Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

View image on Twitter

 

 

 

 

8 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Pošto se zna da se ide na izbore, a samo je pitanje kada, Laburisti i LDs su stvarno neopevane budale ako ne razmatraju neku malu mini-koaliciju, tj ne koaliciju nego "sporazum o nenapadanju". Dakle, da se odabere samo 20-30 mesta, ne da se pravi nenapravljiva koalicija na državnom nivou, i u tih 30 mesta da se podeli fifti-fifti, gde Lib Demovi imaju potpunu prednost nad Laburistima, a blizu su većine, recimo Ričmond, da se Labs i Zeleni ni ne kandiduju i da tabanaju za Lib Dem kandidata. I obrnuto na severu gde Lib Demovi nemaju prevelike šanse naspram Lab, a zajedno imaju ohoho većinu. Užasno teško, ali na kraju izvodljivo. Mada, uopšte nisam optimista da će to da rade.

nazalost, znamo i ti i ja da je ovo nemoguce. 

 

a neprijatelj je brojan i ujedinjen u zelji da se volja naroda izborena na referendumu ostvari. boris je lud ali nije glup i tesko da ce promasiti ovaj zicer. 

 

najebali smo sta god se desilo. 

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Upravo. Ta koalicija im je jedino rešenje @Marvin (Paranoid Android), samo šta posle? Korbina za PM?? Nikad. 

 

Znam da su ovo samo moja mudrijašenja, ali o "šta posle" bih mislio posle. Who the fuck knows, čitaće se pollovi u narednih nekoliko dana, ali svako normalan će videti da Laburisti sami neće imati većinu. Pošto se ništa ne može tvrditi i izbori mogu da donesu ili ogromnu torijevsku većinu ili žestoko hung parlament, učinio bih sve što mogu da potpuno smanjim Konzervativce, a o svemu drugom razmišljam tek ako mi to uspe.

 

Just now, pasha said:

Ali onda ce slicno da rade Faraz i Dzonson.

 

Oni će to svakako da rade. Ali njima je lakše. Faraž, osim na papiru, nema stranku, nema poslanike, Faraž je one man desničarski show. Faraž može sutra da pucne prstom i kaže da svi njegovi glasači glasaju za Cons, to će se dogoditi. On nema muke koje će imati i Laburisti i Lib Demovi, da u potencijalnim izbornim koalicijama moraju da odaberu svojih 30, 40, 50 kandidata za poslanike i kažu im "Jebi ga momci, zbog višeg cilja vi ste na klupi za ove izbore". Faraž i Boris takođe imaju ciljeve koji se savršeno poklapaju - No Deal Brexit i Boris da ostane na vlasti. Faraž nema nikakve prave ambicije o mestu u vladi. Njih dvojica su potpuno komplementarni, dok Lib Debs i Labs imaju suštinska neslaganja i oko vođe potencijalne koalicije i budućeg premijera, i samog pitanja Brexita.

 

Link to comment
1 minute ago, adam said:

nazalost, znamo i ti i ja da je ovo nemoguce. 

 

a neprijatelj je brojan i ujedinjen u zelji da se volja naroda izborena na referendumu ostvari. boris je lud ali nije glup i tesko da ce promasiti ovaj zicer. 

 

najebali smo sta god se desilo. 

 

Da. Mislim, nije nemoguće, moguće je uz ogromnu svest o višem cilju i koliko je toga na liniji, ne za narednih 5, nego narednih 25 godina. Moguće je, samo je izuzetno malo verovatno da će išta biti od toga.

 

Sa druge strane, sumanuto se nadam, oni već danas čitaju pollove, i Labs i LDs. Potpuno mi je bizarno da donesu odluku "Fuck it, idemo ovako" znajući da ne mogu da ih pobede, i da, šta, makar neće ni da razgovaraju whatsappom? A ako razgovaraju, pa, to je već neki korak.

Link to comment
16 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Da. Mislim, nije nemoguće, moguće je uz ogromnu svest o višem cilju i koliko je toga na liniji, ne za narednih 5, nego narednih 25 godina. Moguće je, samo je izuzetno malo verovatno da će išta biti od toga.

 

Sa druge strane, sumanuto se nadam, oni već danas čitaju pollove, i Labs i LDs. Potpuno mi je bizarno da donesu odluku "Fuck it, idemo ovako" znajući da ne mogu da ih pobede, i da, šta, makar neće ni da razgovaraju whatsappom? A ako razgovaraju, pa, to je već neki korak.

ja vidim problem u tome sto su u ovom trenutku ld mnogo blizi oterani torijevci - a tu ima nekoliko ozbiljnih imena koja nose fini broj glasova na lokalu. nekako mi ima vise logike da ld prihvate njih i chukine pobegulje i da se tu oformi ta neka privremena izborna koalicija. 

 

 

moguce da gresim, videcemo....

 

al bilo bi jako interesantno videti korbina i hamonda kako se zajedno bore za opste dobro. :sleep:

 

 

Link to comment
Quote

Mr Farage said he was 'massively impressed' with the leadership Mr Johnson had shown by ejecting 21 Remainer rebels.

'I didn't think he would have the nerve, but he has done it,' he told MailOnline.

'The centre of gravity in the Conservative Party has shifted very much in the direction I would like it to go.

Mr Farage said he was concerned that the country could 'end up with no Brexit and no election' due to Labour's obstruction. 

But he said: 'This can't go on. At some point there is going to be an election. Huge numbers of the public are absolutely disgusted with the way Parliament is behaving, our MPs are behaving. When the election comes they will voice that.'

He added: 'We need to get an election to get Brexit.'

Asked if there should be a pact between the Brexit Party and the Tories for the poll, Mr Farage said: 'Yes of course. Absolutely. And I am very open to that.'

But the MEP stressed that Mr Johnson had to made clear No Deal was the default option. 

He said: 'We have got to go for a clean break. With what Parliament did last night there is now no chance of Brussels giving us anything. 

'No chance at all. They think Boris is now in a complete trap, and anyway he would not get the Withdrawal Agreement through Parliament. 

'I don't see he has got any choice politically but to go for a clean break.'

Mr Farage said he had not been contacted by No10, joking that they were 'quite busy with other stuff at the moment'.

But he said he was optimistic about some kind of agreement . 'I feel we are heading in the right direction,' he said.  

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7426391/Nigel-Farage-says-Brexit-election-pact-Tories-happen.html

 

EDnNiWqXYAANQ_S?format=png&name=large¸
https://twitter.com/YouGov/status/1169191575823560704

Edited by vememah
Link to comment
9 hours ago, Budja said:

 

Johnson i Cumming politicki igraju kako je jedino moguce. Naravno da ne mogu da izigravaju novu Terezu Mej. Naravno da je sa vecinom od 1 poslanika logicno da idu na izbore. I to se suskalo od pocetka.

 

 

Pa ne skroz. Džonson i Kamings hoće da dobiju podršku za izlazak bez sporazuma 31.10. (i to mora ići ili preko izbora ili referenduma, trećeg nema) ali tako da ne ispadne da su oni krivi za izlazak bez sporazuma, već da je kriv ostatak EU + opozicija.

 

Pošteno bi bilo da je Džosnon odmah rekao: hoću ili ovakav sporazum ili nikakav, i da izađem 31.10. okreni obrni, i odmah raspisao izbore da za to dobije podršku javnosti.

 

Ovo što sada radi je šibicarenje. Ali on je i jedan šibicar tokom cele svoje karijere, tako da ne čudi.

Link to comment
Quote

 

The [YouGov] survey of 1,533 voters found Johnson's suspension of parliament was viewed as undemocratic by an overwhelming 46% to 32%, while the prime minister's decision to throw 21 of his MPs - including two former chancellors and the grandson of Sir Winston Churchill - out of his party is also viewed as undemocratic by 45% to 32%.

 

Barely a fifth (22%) of voters think people voted in 2016 to leave with No Deal, reinforcing claims by Johnson's opponents that he has no mandate to impose this on the British people now. But only 21% think a General Election is the right way to settle Brexit. Instead, a majority - 53% excluding don't knows - say they support a new public vote.

 

Johnson has defended his hardline stance by claiming he's seeking to negotiate a new deal but fewer voters (39%) think he's serious about this than think he's not serious (42%).

 

By a margin of two-to-one, voters think Johnson cares more about his personal interests (42%) than the national interest (21%), while another 5% think his main concern is the Conservative Party rather than the nation.

 

The poll also shows that voters believe by three to one that No Deal will be bad for their family's living standards (40% to 13%), that by two to one will leave Britain's economy weaker (46% to 24%) and will see the NHS get worse (41% to 21%).

 

Peter Kellner, former president of YouGov and one of the UK's most respected polling commentators, said it shows that the government's attempt to present itself as "defenders of the people versus the politicians is already in trouble".

 

He said: "By large margins, people believe Boris Johnson has behaved undemocratically by suspending parliament and sacking MPs who disagree with him. Barely a fifth believe that the UK voted for No Deal and a clear majority think his plan for a General Election is no way to solve this crisis. Perhaps most worrying of all for a PM launching a populist election campaign, voters say - by a margin of two-to-one - he is motivated more by own his own interests than the national interest.

 

"The poll shows that Boris Johnson has not got a mandate to impose No Deal because barely a third believe this is what the country voted for in 2016. It reveals deep pessimism about the prospects for living standards, the NHS and young people if it goes ahead. This is not a poll that will instil confidence in Conservative election strategists."

https://www.theneweuropean.co.uk/top-stories/yougov-poll-on-boris-johnson-1-6252072

 

Detalji istraživanja obavljenog juče i danas:
https://d3n8a8pro7vhmx.cloudfront.net/in/pages/20332/attachments/original/1567593260/PVResults_190904_Snap_Final.xls?1567593260

Edited by vememah
Link to comment
3 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ne znači 100%. Konzervativci će izbaciti nove poslušne kandidate za ta mesta. Neka od njih su svakako njihova uporišta koja nisu na margini.

 

Značajan odliv glasača konzervativaca ka Lib Demovima ne znači mnogo ako se ne gleda efekat opština za opštinom, tj ako Lib Demovi nemaju toliko više glasova da mogu da preotmu opštinu. A njih neće biti previše.

 

Pošto se zna da se ide na izbore, a samo je pitanje kada, Laburisti i LDs su stvarno neopevane budale ako ne razmatraju neku malu mini-koaliciju, tj ne koaliciju nego "sporazum o nenapadanju". Dakle, da se odabere samo 20-30 mesta, ne da se pravi nenapravljiva koalicija na državnom nivou, i u tih 30 mesta da se podeli fifti-fifti, gde Lib Demovi imaju potpunu prednost nad Laburistima, a blizu su većine, recimo Ričmond, da se Labs i Zeleni ni ne kandiduju i da tabanaju za Lib Dem kandidata. I obrnuto na severu gde Lib Demovi nemaju prevelike šanse naspram Lab, a zajedno imaju ohoho većinu. Užasno teško, ali na kraju izvodljivo. Mada, uopšte nisam optimista da će to da rade.

 

Koalicija LAB-LD koja bi imala vecinu od 20 mesta, na primer, bi dosla u situaciju u kojoj su danas CON - ne bi imala vecinu za nesto.

Deo LAB ne bi pristao na referendum, a LD ne bi pristali na soft Brexit.

 

To se moze izbeci jedino potpuno jasnim planom pre izbora u usaglasenim programima LAB i LD oko Brexita.

 

Ne znam da li je to moguce pre svega zbog LD - LAB imaju unutrasnji konsensus oko carinske unije, ali ako bi LD pristali na to otisla bi im u kanalizaciju izborna karta na kojoj su porasli - mogucnost remain.

Link to comment

nema nista od koalicije ili direktnih predizbornih sporazuma izmedju stranaka. pa prosli put su i same sugestije da ce po izborima uci u koaliciju s SNPom skupo kostale milibanda, jer je SNP toksican medju brojnim glasacima juzno od granice. medjutim, nezavisne grupe aktivista za "remain" napravice nekakve planove o taktickom glasanju i tweetovati ih, videcemo da li ce to imati ucinka - moguce je, s obzirom da su se od marta naovamo napravili grass roots "remain" pokreti u mnogim gradovima. od brexit stranke ocekujem da izadju na izbore selektivno, birajuci izborne jedinice u kojima su konzervativci kao takvi toksicni ali je vecina glasaca ipak za brexit. mozda izadju i protiv nekih blazih konzervativaca (npr onih koji su se izjasnjavali za remain) ako je safe seat, kako ih ne bi mogli optuziti da nisu nezavisni.

 

ja licno ne bih nikad mogla ni htela da glasam za LD ukoliko imam neku normalnu opciju na listicu (snp, plaid, green, labour) i ne verujem sasvim da bi u nekoj buducoj koaliciji LD podrzao remain ukoliko bi na stolu bila opcija s canada+ ili norveskim modelom. skinuli bi odmah gace kao sto su to radili tokom suvladavine s kameronom i pricali o tome kako je ipak morao da se napravi kompromis jer volja naroda, al eto oni su se izborili za najbolji moguci kompromis. oni su tory lite i to je to.

Link to comment
7 minutes ago, BraveMargot said:

ja licno ne bih nikad mogla ni htela da glasam za LD ukoliko imam neku normalnu opciju na listicu (snp, plaid, green, labour) i ne verujem sasvim da bi u nekoj buducoj koaliciji LD podrzao remain ukoliko bi na stolu bila opcija s canada+ ili norveskim modelom. skinuli bi odmah gace kao sto su to radili tokom suvladavine s kameronom i pricali o tome kako je ipak morao da se napravi kompromis jer volja naroda, al eto oni su se izborili za najbolji moguci kompromis. oni su tory lite i to je to.

 

Kada čitam ovakve stvari potpuno mi je jasno zašto je UK tu gde je (bez ljutnje).

Link to comment
54 minutes ago, Budja said:

Pitanje je prilicno neposteno jer je u pitanju o Korbinu ubaceno remain.

Anketa je rađena odmah posle ovoga, ne vidim šta je nepošteno.

 

EB9fM8UWsAEowwJ?format=jpg&name=large

Link to comment
×
×
  • Create New...