Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Sutra vojnici na pojedinim punktovima. Divno.

 

Moram da priznam, nisam mislio da će do toga ići.

 

Pripazi se ti kad kreneš u OOUR, ponesi neku Gawd Save The Queen majicu.

Link to comment

Pripazi se ti kad kreneš u OOUR, ponesi neku Gawd Save The Queen majicu.

 

Da, možda bi trebalo da prestanem s onim trikovima da ako ujutru nema mesta da se sedne u metrou krenem da se klatim dok žmureći mrmljam Alahu akhber dok ljudi oko mene ne ustanu.

Link to comment

Upravo tako, a našim analitičarima se jebe za to što si napisao u poslednjem pasusu.

 

Evo još jednog, uspeo je i Srbe sa Kosova da upetlja u priču. 

 

trovanje naroda se nastavlja nesmanjenom zestinom

 

znaci kad neki Albanci na severu Kosova napadnu neke Srbe, onda oni to rade jer su ugrozeni i hoce da posalju neku poruku? Budala.

Link to comment

Moguće je da nedovoljna solidarnost prema svakodnevnim i mnogobrojnim žrtvama napada, što terorističkih što vojnih, u zemljama koje se ne smatraju delom zapadne civilizacije, izaziva dodatni revolt. Žrtve su žrtve, ali se ni izdaleka ne tretiraju na isti način, vesti o bombaškom napadu u, na primer, Iraku, sa mnogo poginule dece, ne zauzimaju prve stranice novina niti udarne termine na televiziji, o okupljanjima u znak solidarnosti ii protesta da i ne govorim. Možda se neki ljudi zbog toga osećaju neprihvaćenima i smatraju da se njihovi životi manje vrednuju, pa odluče da se zbog toga svete. 

Ne znam kako bi ovaj užas, koji se dešava i kad ga prenebregavamo, mogao da se makar ublaži, ali mislim da zasigurno ne bi bilo štete od saosećanja sa svim žrtvama, ma sa kojih meridijana one poticale. 

Link to comment

Moguće je da nedovoljna solidarnost prema svakodnevnim i mnogobrojnim žrtvama napada, što terorističkih što vojnih, u zemljama koje se ne smatraju delom zapadne civilizacije, izaziva dodatni revolt. Žrtve su žrtve, ali se ni izdaleka ne tretiraju na isti način, vesti o bombaškom napadu u, na primer, Iraku, sa mnogo poginule dece, ne zauzimaju prve stranice novina niti udarne termine na televiziji, o okupljanjima u znak solidarnosti ii protesta da i ne govorim. Možda se neki ljudi zbog toga osećaju neprihvaćenima i smatraju da se njihovi životi manje vrednuju, pa odluče da se zbog toga svete. 

Ne znam kako bi ovaj užas, koji se dešava i kad ga prenebregavamo, mogao da se makar ublaži, ali mislim da zasigurno ne bi bilo štete od saosećanja sa svim žrtvama, ma sa kojih meridijana one poticale. 

 

S tim sto je ovaj covek rodjen u Manchesteru. 

Link to comment

S tim sto je ovaj covek rodjen u Manchesteru. 

 

Nije važno gde je rođen, nego s kim se identifikuje, a i zašto se identifikuje. 

Link to comment

Moguće je da nedovoljna solidarnost prema svakodnevnim i mnogobrojnim žrtvama napada, što terorističkih što vojnih, u zemljama koje se ne smatraju delom zapadne civilizacije, izaziva dodatni revolt. Žrtve su žrtve, ali se ni izdaleka ne tretiraju na isti način, vesti o bombaškom napadu u, na primer, Iraku, sa mnogo poginule dece, ne zauzimaju prve stranice novina niti udarne termine na televiziji, o okupljanjima u znak solidarnosti ii protesta da i ne govorim. Možda se neki ljudi zbog toga osećaju neprihvaćenima i smatraju da se njihovi životi manje vrednuju, pa odluče da se zbog toga svete. 

Ne znam kako bi ovaj užas, koji se dešava i kad ga prenebregavamo, mogao da se makar ublaži, ali mislim da zasigurno ne bi bilo štete od saosećanja sa svim žrtvama, ma sa kojih meridijana one poticale. 

 

David Sylvian je davno bio napravio pesmu na tu temu (World Citizen), ali to nema velike veze sa ovim događajem.

 

edit: hoću da kažem da dvostruki aršini britanskih medija ne mogu naterati neku budalu da se raznese i pobije decu na koncertu, pri tom.

Edited by Anonymous
Link to comment

David Sylvian je davno bio napravio pesmu na tu temu (World Citizen), ali to nema velike veze sa ovim događajem.

 

Ima veze sa različitim aršinima kojima merimo vrednost ljudskog života. 

Link to comment

Moguće je da nedovoljna solidarnost prema svakodnevnim i mnogobrojnim žrtvama napada, što terorističkih što vojnih, u zemljama koje se ne smatraju delom zapadne civilizacije, izaziva dodatni revolt. Žrtve su žrtve, ali se ni izdaleka ne tretiraju na isti način, vesti o bombaškom napadu u, na primer, Iraku, sa mnogo poginule dece, ne zauzimaju prve stranice novina niti udarne termine na televiziji, o okupljanjima u znak solidarnosti ii protesta da i ne govorim. Možda se neki ljudi zbog toga osećaju neprihvaćenima i smatraju da se njihovi životi manje vrednuju, pa odluče da se zbog toga svete. 

Ne znam kako bi ovaj užas, koji se dešava i kad ga prenebregavamo, mogao da se makar ublaži, ali mislim da zasigurno ne bi bilo štete od saosećanja sa svim žrtvama, ma sa kojih meridijana one poticale.

 

Naravno da on ne saoseća sa žrtvama u Iraku, nemojte nikada nasedati na tu priču da nekome od tih ljudi smeta što se žrtve ne tretiraju jednako. Ne voli engleze (dobro, to je razumljivo) i drka na teroristički napad koji je izveden sa idejom da se pobije što više dece i devojčica (ovo ga već čini psihopatom).

 

Jedan deo tih ljudi koji pričaju o žrtvama u Iraku kada se desi neki ovakav napad čine ljudi koji jednostavno do te mere mrze Zapad da se raduju svakom uspešno izvedenom napadu. Drugi deo tih ljudi (koji pričaju o Bagdadu samo kada neko kolje decu u Mančesteru) čine prosto i jednostavno psihopate.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

I da, sasvim je normalno da se teroristički napad u Mančesteru ne tretira isto kao bombaški napad u Bagdadu - VB je država, Irak, Sirija, Libija, Liban to jednostavno nisu. Bombaški napad u jednoj ratnoj zoni, gde vlada bezvlašće i teroristički napad u jednoj zapadnoj zemlji koja je u miru većina ljudi koja čita te novine nikada neće doživljavati isto.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Ima veze sa različitim aršinima kojima merimo vrednost ljudskog života. 

 

Pa mi smo ovde (i dobar deo planete) očajavali na fotografiju mrtvog deteta, koje je bilo isplivalo na tursku obalu, ali to nema veze sa ovom pričom.

Link to comment

Moguće je da nedovoljna solidarnost prema svakodnevnim i mnogobrojnim žrtvama napada, što terorističkih što vojnih, u zemljama koje se ne smatraju delom zapadne civilizacije, izaziva dodatni revolt. Žrtve su žrtve, ali se ni izdaleka ne tretiraju na isti način, vesti o bombaškom napadu u, na primer, Iraku, sa mnogo poginule dece, ne zauzimaju prve stranice novina niti udarne termine na televiziji, o okupljanjima u znak solidarnosti ii protesta da i ne govorim. Možda se neki ljudi zbog toga osećaju neprihvaćenima i smatraju da se njihovi životi manje vrednuju, pa odluče da se zbog toga svete. 

Ne znam kako bi ovaj užas, koji se dešava i kad ga prenebregavamo, mogao da se makar ublaži, ali mislim da zasigurno ne bi bilo štete od saosećanja sa svim žrtvama, ma sa kojih meridijana one poticale. 

 

Moja iskustva iz mnogobrojnih ratova su da se ovo desava na nivou statisticke greske. Za razliku od popularnog misljenja, sopstvena trauma je veoma retko motiv da se ucini zlo onome ko je tebi ucinio zlo, narocito ne nekome ko samo asocira na onoga ko ti je ucinio zlo time sto pripada istom kolektivu. To, naravno, ne sprecava mnogobrojne "osvetnike" kojima licno niko nista nazao nije ucinio da svoje patolosko ponasanje opravdavaju igrajuci ulogu zrtve. To se, za razliku od ovog prvog, veoma, veoma cesto desava. Bombasi samoubice su po pravilu indoktrinirani ljudi, mahom mladji, iza cije indoktrinacije stoje pravi zlocinci koji obicno sebe ne izlazu nikakvom riziku.

Link to comment

Pa mi smo ovde (i dobar deo planete) očajavali na fotografiju mrtvog deteta, koje je bilo isplivalo na tursku obalu, ali to nema veze sa ovom pričom.

 

Primamo se na marketinšku promociju žrtve, ma koliko to odvratno zvučalo. 

Link to comment

Primamo se na marketinšku promociju žrtve, ma koliko to odvratno zvučalo. 

 

Ja se ne primam ni na šta, pogotovo ne na 'marketinške promocije žrtava', ali kad vidim fotografiju osmogodišnje devojčice, koja je kasnije poginula, ni kriva, ni dužna, ne pokušavam da tražim više razloge, zato što ih jednostavno nema. 

Link to comment

Moja iskustva iz mnogobrojnih ratova su da se ovo desava na nivou statisticke greske. Za razliku od popularnog misljenja, sopstvena trauma je veoma retko motiv da se ucini zlo onome ko je tebi ucinio zlo, narocito ne nekome ko samo asocira na onoga ko ti je ucinio zlo time sto pripada istom kolektivu. To, naravno, ne sprecava mnogobrojne "osvetnike" kojima licno niko nista nazao nije ucinio da svoje patolosko ponasanje opravdavaju igrajuci ulogu zrtve. To se, za razliku od ovog prvog, veoma, veoma cesto desava. Bombasi samoubice su po pravilu indoktrinirani ljudi, mahom mladji, iza cije indoktrinacije stoje pravi zlocinci koji obicno sebe ne izlazu nikakvom riziku.

 

Ne oslanjam se na popularna mišljenja, pokušavam da kažem da je nešto što se može plasirati kao legitiman revolt  plodno tle za osvetničke porive različitih etiologija, manje ili više pogodnih za projekciju i/ili manipilaciju. 

Link to comment
×
×
  • Create New...