Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sklopiće se kockice posle 5-6 čitanja :)

Ja stvarno ne znam koliko puta sam je pročitao, što celu, što custom delove, gde god da otvorim nasumično, uvek mogu da se izgubim u njoj...

Link to comment

priznajem, morao sam nekoliko puta da se nateram da nastavim sa citanjem jer mi je bilo uzasno komplikovano i stil pisanja mi se nije svidelo. na kraju mi je uzasno krivo sto nisam uzivao tokom nekih delova knjige.

Link to comment

Setio sam se ovog slučaja od pre godinu dana :D

 

On 5.5.2019. at 21:24, Skyhighatrist said:

Krenem jutros da stavim gospođi na Kindle "Sto godina samoće".

Prebacim, kliknem na naslov da vidim jel' sve ok, iiiiii...

 

"Mnogo godina kasnije, pred strojem za streljanje, pukovnik Aurelijano Buendija setiće se onog davnog popodneva kada ga je otac poveo da prvi put vidi led."

 

Evo me na pola knjige, bole me oči i glava, al' ne mogu da stanem :happy:

 

Link to comment
1 hour ago, 189- said:

kakvo ludilo od knjige je sto godina samoce. da sam znao uzeo bih notes i olovku da mi bude lakse.

 

latinoamericka knjizevnost je generalno top of the tops. obrati paznju i na skolice od kortasara i razgovor u katedrali od vargas ljose. ovo ljosino  remekdelo mi je nesto najbolje sto sam u zivotu citao, bolje od markesa, po mom skromnom misljenju.

 

now reading:

alan pauls - proslost

roberto bolanjo - 2666

 

 

Link to comment

Procitao Deca zla od Mise Majica nije los triler. Ima li ovde ko je procitao da priupitam nesto jer mi je upao jedan detalj u oci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Sundance Kid said:

latinoamericka knjizevnost je generalno top of the tops. obrati paznju i na skolice od kortasara i razgovor u katedrali od vargas ljose.

 

43 minutes ago, Milošica said:

+ Sabato i Borhes

True.

100gs mi je i dalje knjiga kojoj mogu da se vratim bilo kad, da je otvorim bilo gde i da mi uvek bude super.

Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

+ Sabato i Borhes.

 

Sjajni su.

 

+1

 

O junacima i grobovima je brutalna knjiga, a Alehandra mi je, uz Freni Glas, omiljeni zenski lik u knjizevnosti.

Link to comment
On 30.4.2020. at 20:43, Sundance Kid said:

 

roberto bolanjo - 2666

 

 

 

Fantastična knjiga, i jedna od poslednjih "glomaznih" koje sam pročitao. Sad čitam Vernon Subutex. Dobra knjiga, drži pažnju, "normalnog" obima, ali mi treba više vremena nego nekad za 2666. Ne znam šta se desilo sa brzinom mog čitanja. 

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...