Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Šala je odlična. Ja sam ga slistio pre 10tak godina, bio sam toliko oduševljen Kunderom da sam 4,5 romana poneo kad sam išao u FRA i ESP na letovanje, pa sam sa sestrom naizmenično čitao i diskutovao. Baš nam je legao to leto.

 

 

Link to comment
On 27.2.2020. at 0:44, Skyhighatrist said:

kopao juče po policama sa knjigama i DVD. među alanfordovima nađoh 1 luna. nije roto X100 izdanje. "istarska naklada" iz '80.štampano u čakovcu. počeh da se prisećam: kupio sam ga na bukinističkoj tezgi na cvetnom trgu pre rekonstrukcije istog. iz nostalgičnih razloga. "lun protiv hekate". počeh sa čitanjem.

 

završio sam krimić sa socijalnim osnovama, vršnjačo nasilje u blokovima stokholma. "nevidljivi čovek iz salema" kristofera karlsona. vrlo dobro. suspendovani a osumnjičeni policajac kopa po sopstvenoj prošlosti u pokušaju da reši ubistvo devojke.

 

posle "Luna" čeka me jedan l kare trenutno u drugom paru ruku.

Link to comment

zavrsio 3 knjige murakamija 1q84. prvi put da mi se nesto dopalo od njega

 

kupio sabatova pozoriste, filip rot pa cu to sledece da procitam

mozda se od ponedeljka vratim kunderi ako ne uspem da nadjem neku vasu preporuku :D

Link to comment

Прочитао сам Пас и контрабас. Подељени утисци. Узгред, од када се код нас групишу знаци интерпункције оно, упитник па запета? Да ли сам нешто пропустио?

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

:blink:

 

što bre, ja još nisam počeo

 

Moje psiho stanje mozda nije bilo odgovarajuce, to je bilo u trenutku frke na poslu pa sam 2 nedelje odlozio (citao Rajka Grlica i Gorana Markovica umesto KUK) pa nastavio pre par dana.

Iz uobicajene zone opisa svakodnevne rutine + zena&deca (odnos sa stircem) pravi ogroman skok.

Na nekoliko desetina strana bukvalno analizira Hitlerovu Moju borbu, kao da citam esej za faks (uz puno citata same knjige). Kroz taj deo pokusava da napravi sliku u umetnosti sa prelaza iz 19 u 20 vek kroz znacajne pisce, ali uvek u odnosu na Hitlera.

Za biblijske detalje ne moram da ti objasnjavam, nadam se :yawn2:

Link to comment
15 hours ago, Hamlet Strašni said:

од када се код нас групишу знаци интерпункције оно, упитник па запета?

Jedino ako autoru nedostaje znak navoda izmedju upitnika i zapete? Ono - "konj ce ga znati?", ne?

Link to comment

Al' sam ga ubo (uzeo knjigu potpuno slučajno), "Ja sam legenda", knjiga o poslednjem (normalnom) čoveku na svetu, ostale zaraza potamanila/promenila.

 

Završio je nekako večeras.

Link to comment

Pročitao Knuta Hamsuna i njegove "Misterije".

 

U ovim apokaliptičnim danima, prija ovaj nordijski sentiment, tako da je taman vreme da se završi "Moja borba" KUK (stao na četvrtoj knjizi).

 

Takođe, još dve preporuke za nordijske pisce - "Popularna muzika iz Vitule" Mikaela Niemija (davno izdala Laguna) i fenomenalne "Bitlse" Laš Sobi Kristensena (mislim da je kod nas izdala "Čarobna knjiga").

Link to comment

Dzejms Elroj - Americki tabloid

 

Braca Kenedi, Hauard Hjuz, Dzimi Hofa, Dzej Edgar Huver, FBI, CIA, mafija, sindikati... brutalno i zanimljivo.

 

Posebno mi je upecatljiv lik Bobija Kenedija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...