Jump to content
IGNORED

Starenje, tamo negde daleko


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    54

  • Yoyogi

    34

  • noskich

    32

  • gospa buba

    31

reko jedan britanski komicar kad su ga pitali sta je starenje - kad se sagnem da vezem pertle, obavezno pogledam ima li sta jos da se poradi dok sam dole. e to je starenje.ne znam koje pare bi to mogle promeniti. edit - zaboravljam...

Edited by adam
Link to comment
Probali ja i moje drustvo ovo isto na faksu. Nasli recept u Anarchist Cookbook ili tako necem slicnom, kaze fantasticna zamena za marijuanu, isti buzz a jeftinije i legalno. Poharali jedno 30 banana iz studentske menze, zatvorili se u jednu sobu sa sve opremom (reso, toaster oven), radili sve po receptu i zavrsili sa necim crnim sto je vise bio kao neki prah, sto nas nije pokolebalo da ga smotamo u papir i zapalimo. Bilo je uzas, kao da pusis neke jeftine njesra cigarete, a buzz nigde. Na kraju smo morali da skupimo lovu i da odemo na 4. sprat kod poznatog/priznatog dealera i da nabavimo pravu stvar :D
Za koliko vam je prodao gram susenih banana?
Link to comment

ja sam se danas obradovao zbog toga sto je autobus, zbog radova, malo promenio trasu pri mom povratku kuci, pa mi dan nije bio sasvim isti kao prethodni.znaci jos sam mlad, cim me raduju avanture!

Link to comment
dabome, no mi je ispraviti rashu osecaj kao da jedem veliku cokoladu sa ljeshnjacima ^_^
Пошто купио пото продао, а ето сам ти и освежио дан.
Link to comment
ne bih isla bas dotle da mesim lebac (ili pirinac, sta vec bese) kao noskich,
Ako me vec citiras onda neka bude ono sto sam rekao. Naprotiv, neisplativo je mesiti svoj hleb kao i praviti picu u kuci (dok kupis sve sastojke plus struja za rernu cena dobro predje prodajnu cenu gotovog proizvoda plus sto izgubis vreme). Fan sam Domino`s lanca koji sa kuponima koji se mogu naci na netu imaju veliku picu za 6 dolara, vrlo kvalitetnu i bogatu sastojcima. Mozes da izmenis do dva sastojka besplatno pa uvek dodam feta sir cije bi malo parce kostalo 5 dolara u supermarketu na primer. Dakle sta sam rekao - pirinac je sjajna zamena za hleb iz vise razloga: pruza slican nutritivni sadrzaj, ne moras da ga kupujes svake nedelje vec dobavis dzak od 15-20 kila i to traje do pola godine (za dva coveka), cena tog dzaka je kao da si kupio 4-5 kvalitetnih multigrain hlebova.Jedino sto je potrebno je rice cooker, za minut ubacis pirinac, dospes vodu i ostavis, automatski se sam gasi kada zavrsi, a kosta oko 15 dolara. Druga stvar koju preporucujem je steamer. Isti pristup: rasporedis hranu na nivoe, podesis i ostavis. Meni je sjajno, ali problem je kad neko voli dosta zacinjenu hranu pa je to malo teze izvesti sa sosevima (mora se hrana staviti u zdelice). Edited by noskich
Link to comment

Da nastavimo sa temom.Ekvador izgleda kao sjajno mesto za ranu ili redovnu penziju: http://articles.moneycentral.msn.com/RetirementandWills/RetireInStyle/EcuadorIsaHavenForRetirees.aspx?page=1http://www.naturalnews.com/029566_Ecuador_retirement.htmlhttp://watsontravels.blogspot.com/Trajna viza se lako dobija, sve je jeftino, lepa i raznovrsna priroda, interesantan miks kultura, poprilicno bezbedna...I meni deluje kao dobar izbor ili za trajnu penziju i boravak ili kao dobar pit-stop za stalne nomade.

Link to comment
Ako me vec citiras onda neka bude ono sto sam rekao. Naprotiv, neisplativo je mesiti svoj hleb kao i praviti picu u kuci (dok kupis sve sastojke plus struja za rernu cena dobro predje prodajnu cenu gotovog proizvoda plus sto izgubis vreme). Fan sam Domino`s lanca koji sa kuponima koji se mogu naci na netu imaju veliku picu za 6 dolara, vrlo kvalitetnu i bogatu sastojcima. Mozes da izmenis do dva sastojka besplatno pa uvek dodam feta sir cije bi malo parce kostalo 5 dolara u supermarketu na primer. Dakle sta sam rekao - pirinac je sjajna zamena za hleb iz vise razloga: pruza slican nutritivni sadrzaj, ne moras da ga kupujes svake nedelje vec dobavis dzak od 15-20 kila i to traje do pola godine (za dva coveka), cena tog dzaka je kao da si kupio 4-5 kvalitetnih multigrain hlebova.Jedino sto je potrebno je rice cooker, za minut ubacis pirinac, dospes vodu i ostavis, automatski se sam gasi kada zavrsi, a kosta oko 15 dolara. Druga stvar koju preporucujem je steamer. Isti pristup: rasporedis hranu na nivoe, podesis i ostavis. Meni je sjajno, ali problem je kad neko voli dosta zacinjenu hranu pa je to malo teze izvesti sa sosevima (mora se hrana staviti u zdelice).
ma svaka tebi cast sto se sa svim tim bakces. meni je hrana poslednja briga u zivotu (tj. najmanji trosak, ako ne racunam odlazak u restoran), a domino's pizza po energetskoj vrednosti sadrzi otprilike moj mesecni unos tako da je ionako off limits. ali taj rice cooker ti nije losa ideja, obozavam thai i uopste egzoticnu klopu pa bih mozda mogla i malo da eksperimentisem.
Link to comment
Ako me vec citiras onda neka bude ono sto sam rekao. Naprotiv, neisplativo je mesiti svoj hleb kao i praviti picu u kuci (dok kupis sve sastojke plus struja za rernu cena dobro predje prodajnu cenu gotovog proizvoda plus sto izgubis vreme). Fan sam Domino`s lanca koji sa kuponima koji se mogu naci na netu imaju veliku picu za 6 dolara, vrlo kvalitetnu i bogatu sastojcima. Mozes da izmenis do dva sastojka besplatno pa uvek dodam feta sir cije bi malo parce kostalo 5 dolara u supermarketu na primer.
Пу, написах нешто овде па ми нестаде струје... ајд да пробам да риконстракт.Елем, за пиринач се слажем, само што то овде(рж) не важи толико, јер је избор скучен. Тамо(рж) има тих дућана где се снабдевају Азијати, па има 20 врста пиринча. Сад ми се опет једе кољиво од мрког (ака нељуштеног) са сувим воћем :облиз:.Пица у сопственој режији, бар како је моја госпоја правила је ем имала тесто како ваља - крцкаво по ободу, и много ближе италијанском (какво се већ прави по Европи) - ем је била далеко богатија. Одозго је долазила којекаква шунка и/или разне кобаје (чега иначе ни у дућану није неки избор), а не само онај пеперони. Сос је био мајка Мара и било га је доста, сир бољи, и било је и оригана (који не иде у америчку пицу, никад чули, бар нисам срео). И коштало је упола, а било 2-3 пута боље од пице из тих чејнова.Хлеб такође, изађе $0,60 за иквивалент векну, која у дућану или пекари кошта око $2,80 а није хлеб него индустријски производ (чак и у пекари - бејкери по правилу не меси своје тесто него то стиже камионом па се пече на лицу места, не би ли мирис био реклама - у мом случају, углавном је био ентаједвртајзинг).
Link to comment
ma svaka tebi cast sto se sa svim tim bakces. meni je hrana poslednja briga u zivotu (tj. najmanji trosak, ako ne racunam odlazak u restoran), a domino's pizza po energetskoj vrednosti sadrzi otprilike moj mesecni unos tako da je ionako off limits.
Домино је био на списку за одстрел. Ниједном за оних 11 година нисмо узели пицу код њих, јер нам се смучила њихова имбецилна реклама још прве године. Ако се баш довлачила пица, то је било од Папа Џоа, или ако баш нема друге, Пица Колиба.
Link to comment
Da nastavimo sa temom.Ekvador izgleda kao sjajno mesto za ranu ili redovnu penziju: http://articles.moneycentral.msn.com/RetirementandWills/RetireInStyle/EcuadorIsaHavenForRetirees.aspx?page=1http://www.naturalnews.com/029566_Ecuador_retirement.htmlhttp://watsontravels.blogspot.com/Trajna viza se lako dobija, sve je jeftino, lepa i raznovrsna priroda, interesantan miks kultura, poprilicno bezbedna...I meni deluje kao dobar izbor ili za trajnu penziju i boravak ili kao dobar pit-stop za stalne nomade.
ovo su cene kao u srbiji.
Link to comment
razmataze, koji je tebi andrak ovih dana pa samo o starenju svrljas?
E kad se samo setim kakav je nekada Bata bio onamo... 1 vrcava vidra od nika, sa kojom nisi smeo da se kačiš, jer ti ga odmah smesti, a da ne znaš šta te je snašlo...I onda najpametnije da oćutiš, jer kako kaže ona narodna, što se više koprcaš to ti dublje ulazi...A sad ništa... Ozbiljne teme, dugačke rečenice, sa puno obrazloženja... Peščani sat curi...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...