Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Što je najcrnje UK je otišla prilično daleko (za zapadne standarde) u ovlašćenjima recimo pri korišćenju neta. Pri tom, treba imati u vidu da će otvorenije targetiranje određene populacije dovesti do procentualno većeg broja radikalizovanih pripadnika te populacije. Đavo je to. 

 

Targetiranje svih potencijalnih terorista koji su na listama obaveštajnih službi i radikalnih islamista bi dalo rezultate. Kao i zabrana služenja u  džamijama u kojima propovedaju radikalni imami, deportacija istih, stavljanje propagiranja vehabizma u rang propagiranja nacističke ideologije. Dakle totalna zabrana i cenzura, iskorenjivanje.

 

Naravno, to se neće desiti...

Edited by slow
Link to comment

Veće koncerte, javna okupljanja, delove grada gde se nalaze popularna mesta za noćne izlaske treba da obezbeđuje vojska. Zbog toga treba polako razmišljati i o ponovnom uvođenju vojne obaveze.

 

Дечко, на којим си ти дрогама?

Да ниси превише слушао гуслања Др Мирољуба пред спавање?

Link to comment

koliki bogalj u glavi moraš da budeš da ovo uradiš na koncertu tinejdž zvezde? pa to su mahom deca bila tamo. pizda vam materina teroristička!

Link to comment

Ako se ima u vidu, a mora se imati u vidu, da se napad dogodio na godisnjicu ubistva vojnika rodom iz Manchestera, nema prosto druge nego da se zakljuci da je rec o bezbednosnom propustu. Mislim, ovo nije smelo da se desi. Znam, i u Manchesteru svaka godina ima 22. maj, ali niko ne kaze da je bezbednosni posao lak. Mozda je bilo i hintova zasto bas ove godine, verovatno je bilo, cim i inace nije bio nasumican dan. 

Link to comment

dan je izabran verovatno zato sto je bio koncert taj dan.

kolega iz mancestera mi rece da je arena integrisana sa zeleznickom stanicom sto znaci da je normalno videti nekog da nosi torbu ili ruksak. vrlo tesko za kontrolisati.

Link to comment

dan je izabran verovatno zato sto je bio koncert taj dan.

kolega iz mancestera mi rece da je arena integrisana sa zeleznickom stanicom sto znaci da je normalno videti nekog da nosi torbu ili ruksak. vrlo tesko za kontrolisati.

 

Pazi, mrzi me sad da proveravam, ali ako je ovo prvi put posle 2013 ili cak posle 2014 da se tacno na 22. maj odigrava koncert onda je to skandal od propusta.

Link to comment

Ako se ima u vidu, a mora se imati u vidu, da se napad dogodio na godisnjicu ubistva vojnika rodom iz Manchestera, nema prosto druge nego da se zakljuci da je rec o bezbednosnom propustu

 

The UK threat level has been has been judged to be severe for nearly three years - which means an attack is considered highly likely.

But in recent months the tempo of counter terrorist activity has been increasing with - on average - an arrest every day.

After the attack in Westminster by Khalid Masood in March, police and security officials have been warning that further attacks were almost inevitable. 

 

But they also believed that those were more likely to be low-tech involving knives or vehicles. The fact that the Manchester attack involved explosives will worry them.

Link to comment

Ako se ima u vidu, a mora se imati u vidu, da se napad dogodio na godisnjicu ubistva vojnika rodom iz Manchestera, nema prosto druge nego da se zakljuci da je rec o bezbednosnom propustu. Mislim, ovo nije smelo da se desi. Znam, i u Manchesteru svaka godina ima 22. maj, ali niko ne kaze da je bezbednosni posao lak. Mozda je bilo i hintova zasto bas ove godine, verovatno je bilo, cim i inace nije bio nasumican dan. 

 

Ovo treba imati u vidu, ali za mene je daleko još da je povezano eksplicitno sa godišnjicom Lee Rigbyja.

 

Takođe, ludak se razneo, koliko mogu da ispratim, ispred izlaza, tj u uskom prolazu između arene i železničke stanice, ispravite me ako grešim? Ako se opet radi o lone wolfu, i ako je bomba bila neka primitivna homemade ekserska bomba, ne bih odmah rekao da je reč o bezbednosnom propustu, jbg, tako nešto je nemoguće zaustaviti. Ono što je onaj tip uradio na Wesminster mostu pre 5-6 nedelja takođe ne verujem kako je moglo da se predupredi, a nije da nije bio poznat službama. Jednostavno je jedan dan seo u kola i otišao. Ako se ispostavi da je bio deo organizovane grupe ili od ranije poznat policiji, već možemo da pričamo da li su bezbednosne službe zatajile, za sada mislim da jednostavno nemamo dovoljno podataka za bilo kakve solidne zaključke.

Link to comment

 

The UK threat level has been has been judged to be severe for nearly three years - which means an attack is considered highly likely.

But in recent months the tempo of counter terrorist activity has been increasing with - on average - an arrest every day.

After the attack in Westminster by Khalid Masood in March, police and security officials have been warning that further attacks were almost inevitable. 

 

But they also believed that those were more likely to be low-tech involving knives or vehicles. The fact that the Manchester attack involved explosives will worry them.

 

 

Sve super, ali ovde je bas imalo elemenata za pretpostaviti da ce tacno u M'cru da se dogodi ako se veliki gig u Areni(a to je najveci regularni koncertni prostor u gradu) prvi put poklopio. Neko o tim simbolizmima mora da razmislja i dodatno obezbedi prostor. Citao sam da uopste nisu npr pregledali tasne na ulazu. 

Link to comment

Ovo treba imati u vidu, ali za mene je daleko još da je povezano eksplicitno sa godišnjicom Lee Rigbyja.

 

Takođe, ludak se razneo, koliko mogu da ispratim, ispred izlaza, tj u uskom prolazu između arene i železničke stanice, ispravite me ako grešim? Ako se opet radi o lone wolfu, i ako je bomba bila neka primitivna homemade ekserska bomba, ne bih odmah rekao da je reč o bezbednosnom propustu, jbg, tako nešto je nemoguće zaustaviti. Ono što je onaj tip uradio na Wesminster mostu pre 5-6 nedelja takođe ne verujem kako je moglo da se predupredi, a nije da nije bio poznat službama. Jednostavno je jedan dan seo u kola i otišao. Ako se ispostavi da je bio deo organizovane grupe ili od ranije poznat policiji, već možemo da pričamo da li su bezbednosne službe zatajile, za sada mislim da jednostavno nemamo dovoljno podataka za bilo kakve solidne zaključke.

 

to verovatno nije moglo, ali ovo je moglo da se dodatno obezbedi, mislim u ovom konkretnom slucaju bi mozda imalo smisla i staviti ljude sa pucama na 20-30m od ulaza. 

Edited by MancMellow
Link to comment

 Citao sam da uopste nisu npr pregledali tasne na ulazu. 

 

To me cudi, jer sam bio na nekoliko koncerata ove godine, i svuda su pregledali tasne/torbe.

Link to comment

to verovatno nije moglo, ali ovo je moglo da se dodatno obezbedi, mislim u ovom konkretnom slucaju bi mozda imalo smisla i staviti ljude sa pucama na 20-30m od ulaza. 

 

Sto na zalost ne bi ovo nikako predupredilo, pogotovo ako se ima u vidu je zbog zel. stanice normalno videti tu ljude sa rancima/prtljagom.

Link to comment

To me cudi, jer sam bio na nekoliko koncerata ove godine, i svuda su pregledali tasne/torbe.

 

ne znam, tako sam procitao. znam da gledaju, bar ofrlje, zenske tasne cak i u klub kad ulazis

Link to comment
×
×
  • Create New...