Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Sto na zalost ne bi ovo nikako predupredilo, pogotovo ako se ima u vidu je zbog zel. stanice normalno videti tu ljude sa rancima/prtljagom.

 

jbg  sad, ko zna...

Link to comment

to verovatno nije moglo, ali ovo je moglo da se dodatno obezbedi, mislim u ovom konkretnom slucaju bi mozda imalo smisla i staviti ljude sa pucama na 20-30m od ulaza. 

 

Uf bre ne znam. Ja bio na koncertu u O2 Areni otprilike 10 dana nakon Bataclana, bogami smo gledali oko sebe da vidim hoćemo li spaziti onako malo nabiflano obezbeđenje, ne mogu da kažem da jesmo, a ne verujem da ga nije bilo. Zapravo, pojma nemamo ni kakvo je obezbeđenje bilo sinoć oko zgrade. Kada se nešto ovako desi logično je reći da je bio propust, samo da mi je za sada suviše toga nepoznatog u jednačini da mogu da donosim nekakve zaključke. I ja sam video citat da "nisu pregledali torbe i tašne" na ulazu, ali bre to je citat s tvitera. Treba uzimati sve sa zrnom soli.

 

U međuvremenu, ova budala jedva dočekala:

 

Link to comment

Mislim, mogao bih da idem i dalje i kazem da se desilo u rodnom mestu ubijenog na dan kad je ubijen (22) 4 godine kasnije zato sto su 2 i 2 = 4 (podjebavanje), ali to vec pripisujem svom srpskom mozgu... Ono, tipa, numete da saberete 2 i 2 

Edited by MancMellow
Link to comment

Sad, ne može se bomba tek tako napraviti bez da bude neke obuke. A i ona budala sa mosta i westminstera je "od ranije poznata službama". Znaju većinom gde su takvi vehabisti i radikali pa neka krenu u raciju. Šta drugo ostaje?

Link to comment

Neko ko se odluci na ovako nesto, ce pokusati da bajpasuje makar te ofrlje bezbednosne prepreke. Prosto nema resenja u tom, policijsko vojnom pravcu. Čak i uz mnogostruke mere, patrole itd postoji previse lakih meta svuda,kao i previse simbolicnih datuma

 

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Полако другари, то што нису провјеравали торбе при уласку је један пар рукава, лик се разњео испред улаза и то је друго. @Драганче довољно је да споменем Бревика гледе прављена бомбе и кућној радиности и без посебне обуке. Рецепти леже на интернету.

Link to comment

Sad, ne može se bomba tek tako napraviti bez da bude neke obuke. A i ona budala sa mosta i westminstera je "od ranije poznata službama". Znaju većinom gde su takvi vehabisti i radikali pa neka krenu u raciju. Šta drugo ostaje?

 

Draganče, suviše pojednostavljeno gledaš na to. Eto ta budala sa mosta je bio "od ranije poznat službama". Bio je poznat prošlih 18 godina. Kako tačno, onako logistički, zamišljaš da se radi sa takvima? Da se preventivno stavi u zatvor doživotno? Da bude 18 godina pod 24-hour prismotrom? Da ga malo privedu na informativni zbog... čega? Da ga proteraju iz zemlje - pa čovek je rođeni Britanac, majka mu je sa Jamajke. Užasno je lako i pojednostavljeno reći "eto, bio je poznat policiji, šta čekaju, mora nešto da se uradi". Šta da se uradi? Koliko ima sumnjivih ljudi koji su poznati službama? Desetine hiljada. Koliko njih može da se drži pod potpunom prismotrom sve vreme u isto vreme? Koliko njih treba uhapsiti u radnomnim racijama, a i zašto, samo onako preventivno?

Link to comment

Sad, ne može se bomba tek tako napraviti bez da bude neke obuke. A i ona budala sa mosta i westminstera je "od ranije poznata službama". Znaju većinom gde su takvi vehabisti i radikali pa neka krenu u raciju. Šta drugo ostaje?

Internet je cudo. A to odranije poznati sluzba ma je samo faza koja se moze rastegnuti do beskonačnosti,i uglavnom znaci nedostatak dokaza za konkretnu akciju sluzbe

 

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Управо слушам најновије вијести. Још увијек није сигурно да се експолозија десила испред улаза, постоје индиције да се десила унутра у фоајеу.

Link to comment

Nego da se ne zamlacujemo sa automatskim puskama (koje su sasvim jedno fino resenje) - prvo i osnovno pitanje je - koliko od ovih i ovakvih slucajeva je pripusteno™ od strane tih istih sluzbi. Ok, ovo jeste 'CIjA, snajka, CIjA", Kad se to pretpostavi kao malo verovatno onda ostajemo da se pitamo je l' su dovoljne automacke pushke i koliko i sta posle tih pushaka ce da zavrsi posao. Sve te pushke i sve te obaveshtajne sluzbe mogu da se poceshu tamo gde ih (jos) ne svrbi ako dobar deo firmi koje se bave naftom i oko nafte kupuju istu direktno finansirajuci navodne (ili stvarne) inicijatore i mozgove™ iza ovakvih sranja... 

Daklem - prvo pare da se ugase pa onda u glavu da se udari pa onda dalje redom.

 

Nikakav obaveštajni rad ne može da predupredi lonewolf bombaške napade. I, zna se tačno ko može da utiče "da se pare ugase" a to nije većina država koje su na meti ISISa - one na to nemaju nikakav uticaj. Šta dakle treba da se radi, da se brblja o tome ko je pravi krivac za rast terorizma (Amerika, Saudijska Arabija) ili da se traži neko rešenje?

Link to comment
×
×
  • Create New...