Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Sad gledam cene na KP, stvarno su otišle u nebesa. Neverovatno, pa te RX580 su još starije nego kad sam ja kupovao. Šta da ti kažem, prati dnevno i budi brz.

Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

Sad gledam cene na KP, stvarno su otišle u nebesa. Neverovatno, pa te RX580 su još starije nego kad sam ja kupovao. Šta da ti kažem, prati dnevno i budi brz.

 

Problem mi je što sad više nemam pojma šta je šta. Mogu samo da pratim po glavnoj šifri, ovo ostalo pojma nemam šta je

 

 

Link to comment

Ne vredi sada, sve je otislo bas u klinac, negde do kraja decembara, pocetak januara je i moglo jos nesto se ugrabi. Sad pretplacujes visestruko, moras cekati da se malo smiri.

Link to comment

Posluzice, mada sad kupujes macku u dzaku, ko zna sta su te karte radile i dosta su stare. Jedan kolega uzimao upola te cene te RX 580 pre pola godine. Treba sad dobro istestirati i odraditi par stress testova i naravno i posle toga nisi siguran. Bas je mizeran broj onih koje nisu mine-ovale. Jbt, ja recimo uzimao za drugi racunar RX 570 Strix prosli januar 130e nov sa sve 3 godine domace garancije...

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

To je čisto ludilo. Likovi sad prodaju RX580 8GB za 400+ evrića. To samo nenormalan čovek može da kupi. Šta se koji moj desilo?

 

Ako sam dobro razumeo, stao je uvoz. 

Ovo je strašno - mislim da ću za sada odustati od kupovine.

Link to comment

Pa zaista sačekaj da se ovo normalizuje ako ti baš nije neizdrž i prati i dalje situaciju, možda uleti neko normalan da prodaje.

 

A da nije pakao rudarenja ponovo postao moderan?

Link to comment

:laugh:

Koji retardi, prvo su te RX580 i rigove kupovali za čitavo bogatsvo, pa ih posle prodavali za smešne pare, a sada te već raspale ponovo kupuju za čitavo bogatstvo.

Što ih nisu naprosto čuvali u podrumu?

Link to comment

Malo je predugačko, lik mi je iritantan, a sumnjam da ću saznati nešto pametno, osim što mi je jasno da treba čekati godinu dana pa ponovo kupovati kartice koje su rudarile za 100 evra.

 

Daj prepričaj neku kratku verziju.

Link to comment

Trenutno se kopa sa svim i svačim i to uglavnom Ethereum koji polako i dobrano raste. Tačnije preko Nicehash-a se praktično renta vaša grafička a za uzvrat dobijate Bitcoine. Ovo je danas toliko jednostavno da sa par klikova i 5 minuta vremena vaša mašina kopa a bitcoini vam stižu u wallet. (naravno u sedmoj decimali)

Zbog spekulacija da će bitcoin u neko dogledno vreme skočiti na nekakvih milion dolara svi se lože da dodju do njega pa makar to bilo 0,0001 jednog bitcoina.
Sve nove serije Nvidie i AMD-a praktično ne postoje za normalnog kupca što povlači cene prematorih kartica. Moja gtx 1080 stara 4 godina je trenutno 550e!!! (ja je uzeo za 320e pre čini mi se dve godine)
Ovo se neće skoro zaustaviti. Sad je već ozbiljan broj velikih igrača investirao u BTC da bi se tako lako srušilo (nije nemoguće). Nvidia i AMD, silikon proizvodjači kidaju sa parama, struja se troši kao zemlja poput Norveške.. globalna zlatna groznica i potpuni sumrak razuma.

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...