Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Militarizacija nije samo to da vojnici setaju sa puskama. To je kako mali perica zamislja militarizaciju. Militarizacija bi predstavljala davanje vojci ovlascenja policije koja ukljucuju odrzavanje reda i obavestajni rad. Ukidanje elemenata civilne kontrole zarad efikasnosti i sigurnosti. Davanje ovlascenja za nasumicne pretrese i provere. Autonomiju pri odlucivanju kada je u pitanju bezbednosni interes. I jos dosta toga u zavisnosti od stepena militarizacije. 

 

Što je najcrnje UK je otišla prilično daleko (za zapadne standarde) u ovlašćenjima recimo pri korišćenju neta. Pri tom, treba imati u vidu da će otvorenije targetiranje određene populacije dovesti do procentualno većeg broja radikalizovanih pripadnika te populacije. Đavo je to. 

Link to comment

Što je najcrnje UK je otišla prilično daleko (za zapadne standarde) u ovlašćenjima recimo pri korišćenju neta. Pri tom, treba imati u vidu da će otvorenije targetiranje određene populacije dovesti do procentualno većeg broja radikalizovanih pripadnika te populacije. Đavo je to. 

 

Apsolutno. 

Link to comment

Čekaj bre iDemo, pa njih (islamiste) ubijaju svakog svakcijatog dana, ko stigne, Ameri, Rusi, Englezi, Izraelci... 

Ne ubijaju njih nego sirotinju raju iz koje posle ovi (islamisti) regrutuju te iste sto se samoubijaju... Za to vreme ovi (islamisti) ponegde ponekad fasuju™ nekog drona al' i to onako - vishe ko friendly fire nego sto im je red da fasuju... 

Link to comment

Nego da se ne zamlacujemo sa automatskim puskama (koje su sasvim jedno fino resenje) - prvo i osnovno pitanje je - koliko od ovih i ovakvih slucajeva je pripusteno™ od strane tih istih sluzbi. Ok, ovo jeste 'CIjA, snajka, CIjA", al' eto slucaja - te iste #normalnije zemlje i te iste #normalnije obavestajne sluzbe imaju noviju™ istoriju teroristickog rada na domacim terenima koji ne iskljucuje ovo gore (false flag sranja i slicno). Kad se to pretpostavi kao malo verovatno onda ostajemo da se pitamo je l' su dovoljne automacke pushke i koliko i sta posle tih pushaka ce da zavrsi posao. Sve te pushke i sve te obaveshtajne sluzbe mogu da se poceshu tamo gde ih (jos) ne svrbi ako dobar deo firmi koje se bave naftom i oko nafte kupuju istu direktno finansirajuci navodne (ili stvarne) inicijatore i mozgove™ iza ovakvih sranja... 

Daklem - prvo pare da se ugase pa onda u glavu da se udari pa onda dalje redom. Sirotinja raja da vidi da nije ona glavna meta nego stoka seljacka koja je laze i vodi™ u propas'.

Link to comment

Ja sam viđao po Parizu naoružanu vojsku sa automatskim puškama na ulici, i to je najobičniji pozeraj. Koliko je tačno napada sprečeno ili ublaženo intervencijom naoružanih vojnika na ulici? Ja ne znam ni za jedan jedini primer. Neće teroristi da istrče naoružani kalašnjikovima na ulicu i zapucaju, pa da ti vojnici imaju nekog smisla, oni će ili da prave bombe ili da se zabarakadiraju negde sa taocima, a tu pomažu samo specijalci koji i tako dolaze po pozivu.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Prvo malo da se igramo "name & shame" sve firme koje su uplatile - direktno ili preko posrednika vishe od 50 miliona dorla za naftu za koju se "ne zna poreklo" ili se - sto je jos gore - vrlo tacno zna poreklo al' se zanemaruje - jer se nafta kupuje od onoga "ko ima kontrolu nad izvorima" i slicno... 

 

http://www.wenar.info/book/#book-summary

Link to comment

Ja sam viđao po Parizu naoružanu vojsku sa automatskim puškama na ulici, i to je najobičniji pozeraj. Koliko je tačno napada sprečeno ili ublaženo intervencijom naoružanih vojnika na ulici? Ja ne znam ni za jedan jedini primer. Neće teroristi da istrče naoružani kalašnjikovima na ulicu i zapucaju, pa da ti vojnici imaju nekog smisla, oni će ili da prave bombe ili da se zabarakadiraju negde sa taocima, a tu pomažu samo specijalci koji i tako dolaze po pozivu.

Jasno, oni su tamo da bi malo izgledali™ i to je to. Da se ostavi utisak - kod sirotinje raje - da se nesto desava i da se firma/drzava/partija ozbiljno™ naostrila "da pitanje terorizma resi"... "Ima tu i tamo incidenata al' eto - overall se borimo samo tako"... 

Link to comment

Doslo je vreme da se ovo pravno uredi i da ljudi odgovaraju kao za svako drugo krivicno delo

Слажем се, требало је давно то направити.

Link to comment

Кад би се ово правно регулисало и кад би неко одговарао кривично за овакве ствари и приватна лица и медијске куће, ово би се искорјенило, након само пар пресуда. Професионалност новинара колико знам се одликује тиме да добро провјере извор вијести прије него је објаве. Изгубило би их пар посао, али би напокон имали мало мање оваквих испада и бљувотина специјално у оваквим ситуацијама.

Link to comment
×
×
  • Create New...