Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

izranjanje. dugo je stajalo na polici, neko je doneo ko zna kad. dobra knjiga. pročitao sam iz dve ture, dan za danom. malo me smorio kraj, postednjih 30tak stranica.  posle, videh da je film dosta nisko ocenjen.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Danas dok sam slusao Ryen Russillo podcast, gost mu je bio Nick Bilton koji je promovisao svoju knjigu American Kingpin vezanu za lika koji je napravio verovatno najbolji dark web sajt ikada Silk Road, pre nego sto je naravno FBI reagovao i strpao ga u zatvor uz dozivotnu kaznu.

 

Nikada nisam znao celu pozadinu te price, ali vrlo dobro se secam tog sajta, u tom nekom periodu 2011-2014 nije bilo zanimljivijeg mesta na mracnoj strani Interneta, sta je sve tu moglo da se vidi i procita, da se kupi i proda, koji su sve tu likovi dolazili, prosto je neverovatno da je sajt uopste postojao toliko dugo, bila je kasnije jos jedna nova verzija sajta pre par godina, ali nije to vise bilo na tom nivou i relativno brzo je ugasen, inace sve to vreme sam mislio da iza celog projekta stoji ili neka mocna hakerska grupa ili neka tajna sluzba koja to ustvari koristi kao neki honeypot, medjutim kada sam prvi put naleteo na neki ozbiljan clanak vezan za nastanak i pad tog sajta, bilo mi je cudno da je sve to kreirao i vodio neki sasvim potpuno nebitan lik, evo nasao sam tu staru pricu sa Wired sajta podeljenu na dva dela.

 

https://www.wired.com/2015/04/silk-road-1/

https://www.wired.com/2015/05/silk-road-2/

 

Uvek mi je to bilo malo sumnjivo i nategnuto, ali sada kad sam odslusao ovaj podcast i saznao da ima i knjiga o svemu tome, brze bolje sam je skinuo i bacam se na citanje, mislim da ce ove 352 stranice bez problema biti procitane rekordnom brzinom posto je cela prica bas zanimljiva.

 

5NIj0fr.jpg

Link to comment
On 15.5.2020. at 1:48, Бруклинский said:

Danas dok sam slusao Ryen Russillo podcast, gost mu je bio Nick Bilton koji je promovisao svoju knjigu American Kingpin vezanu za lika koji je napravio verovatno najbolji dark web sajt ikada Silk Road, pre nego sto je naravno FBI reagovao i strpao ga u zatvor uz dozivotnu kaznu.

 

Nikada nisam znao celu pozadinu te price, ali vrlo dobro se secam tog sajta, u tom nekom periodu 2011-2014 nije bilo zanimljivijeg mesta na mracnoj strani Interneta, sta je sve tu moglo da se vidi i procita, da se kupi i proda, koji su sve tu likovi dolazili, prosto je neverovatno da je sajt uopste postojao toliko dugo, bila je kasnije jos jedna nova verzija sajta pre par godina, ali nije to vise bilo na tom nivou i relativno brzo je ugasen, inace sve to vreme sam mislio da iza celog projekta stoji ili neka mocna hakerska grupa ili neka tajna sluzba koja to ustvari koristi kao neki honeypot, medjutim kada sam prvi put naleteo na neki ozbiljan clanak vezan za nastanak i pad tog sajta, bilo mi je cudno da je sve to kreirao i vodio neki sasvim potpuno nebitan lik, evo nasao sam tu staru pricu sa Wired sajta podeljenu na dva dela.

 

https://www.wired.com/2015/04/silk-road-1/

https://www.wired.com/2015/05/silk-road-2/

 

Uvek mi je to bilo malo sumnjivo i nategnuto, ali sada kad sam odslusao ovaj podcast i saznao da ima i knjiga o svemu tome, brze bolje sam je skinuo i bacam se na citanje, mislim da ce ove 352 stranice bez problema biti procitane rekordnom brzinom posto je cela prica bas zanimljiva.

 

5NIj0fr.jpg

 

Zavrsio sam celu knjigu, definitivno je vredelo sve procitati, ima gomila stvari i sitnica koje nisam znao, a cela prica je toliko luda kao da je u pitanju cista fikcija, a ne istinita prica o liku koji je sam sebe zavio u crno tako sto je mislio da ce svoju prvobitnu ideju sprovesti uspesno do kraja, bez obzira sto ta ideja o slobodnom trzistu svega i svacega, pre ili kasnije ima da privuce i FBI i Europol i ko zna koje sve agencije u zelji da ga zaustave.

 

Cak i nakon svega procitanog, ipak i dalje postoji neki crv sumnje da je bas samo jedan jedini lik odgovoran za taj sajt, preveliki je to bio projekat i ako nista drugo, uskoro izlazi i film posvecen celoj ovoj ludnici, pa mozda tu bude jos neki novi detalj koji bi jos vise upotpunio celu pricu, do tada preporucujem svima koji su mozda nekada posecivali Silk Road ili vole da odlaze na dark web, da svakako procitaju ovu knjigu American Kingpin.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Za vreme korone zatvorili mi biblioteku i ja uđem u papirnicu i knjižaru u kraju da kupim nešto da čitam.

Nije neki izbor, dve tri police, i tu rešim da uzmem nekog domaćeg pisca, njima uvek dam šansu, ali bez vremena da guglam i raspitujem se.

 

Privuče me naslov. Prelest. Ja znam da u ruskom ima ta reč: прелесть i da znači veliku lepotu, očaranje, divotu i to mi bi lepo nešto.

 

Ispostavi se da prelest na srpskom (a zapravo na crkvenoslovenskom, jer ga u govoru niko osim monaha i popova ne koristi) znači duhovno skretanje. 

 

Alimpić Bačić meets Vidojković, ali sa citatima i referencama na filozofiju, jer su autor, kao i glavni lik u knjizi profesori filozofije u srednjoj školi.

 

Al ajd, pretekoh do kraja. I momak sigurno može bolje.

 

*** Nisam čitala Alimpićku Bačićku, ali pretpostavljam da se bavi ko se s kim smuvao, i ko je kome napravio dete i kada itd.itd.

 

Link to comment
On 30.4.2020. at 18:46, 189- said:

kakvo ludilo od knjige je sto godina samoce. da sam znao uzeo bih notes i olovku da mi bude lakse.

 

Ja notes koristio tek kod treceg citanja, pomaze malo.

 

Inace je ta repeticija prezimena i imena namerna, da istakne koncept. Moze i bez notesa da se cita, mozda je i bolje tako.

Edited by Caligula
Link to comment

Nadam se da sam uspela da ubacim sliku :D Tek sam pocela, ali obecava. Bar dobro pise, sto nije cesto u zanru (sci fi). Volela sam Gone Away World.

Inace je sincic johna Le Carrea.

 

33852053._SY475_.jpg

Link to comment
On 11.3.2020. at 4:24, djordje geprat said:

pročitao. dobra knjiga. gospođi su bile mučne priče o meri i o ubožnici. stvarno jesu pa, za one sa slabijim stomakom, preskočite.

bacio sam pogled na IMDB, serija od 9 sezona, ne verujem da je bolje od knjige.

mozda kasnim al samo da kazem - vrlo je pristojna serija. dobro snimljena, pogodjen period, gluma britanski standard... u principu ima sve sto se od klasicne britanske produkcije ocekuje. razlicito od knjige, dosta laganije i pitkije, mislim da bi gospodja odgledala sa zadovoljstvom. 

Link to comment

Jesam li već prijavio da čitam zadužbinu. Pročitao trilogiju i Na ivici zadužbine. Danas počinjem Zemlja i zadužbina. Baš mi se dopada i prija...

Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jesam li već prijavio da čitam zadužbinu. Pročitao trilogiju i Na ivici zadužbine. Danas počinjem Zemlja i zadužbina. Baš mi se dopada i prija...

dobro si me podsetio na trilogiju o zadužbini.

pročitala sam je pre mnogo godina i potpuno zaboravila.

moj tata je bio veliki ljubitelj sci fi lit pa sam zahvaljujući njemu u jednom periodu dosta toga pročitala.

taman sad imam vremena da je ponovo pročitam.

Link to comment
  • 5 weeks later...
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...