Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

završio još jednog Le Karea. "osetljiva istina". savremeno. dobro, preporučujem.

u selu čitao i bezvezariju "givensova pravda", batalio na poslednjoj trećini.

i,"begunac" patrika lija. paranormalne mogućnosti devojčice uzrokovane tretmanom, njeno bekstvo sa odgovarajuće sposobnim likom. zanimljivo.

Link to comment

Zaboravih šta sam čitao poslednjih nedelja, znam da nisam baš bio u čitalačkom mudu pa nisam mnogo toga pročitao:

- Flannery O'Connor - Teško je naći dobrog čoveka. Fenomenalne kratke priče.

- Kristofer Vogler - Piščevo putovanje: mitska struktura za pisce. Nisam oduševljen, posebno me je nerviralo vrtenje jedne te iste priče paje  na trenutke  delovalo kao beležnica za utvrđivanje gradiva pred ispit.

- Verner Hercog - O hodanju po ledu.

Generalno mi se dopada ovaj žanr - beleške sa putovanja (hodanja), putopis rute koju je pisac prešao i u isto vreme putovanje unutar sebe. Preporuka za Ruže lutanja Miroslava Mandića <3

- Nikol Kraus - Velika kuća. Zanimljive tene ali mora da se čita u jednom dahu, ja sam je prekinuo na pola jer nisam imao vremena da joj se posvetim pa cu je morati poceti iznova.

- Kundera - Knjiga smeha i zaborava. Prva Kunderina knjiga koju sam progutao, uskoro nastavljam sa ostalim delima.

Trenutno: Stephen Fry - Moab Is My Washpot.

Obožavam ovog čoveka i prava šteta je što njegova pisanija nisu prevedena kod nas jer je zaista teško čitati u originalu jer Fry obožava originalne anglosaksonske reči pa kod svake druge rečenice moram konsultovati rečnik što kvari flow čitanju. Ovo je ako se ne varam prvi deo njegove autobiografije.

Edited by maheem
Link to comment

Zaboravih Ante Tomića:

- Veličanstveni Poskokovi. Dobra zabava, duhovito i prilično slikovito. Da je filmska industrija na nivou Ante bi bio hit pisac za nju.

- Pogledaj što je mačka donijela. Kratke priče, toplo-hladno, nisam oduševljen. One pres kraj sa implementacijom muzike i muzičkog ukusa glavnih likova su baš slabašne i rekao bih nepotrebne za objavljivanje 

Link to comment

od kad je počela zaraza jedva da sam pročitala nekoliko novinskih članaka

juče sam bila u biblioteci pa sad bože pomozi

hamsun - misterije, markes - zao čas, sabato - tunel, lu - volvo kamioni i popis...

valjda ću nešto da pročitam

il ću da se obesim

  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, maheem said:

Zaboravih šta sam čitao poslednjih nedelja, znam da nisam baš bio u čitalačkom mudu pa nisam mnogo toga pročitao:

- Flannery O'Connor - Teško je naći dobrog čoveka. Fenomenalne kratke priče.

- Kristofer Vogler - Piščevo putovanje: mitska struktura za pisce. Nisam oduševljen, posebno me je nerviralo vrtenje jedne te iste priče paje  na trenutke  delovalo kao beležnica za utvrđivanje gradiva pred ispit.

- Verner Hercog - O hodanju po ledu.

Generalno mi se dopada ovaj žanr - beleške sa putovanja (hodanja), putopis rute koju je pisac prešao i u isto vreme putovanje unutar sebe. Preporuka za Ruže lutanja Miroslava Mandića <3

 

Teško je naći dobrog čoveka je knjiga koju je zaista teško ne voleti, možda uzmem da je ponovo čitam.

 

Bold: Saturnovi prstenovi - Zebald je verovatno poslednja knjiga koju sam čitao, a za koju bih rekao da mi je značajna, ili velika (krajnje subjektivno). Ako nisi, probaj. Bonus: film + OST  

Link to comment

vratih pročitano i nepročitano i uzeh nešto.

 

knjiga "ja mrzim internet" me privukla naslovom. autor, džared kobek počinje sa:

 

"Dugo nakon što je počinila jedini neoprostivi greh u dvadeset prvom veku, neko je putem interneta poslao poruku Adelajn.

 

Poruka je glasila: "Draga droljo, nadam se daće se na tebi izređati gomila ilegalih useljenika zaraženih sifilisom" *.

 

Internet je divan pronalazak.To je kompjuterska mreža koju ljudi koriste kako bi podsetili druge ljude kolika su zapravo govna."

 

* podseća li vas ovo na nešto?

 

videću na šta će ovo da izađe do kraja. početak obećava.

Edited by djordje geprat
Link to comment

@djordje geprat Procitao i ja "Internet" pre dve nedelje bukvalno. Meni se ne svidja, iako se slazem sa iznetim porukama, idejama i stavovima ili bar nekima od njih, ali ima nesto u tom cinizmu i nadrkanosti sto mi se ne dopada. Plus ima taj fazon da pljuje vrstu romana kojoj u sustini i sam pripada, a to je onda jedno zamrseno klupko koje nije zasluzilo da se razmrsuje. Na kraju sam imao onaj osecaj "koji li sam moj ovo citao?" Srecom, brzo se cita.  

Link to comment

završio sam sa knjigom. otprilike isto mislimo. sem ovog "koji li sam moj ovo citao?". drago mi je što sam pročitao. u neku ruku, potvrdilo je moje mišljenje o USofA.. skapirao sam i šta je "džentrifikacija" i  "revitalizacija". malo sam brljao po Wiki i video i kako stoji pitanje autorskih prava. smandrljao sam na preskok 3 poglavlja. ovo o poređenju grčkih i gugl bogova. ono o sadržaju bilborda i ono sa sadržajem adelaininih tvitova. no, dopalo mi se poglavlje sa karadžehenomovim obraćanjem san francisku koji izgleda nije ono iz skot mekenzijeve pesme. razmišljao sam o onome da su birači popizdeli od lika DŽWB II i suzbili u sebi rasizam i glasali za crnog obamu. poglavlje o elen fitkraft je, pak, kao prepisano iz neke brošure o zamkama interneta namenjeno tinejdžerima.

 

na kraju, meni bi više odgovarao naslov "ja mrzim društvene mreže" prema kojima zaaista osećam averziju.

 

EDIT: sada sledi "a murder of quality" le karea, džepna knjiga BIGZa

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 3 weeks later...

Završio Kamija, ovom prilikom još jednom zahvaljujem forumašima koji su mi slali e-knjige, i sad, napokon, mogu da se posvetim preporuci Namneskog, a to je Bitka za Dijen Bijen Fu. Od juna, kad sam je pazario na kupindu za neku siću, čeka na mene.

Link to comment

Stranac, Kuga, Pad, Pisma nemačkom prijatelju.

Usput sam naišao na sjajna izdanja Paideia gde u jednoj knjizi imaš 4 romana, u drugoj eseje, u trećoj pozorišne komade...

Od srednje škole ga nisam čitao, baš mi je krivo što sam narednih 20 godina živeo bez jednog takvog golmana.

  • +1 3
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...