93 значило лоше или никако ферментиран дуван из најлон кесе, купљен од сељака на пијаци. Најгора крџа, ал' навикли се и на то, уз додатну предност што је директорова жена гледала да не седне поред мене (а ради чега је један хтео да пропуши у та најгора времена).
Znaš ili makar naslućuješ to i kad si mlad, ali barem imaš neku nadu i drajv. Starenje je valjda ta prekretnica kad ne samo da shvatiš da od toga neće biti ništa, nego i preusmeriš sve to šta ti je ostalo pozitivno na neki mikrokosmos - porodicu, baštu, mače koje si spasao na putu ili prosto sekretaricu sa DD dudama koja se svako malo pojavi na vratima da pita ima li šta da se faksuje.
Да. Код мене је то било отприлике 1996-98. Отад сам излечени шљакохоличар.----Од свих изрека о пушењу, две су ми најјаче:- пушење скраћује цигарете- пушење понекад продужава живот - непушаче стрељају одмах
Link to comment
Da nastavimo sa temom.Ekvador izgleda kao sjajno mesto za ranu ili redovnu penziju: http://articles.moneycentral.msn.com/RetirementandWills/RetireInStyle/EcuadorIsaHavenForRetirees.aspx?page=1http://www.naturalnews.com/029566_Ecuador_retirement.htmlhttp://watsontravels.blogspot.com/Trajna viza se lako dobija, sve je jeftino, lepa i raznovrsna priroda, interesantan miks kultura, poprilicno bezbedna...I meni deluje kao dobar izbor ili za trajnu penziju i boravak ili kao dobar pit-stop za stalne nomade.
Cene sa prvog sajta uvecati za trecinu.Za Noskicha i Yojogija, eksperte za nekretnine za ceo svet, cene kvadrata na najboljim lokacijama u Kitu su oko $1,300. Rente sa drugog za trecinu.Za Rajku: jeftinije je nego u Srbiji. Benzin je dzabe - galon 1 dolar.Kito ne preporucujem jer je saobracaj uzasan i zagadjen je jer ima dva miliona ljudi u kotlini izmedju planincuga. Dugacak tridesetak kilometara, sirok pet.Kuenka je, sa druge strane, savrsena. Pola miliona ljudi, lepa klima, fina priroda, sporiji zivot. Tu ima masa stranaca ali i mladjarije koja uci jezik. Ali, nema sta da se radi i prilicno je izolovana od ostatka.Kito i Kuenka jesu bezbedni u smislu zivota. No, mora se uracunati barem na jedno obijanje kuce/stana u pet godina.Ljudi jesu sjajni, gostoljubivi. Sve u deminutivima. Za razliku od mediteranaca, nemoj neko da povisi glas. Oni kad se i svadjaju, sve nesto tiho. Osim predsednika, naravno, koji je drama queen i voli da se dere. Priroda jeste savrsena i raznovrsna.
Link to comment
Cene sa prvog sajta uvecati za trecinu.Za Noskicha i Yojogija, eksperte za nekretnine za ceo svet, cene kvadrata na najboljim lokacijama u Kitu su oko $1,300.
Ne znam cemu ova prozivka? Moj celokupni opus postova o nekretninama na forumu se svodi na Sidnej (gde zivim preko tri godine) i Bangkok (odakle mi je devojka) plus sam pomenuo Srbiju samo kao poredjenje i preneo vesti o balonu nekretnina u Kini uparene sa iskustvima prijatelja Kineza. Summa summarum dva grada i dve zemlje. Cuj na najboljim lokacijama; pa izvini, ako hoces naj-naj zasto bi se uopste selila za Kito, pravac bre Monte Karlo i dovidjenja. :lol:BTW, evo koliko je jednostavno dobiti permanent resident vizu u Ekvadoru:http://www.ecuador.org/immigrantvisas.htmOva mi je kategorija smesno laka za prijavljivanje:VISA 10-V. ProfessionalThe visa applicant will present the following additional documents: 1. Visa application form 2. Passport valid for at least 6 months 3. Diploma, translated into Spanish, notarized and legalized at a consulate. (Cost US $10.00) 4. A Police Criminal Record Check document, from the State Police. 5. A notarized medical certificate, stating that the applicant is free of contagious diseases including HIV. 6. 2 current passport size photos, in color with white backdrop. 7. A fee of US $200 dollars. Edited by noskich
Link to comment
Ne znam cemu ova prozivka? Moj celokupni opus postova o nekretninama na forumu se svodi na Sidnej (gde zivim preko tri godine) i Bangkok (odakle mi je devojka) plus sam ...
.... kupio prvi od planiranih 13 stanova u Bankoku? Nešto si se bio raspisao sa tim u vezi pre par meseci: te ja bi mogao da kupim ovoliko onoga u Sidneju a toliko toga u Bangkoku. Uradi li ti išta od toga?
Link to comment
Šteta što si zauzeta, sjajno bi se slagala sa mojim kolegom koji ne kupuje Plejboj zbog golih žena nego zbog kvalitetnih tekstova :)
zajebavam se, naravno. ima li neko uopste ko sa tobom ozbiljno razgovara :fantom:
Link to comment
.... kupio prvi od planiranih 13 stanova u Bankoku? Nešto si se bio raspisao sa tim u vezi pre par meseci: te ja bi mogao da kupim ovoliko onoga u Sidneju a toliko toga u Bangkoku. Uradi li ti išta od toga?
Vec sam napisao dva puta da idem u Tajland u decembru.
Link to comment
Kuenka je, sa druge strane, savrsena. Pola miliona ljudi, lepa klima, fina priroda, sporiji zivot. Tu ima masa stranaca ali i mladjarije koja uci jezik. Ali, nema sta da se radi i prilicno je izolovana od ostatka.
dakle, grad mog zivota. zapamceno!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...