Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

4 hours ago, Katikon said:

Nije novo, zaostajem, Zimski dnevnik

 

Zna plastični da je opaska bila zajedljiva, izvini!

Počeo sam redovno sa Njujorškom trilogijom, nastavio sa Mesečevom palatom i Otkrivanjem samoće. Kriva čitalačkog zadovoljstva izgledala je poput krive broja slučajeva od ovog virusa, ali prikazana u ogledalu. Njujorška trilogija je bila korektna, sa Mesečevom palatom sam se već mučio, a nakon Otkrivanja samoće sam rešio da podvučem crtu. 

 

Link to comment

Dajte predlog za knjigu jednom 74-godišnjaku, da nema mnogo likova, ali da nije ni monolog/dijalog, da je napisana od osamdesetih naovamo, poželjno američka ili francuska književnost.

Link to comment
20 hours ago, Milošica said:

Meni Mesečeva palata fenomenalna.

 

18 hours ago, Sundance Kid said:

 

kao i levijatan i knjiga opsena.

 

Bas kao i Njujorska triologjia.

 

Sve sto je Geopoetika izdala prvih par godina 2000tih me baca na studentske dane i citanje u busu/vozu. Ali od tad nisam citao nista novo iako sam bio upucen i slusao/citao intervjue. Mogao bih tu malo zaceprkati.

Link to comment

Uzmi neku zbirku priča, koju možeš da čitaš i paralelno sa romanima.

Čitanje romana započeo bih sa Sunce se ponovo rađa, a nastavio sa Zbogom oružje i Imati i nemati.

Starac i more takođe može da se čita paralelno, nakon, ili nezavisno od čitavog opusa.

Zvona za kraj.

 

Link to comment

Hvala.

 

Baš sam počeo sa "Sunce se ponovo rađa",a pri ruci mi je nakon toga "Zbogom oružje" ako mi se ova dopadne.

Edited by Milošica
Link to comment
On 14.4.2020. at 23:24, halloween said:

Dajte predlog za knjigu jednom 74-godišnjaku, da nema mnogo likova, ali da nije ni monolog/dijalog, da je napisana od osamdesetih naovamo, poželjno američka ili francuska književnost.

 

Sve zavisi koji žanr voli. Šta je čitao ranije? 

Možda Brinkmanov "Uve"?

 

Inače, juče sam završila Bulićev roman "Teodorin prsten" i sada krećem sa Lusindom Rajli - roman- "Anđeosko drvo".

 

I jedno pitanje: kada biblioteke počinju sa radom, moram da produžim knjige jer nema šanse da idem..    

Link to comment
Quote

 

Od sutra počinju da rade biblioteke, arhivi, muzeji i galerije u Srbiji

 

Ministarstvo kulture i informisanja preporučilo je danas svim bibliotekama, arhivima, muzejima i galerijama u Srbiji da od sutra nastave rad, uz striktno poštovanje svih preventivnih mera koje je propisala Vlada u cilju sprečavanja širenja korona virusa.

 

 

Da li ce postovati preporuku danas za sutra, videcemo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...