Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, BraveMargot said:

hazarde, mislim da ne shvatas neke osnovne stvari u vezi britanske politike. snp je nacionalna stranka, u smislu da zastupa svoje gradjane i u nacionalnom i u lokalnom parlamentu. ona je druga najveca stranka u uk po broju clanova i treca najveca stranka u vestminsteru.

 

Ja sve dobro shvatam rekao bih, ali ti baš ne čitaš pažljivo ono što ja pišem.

 

SNP nije treća najveća stranka u Engleskoj. U Engleskoj SNP ne postoji. Kada kažem ,,stranka na nacionalnom nivou" ne mislim na to da li učestvuje u izborima za Vestminster nego da li kandiduje kandidate širom UK. SNP to ne čini. Lepo kažem ako hoćeš čistu remain opciju, u Škotskoj možeš da biraš između SNP i LD. U Engleskoj ne možeš. Šta tu nije jasno?

Link to comment

Da li u izbornim jedinicama u Engleskoj u kojima Laburisti imaju Brexit kandidata (znam, malo ih je, ali ih ima), postoji druga remain opcija osim LibDema? 

Link to comment
19 minutes ago, BraveMargot said:

 

ne izbegavam da ti odgovorim, odluke se donose u konkretnim situacijama, zato daj mi spisak jedinica i kandidata i ja cu ti reci kako bih glasala. da ti odmah kazem da sigurno ne bih glasala za jo swinton ili bilo koga ko je sudelovao u austerity vladi. evo glasala bih mozda za pokojnog carlsa kenedija, da je ziv, on je bio posteni politicar mada je poslednjih godina malo bio pobrljavio usled alkoholizma. i zao mi je sto je i on izgubio poslanicko mesto zbog toga sta je centrala stranke na vlasti radila.

 

Nisam te pitao kako bi ti glasala, jer ti možeš da glasaš samo u svojoj izbornoj jedinici, plus si jasno stavila do znanja da glasaš za Labour ili SNP. Pitam te kakav rezultat priželjkuješ u izbornim jedinicama gde SNP ili Labour ne mogu da pobede Cons/Brexit Party, a LDs mogu. Drugim rečima, da li bi ti bilo poželjno (samo na ovim predstojećim izborima i u kontekstu brexita - ne pitam za 2024. ili 2029.), da LDs uzmu više poslanika, pod uslovom da svi ti dođu na ušrtb Cons (tj. da to nikako ne ošteti Lab i SNP). To je pitanje.

 

Btw rekla si da LDs imaju 16 poslanika od kojih su većina prebezi....pa nisu, prebega ima 4 od 16 (12 je izabrano kao LDs 2017., jedan - Lloyd - je postao nezavisan da bi glasao za Mejkin sporazum, onda je Dodds izabrana u byelection). To su Ummuna, Wollaston, Berger, i Lee. Pa hajde onda da vidimo i konkretan primer.

 

Phillip Lee, Bracknell. Ova i.j. glasa za cons od osnivanja. Lee je ovde dobio tri izbora za redom prilično ubedljivo. Da li tu veće šanse ima sada Lee kao LD ili neki Labour kandidat (bilo ih je više, nikad nijedan nije dobio).

 

Ili Sarah Wollaston, Totnes. Ovde Konzervativci dobijaju od....ne znam kad, 20 i neke. Wollaston je prilično ubedljivo tukla Labour kandidate. Da li ima veće šanse ona kao LD ili Labour kandidat?

 

A ima i ovo:

 

Boris Johnson could lose over half of 20 key marginal seats between Tories and Lib Dems at early election, analysis shows

 

Ako ima 20 marginal seats između LDs i Cons (znači te dve stranke su najbliže da uzmu te jedinica), ko je bolje da ih uzme na sledećim izborima, LD ili Cons? Sa tvoje tačke gledišta.

Edited by hazard
Link to comment

ah, nisam shvatila da postavljas neinteresantno i uopsteno pitanje o tome da li je bolje da bude mp iz libdema ili consa. za to me realno bas briga, verovatno bih gledala po individualim kandidatima. philip lee deluje kao skot, sarah wollaston je malo vise ok. postoje i neki torijevci koji su ok, npr ja odavno gotivim keneta klarka i zao mi je sto je mator pa ide u penziju. sigurno da bih vise volela nekog moderate torijevca da talasa u njihovim redovima nego nekog bezlicnog i beskorisnog (ili cak kao u slucaju lija, odvratnog) libdema koji nema nikakvu korisnu funkciju sem sto je eto njegova stranka protiv bregzita.

Link to comment
11 minutes ago, BraveMargot said:

ah, nisam shvatila da postavljas neinteresantno i uopsteno pitanje o tome da li je bolje da bude mp iz libdema ili consa. za to me realno bas briga, verovatno bih gledala po individualim kandidatima. philip lee deluje kao skot, sarah wollaston je malo vise ok. postoje i neki torijevci koji su ok, npr ja odavno gotivim keneta klarka i zao mi je sto je mator pa ide u penziju. sigurno da bih vise volela nekog moderate torijevca da talasa u njihovim redovima nego nekog bezlicnog i beskorisnog (ili cak kao u slucaju lija, odvratnog) libdema koji nema nikakvu korisnu funkciju sem sto je eto njegova stranka protiv bregzita.

 

OK, hvala.

 

No jedno pojašnjenje - šta ako moderate torijevac ne želi no deal, ali je protiv referenduma br. 2, dok je bezlični odvratni LD svim srcem za referendum br. 2 i glasao bi za njega s obe ruke da može?

 

Nije li bezlični LDovac više na liniji onoga što ti želiš u ovom trenutku?

 

Recimo, da sam ja u ovom trenutku remainer glasač laburista, a znam da ima možda 10ak Labour MPs koji su protiv drugog referenduma i neće glasati za njega (makar bio u party manifesto), priželjkivao bi da uz Labour vladu (recimo manjinsku koju podržava SNP) ima i 20-30 LDova za koje znam da će sigurno glasati za referendum. Ne bi me u ovom trenutku preterano zanimalo da li su fini ljudi ili odvratni oportunisti, kao što mi ne bi ništa značilo da li među konzervativcima ima jako puno finih ljudi koji su 100% protiv drugog referenduma. To je po meni čista logika na osnovu političkog ishoda koji bi u tom slučaju želeo, nula emotivni ili lični odnos prema samim MPijevima.

Link to comment

a otkud ti znas sta ja zelim u ovom trenutku (da nastavim niz, idi idi iz zivota moga)?

pokusavam da ti objasnim - zelim normalan parlament, i ne interesuju me what if scenariji. u izbornim jedinicama s konzervativnim glasacima, svako neka glasa po svojoj savesti, jer na kraju to ce biti poslanik kakvog oni zele i zasluzuju.

 

Link to comment
52 minutes ago, pacey defender said:

Prvi pasus -  zar nisu izbori za EP signal da dolazi do prelivanja glasova od Lab ka LibDem? Na osnovu toga može se valjda proceniti da biti nekakvih izbornih jedinica u kojima LibDemsima rastu šanse za prolaz. 

 

 

Ne u tolikom broju.

 

Izbori su za EVROPSKI PARLAMENT, na kojima je, je l da, poibedio Brexit party, a koji je pre cetiri godine na istim izboriima bio drugi.

 

Pogledaj sadasnje stanje polova, LD su na oko 15%, sa tim jos  uvek mogu lepo da se slikaju.

Link to comment
3 minutes ago, BraveMargot said:

a otkud ti znas sta ja zelim u ovom trenutku (da nastavim niz, idi idi iz zivota moga)?

pokusavam da ti objasnim - zelim normalan parlament, i ne interesuju me what if scenariji. u izbornim jedinicama s konzervativnim glasacima, svako neka glasa po svojoj savesti, jer na kraju to ce biti poslanik kakvog oni zele i zasluzuju.

 

 

Napisala si

 

Quote

. na izborima im zelim sve najgore, a labouru da osvoji sto vise mandata i oformi manjinsku vladu koja ce sprovesti novi referendum na kome ce se birati izmedju kokretnog sporazuma o izlasku ili ostanka u EU, i onda ako narod bude hteo izlazak, neka i izadjemo iz EU jer onda ce to zaista i biti "volja naroda", ali tada treba da budu svesni da ce to gotovo sigurno voditi novom skotskom referendumu za nezavisnost i potencijalnom raspadu drzave.

 

Izvini ako sam pogrešno shvatio.

Link to comment
40 minutes ago, pacey defender said:

Da li u izbornim jedinicama u Engleskoj u kojima Laburisti imaju Brexit kandidata (znam, malo ih je, ali ih ima), postoji druga remain opcija osim LibDema? 

 

To je najmanje bitno, jer gde LAB imaju Brexit kandidata, to je zato sto je tamo pobedio Brexit.

 

LAB ce tu ostavti Brexit kandidata i dobiti izbore, a ako ne, dobice ih Farage a ne LD.

Link to comment
40 minutes ago, pacey defender said:

Da li u izbornim jedinicama u Engleskoj u kojima Laburisti imaju Brexit kandidata (znam, malo ih je, ali ih ima), postoji druga remain opcija osim LibDema? 

 

Realno ne, postoje Zeleni koji imaju 1 poslanika od 650 (ne znam gde) i nemam pojma kako oni stoje u tim jedinicima koje spominješ, verovatno nikako.

Link to comment

hazarde, ne znam zasto se ovo pretvorilo u licnu prozivku gde ti mene ispitujes konstantno o tome sta ja mislim i za koga bi da glasam ili ko bih da pobedi u raznim hipotetickim situacijama. malo se saberi i razmisli o svom stilu komunikacije. ja sam ti vec sve napisala o tome i nemam vise sta da dodam.

Link to comment
4 minutes ago, hazard said:

 

Realno ne, postoje Zeleni koji imaju 1 poslanika od 650 (ne znam gde) i nemam pojma kako oni stoje u tim jedinicima koje spominješ, verovatno nikako.

 

sarah lucas je u brajtonu i mislim da ce da zadrzi svoje mesto.

Link to comment
18 minutes ago, Budja said:

 

Ne u tolikom broju.

 

Izbori su za EVROPSKI PARLAMENT, na kojima je, je l da, poibedio Brexit party, a koji je pre cetiri godine na istim izboriima bio drugi.

 

Pogledaj sadasnje stanje polova, LD su na oko 15%, sa tim jos  uvek mogu lepo da se slikaju.

Da, uzimam u obzir različit značaj izbora a naročito izborni sistem. Ali objektivno, LAb su danas ugroženiji na nacionalnim izborima nego ranije, preti LibDem

15 minutes ago, Budja said:

 

To je najmanje bitno, jer gde LAB imaju Brexit kandidata, to je zato sto je tamo pobedio Brexit.

 

LAB ce tu ostavti Brexit kandidata i dobiti izbore, a ako ne, dobice ih Farage a ne LD.

Da. Ako remain glasovi odu remain partijama, to radi za pobedu konzervativaca/brexit. Zašto bi remainer imao interes da glasa za leave laburistu? (videti moj poslednji pasus)

14 minutes ago, hazard said:

 

Realno ne, postoje Zeleni koji imaju 1 poslanika od 650 (ne znam gde) i nemam pojma kako oni stoje u tim jedinicima koje spominješ, verovatno nikako.

Tenks, bro. (Brajton). Znači, izbor je jednostavan za svakog ko je za remaim. 

 

U vezi svega što Brave Margot ovde piše, ja samo mogu načelno i sa strane da kažem da u ovom trenutku za levičare u UK ne može biti većeg interesa  od sprečavanja Brexita. Najveća borba protiv austerity je borba protiv Brexit. To se uostalom može sagledati kada se uzme u obzir ko se najviše zalaže za izlazak bez deala. Odnosno, najveći austerity nastupiće ako UK izađe iz EU, a najnajnajveći ako se to dogodi bez deala. Prosto, ekonomija će da ode dole, pa ni šest egalitarnih Korbina neće imati šta da preraspodeljuje ka školama, železnicama i bolnicama. Zapravo, Korbinov odnos prema Brexitu bi za svakog levičara trebalo da bude znak za uzbunu. LIBDEM platforma protiv Brexita je zapravo više u interesu radnog naroda UK nego Korbinovo nećkanje  i taktiziranje o Brexitu sa pratećom socijalnom komponentom. 

Edited by pacey defender
Link to comment
19 minutes ago, BraveMargot said:

hazarde, ne znam zasto se ovo pretvorilo u licnu prozivku gde ti mene ispitujes konstantno o tome sta ja mislim i za koga bi da glasam ili ko bih da pobedi u raznim hipotetickim situacijama. malo se saberi i razmisli o svom stilu komunikacije. ja sam ti vec sve napisala o tome i nemam vise sta da dodam.

 

Ako se tebi čini da se ovo pretvorilo u ličnu prozivku gde ja tebe ispitujem konstantno, ja ti se najiskrenije izvinjavam. Nije mi ideja da te prozivam. Forum služi za razgovor, meni neki stavovi koje iznosiš ne ulaze u glavu u datoj političkoj situaciji, pitanja su pokušaj da razumem. Druge stvari su obrazloženje neslaganja ili nerazumevanja u prepisci. Ja mislim da sam se u komunikaciji ponašao pristojno i držao argumenata. Ja nemam ništa protiv da mene neko ispituje po tim osnovama do sutra :D Opet ako se osećaš napadnutim ili nešto izvini, pa i ako ima neko neslaganje nije to ništa sad lično. Svakako nisi u obavezi ni da mi odgovaraš, ni da samnom diskutuješ. Ja ne živim u UK i ovo posmatram sa strane tako da mi normalno rasprava o ovim pitanjima ne nosi isti emotivni naboj. Možda je tu razlika u mom i tvom shvatanju mog stila komunikacije.

 

Poslednji post je bio moj odgovor na tvoje pitanje, uz izvinjenje ukoliko te nisam dobro razumeo. Nije bilo nikakvo pitanje niti prozivka niti sam očekivao odgovor, samo je to bilo pojašnjenje s moje strane.

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...