Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ali komentari na b92. Izginu tolika deca, a ovi raspravljaju o muzičkim kvalitetima pevačice.

 

To je daleko od najgoreg

Link to comment

Te jebene komentare treba ukinuti svuda. A ja budala ih čitam.

Pa gde ce posle narod da ventilira™ to sto mu je u glavi umesto mozga??!

Link to comment

Nije to baš tako jednostavno.

 

Sve ovo postaje nepodnošljivo, narod više ni na koncerte ne može da ide, ne može slobodno ulicama da šeta, izgaziće ih neka budala, svet je načisto poludeo.

Rešenje bi svakako bila neka militarizacija Evrope. Jer ovakve napade ne može da osujeti ni najbolja obaveštajna služba.

 

Ali za nečim takvim ne postoji politička volja tako da ćemo ponovo gledati mase koje pale sveće i nose transparente "mi se vas ne plašimo" - sve do nekog sledećeg terorističkog napada.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

@FERNOUX H

Tako nekako. Dok ne bude ono 'oko za oko, pasta za zube' - nece 'leba da bude. To ce fakat da nas vrati negde upm™ al' dobro - ili ovo™ ili ono™ - slabo da moze i jedno i drugo. Osim, naravno ako se ne uvede widespread sherijat, ne? 

Link to comment

Čekaj bre iDemo, pa njih (islamiste) ubijaju svakog svakcijatog dana, ko stigne, Ameri, Rusi, Englezi, Izraelci... 

Edited by MancMellow
Link to comment

Rešenje bi svakako bila neka militarizacija Evrope. Jer ovakve napade ne može da osujeti ni najbolja obaveštajna služba.

 

Ali za nečim takvim ne postoji politička volja tako da ćemo ponovo gledati mase koje pale sveće i nose transparente "mi se vas ne plašimo" - sve do nekog sledećeg terorističkog napada.

 

Fantasticno "resenje".

Link to comment

Bio sam u Budimpešti skoro, šetam ulicom Vaci i taman dok razmišljam kako je samo pitanje kada će BP postati meta nekog terorističkog napada pored mene prođu dva vojnika, šetaju, sa automatskim puškama. Tako se to radi, a ne sa svećama i pisevima.

 

Veće koncerte, javna okupljanja, delove grada gde se nalaze popularna mesta za noćne izlaske treba da obezbeđuje vojska. Zbog toga treba polako razmišljati i o ponovnom uvođenju vojne obaveze.

Link to comment

ne postoji ništa što može da nadomesti kvalitetan obaveštajni rad kad je terorizam u pitanju. Super je što šetaju sa automatskim puškama, ali šta bi oni radili u ovom slučaju. Dve su opcije - da presreću na ulici i detaljno pretresaju svakog ko nije beo (i žut), ili, druga, da reaguju kad se već desi napad, što je besmisleno. A prva opcija je...ne znam (plus što bi se ovi čas posla preorijentisali na izvršioce koji ne izgledaju sumnjivo na prvi pogled)

Edited by MancMellow
Link to comment

ne postoji ništa što može da nadomesti kvalitetan obaveštajni rad kad je terorizam u pitanju. Super je što šetaju sa automatskim puškama, ali šta bi oni radili u ovom slučaju. Dve su opcije - da presreću na ulici i detaljno pretresaju svakog ko nije beo (i žut), ili, druga, da reaguju kad se već desi napad, što je besmisleno. A prva opcija je...ne znam (plus što bi se ovi čas posla preorijentisali na izvršioce koji ne izgledaju sumnjivo na prvi pogled)

 

...Tačno je da ništa ne može da nadomesti kvalitetan obaveštajni rad kad je terorizam u pitanju - sem u ovakvim slučajevima koji već postaju model, gde imaš usamljene bombaše samoubice sa improvizovanim eksplozivnim napravama koje može svako da napravi, dakle ljude koji nisu povezani ni sa kakvim osobama koje mogu biti na merama, nemaju veze sa organizacijama, radikalnim imamima, nemoguće ih je upratiti - jednostavno se samo odjednom pojave.

 

 

Setaju odavno po Parizu vojnici sa automatskim puskama, pa to nije sprecilo Bataklan

 

Pa tamo ih nije bilo.

 

edit: "militarizacija" treba da ima dvojaku funkciju: da odvrati teroriste od napada na neki grad, da spreči/odgovori na napad. Za ovo prvo nije dovoljno da ti se vojnici šetaju samo po centru grada. A ni za drugo.

Edited by teacher
Link to comment

Militarizacija nije samo to da vojnici setaju sa puskama. To je kako mali perica zamislja militarizaciju. Militarizacija bi predstavljala davanje vojci ovlascenja policije koja ukljucuju odrzavanje reda i obavestajni rad. Ukidanje elemenata civilne kontrole zarad efikasnosti i sigurnosti. Davanje ovlascenja za nasumicne pretrese i provere. Autonomiju pri odlucivanju kada je u pitanju bezbednosni interes. I jos dosta toga u zavisnosti od stepena militarizacije. 

Link to comment
×
×
  • Create New...