Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

msi b450 tomahawk max

ryzen 5 3600x + noctua nh-d15

1080 ti rog strix oc 11g

hyperx 16 gb (2x8) ddr4 3600mhz

samsung ssd 970 evo plus 500gb

corsair hx platinum 850w

cooler master masterbox nr600

 

Drugari, poprilican sam laik, vredi li ovo 1000 evrica? Kolega bi ga se resio jer ga ne koristi, ponesto je jos pod garancijom. To malo prevazilazi budzet koji sam predvideo, ali on me ubedjuje da je premija s obzirom na trenutne cene... Hard disk bih ubacio svoj od 2 tb.

 

Jurim nesto za casual 1440p gaming igara tipa vicer 3, gta 5... znam da je 1080 ti nekad vazila za zver, sad je vec dinosaurus, ali kontam da bi se izborila sa tim nesto starijim naslovima?

Link to comment
38 minutes ago, steins said:

1807542190_Snimakekrana2021-03-20225351.png.9d1fadc1b94c148099b95fa4dcfbbd91.png

Sve ok nije ti spora memorija.
DDR ili "Double data rate" 1200 x 2 = 2400MHz
Uzmi još jedan stick da bude u dual channel modu i na konju si.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, steins said:

Ploča je Gigabyte B450M H

@Milosh76 8Gb na 1200

 

Ili ovo sto su ti rekli da kupis jos 8gb na 2400, ili to da prodas pa iznova da kupis 16gb na 3200 recimo ako hoces brzi RAM posto je ryzen u pitanju, a on voli brzi RAM.

 

15 minutes ago, FPLS said:

msi b450 tomahawk max

ryzen 5 3600x + noctua nh-d15

1080 ti rog strix oc 11g

hyperx 16 gb (2x8) ddr4 3600mhz

samsung ssd 970 evo plus 500gb

corsair hx platinum 850w

cooler master masterbox nr600

 

Da je normalno vreme, evo ti cene novih stvari kod ovih sto dovlace iz Madjarske, otprilike iz glave.

 

Ploca 90e

CPU 210e + 80ak cooler

Grafika recimo u rangu te rx 5700 XT je bila 400e i ispod

RAM 90e

SSD 65e

PSU 150e

Kuciste 60-70e

 

Dobra je to grafika i dalje, i sad posto je cena istih otisla u tri lepe verovatno da vredi, inace 800-900e max. Ako ti je pouzdana kupovina i siguran si da grafika nije bas ubivena mozes uzeti, naravno veoma bitnu ulogu igraju garancije.

Link to comment

@Grandilof

 

E super, hvala ti, blizu sam odluke da uzmem. Trebalo bi da je graficka okej, nije rudarila, a mislim da je sve osim nje i napajanja u garanciji.

 

Ono sto me jedino jos zanima je dal je ovo iole futureproof. Tj. da li bih mogao jednog dana samo da ubacim 3070/3080 i u 60+ fps igram neki rdr 2, cyberpunk u 1440p? Ili bi to bio nekakav cpu bottleneck, pa bih morao i procesor da menjam, samim tim i plocu itd itd.

Link to comment
1 minute ago, FPLS said:

@Grandilof

 

E super, hvala ti, blizu sam odluke da uzmem. Trebalo bi da je graficka okej, nije rudarila, a mislim da je sve osim nje i napajanja u garanciji.

 

Ono sto me jedino jos zanima je dal je ovo iole futureproof. Tj. da li bih mogao jednog dana samo da ubacim 3070/3080 i u 60+ fps igram neki rdr 2, cyberpunk u 1440p? Ili bi to bio nekakav cpu bottleneck, pa bih morao i procesor da menjam, samim tim i plocu itd itd.

 

Nemas brige za CPU tesko da ce to biti bottleneck, a i ako zatreba moces Zen3 tu da ubacis bez menjanja ploce. I za napajanje nemas brige ja bukvalno imam isto, zver.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

@steins

 

Kupi 16GB/3200, a tih 8 stavi u rezervu (to sam ja nedavno uradio), dok i cene RAM-a ne odu u đavola, ako već nisu (što mi je neki prodavac najavio da će desiti).

Ne razumem zašto bi sebe skratio dual channel moda i još stavljao memoriju u nekakvu rezervu. Veliki broj naslova ima ozbiljan hendikep u single channel modu (1 RAM stick).

Dual channel mode ili 2/4 RAM sticka DUPLIRAJU bandwith (propusnost) memorije. Praktično podaci prema i od CPU idu u dve magistrale.

I još nešto, brzina RAM-a nije samo u frekvenciji već i latenciji CL (CAS latency). Generalno jurenje frekvencije nije sport koji donosi kvantni skok u fps, dual channel jeste.

 

 

Link to comment

Zato što će imati muku da nađe isti model koji već ima, ja nisam uspeo, tj. bilo ga je po nekoj nenormalnoj ceni. Mogu da uradim test sa 16/3200 i 8/2400 zajedno, bojim se da će rezultat biti bedan.

Link to comment

Naravno da ne vredi, zato mi i stoji van kompjutera. OK ako nađe istu memoriju za pristojne pare. Ja sam na kraju kupio 16GB za nešto više nego što bih platio tih 8. Jednostavno mi je uvreda za zdrav razum da plaćam 8 i 16 GB slične pare. Dugoročno će mi se ovo isplatiti, a trenutno nemam muku sa brzinom memorije.

Link to comment
On 18.3.2021. at 20:54, Tale said:

Potrebna pomoć: tražim tastaturu GK61 (https://hk-gaming.com/products/gk61-mechanical-gaming-keyboard-optical-switches)

Razmišljao sam da je poručim sa ovog sajta, bez obzira na shipping, ali mi se nešto ne da. Preko Amazona mi isto nešto njah.

Da li je ima neko ovde, da li ima šanse da se negde nabavi uskoro? 

 

 

 

 

2x platio, 2x mi vratili novac.

Prvi put su za razlog, na upit, naveli:

 

"Hello,

Missing business name , Russia customs recquire that.

Kindly,"

 

2x sam u napomeni dodatno naglasio da shipment ide u Srbiju i da tastaturu kupujem za lične potrebe. Odgovor:

 

"Please order directly from amazon.de / amazon.pl / amazon.nl or amazon.it then,"

 

Ne kapiram zašto, na sajtu nema ograničenja u smislu da ne isporučuju u Srbiju, polje "Company" je opcionalno a isporuka ide preko DHL ili FedEx.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

U BiH proradio neki Pesoto servis, radi u jos par divljih zemalja tek. Imaju skladiste u SAD koje stavis za svoju adresu i proizvod kupljen bilo gdje u SAD stigne tu, a onda oni salju za BiH, pa na kucnu adresu. NJihova usluga $7,5 do 0,5kg + 4,5€ ako treba slati iz Sarajeva. Npr, mis na koji sam navikao ovde 40€ a na logitech sajtu bio $12,99 + ovi pomenuti troskovi. Sad, rekose mi da mailboxde com radi isto, ubio se za njemacki ebay, a sad sam bacio oko rade dostavu u Srbiju, odokativno slicne cijene dostave.

  • +1 1
Link to comment

Osim što ne razumem zašto neće da mi prodaju postoji i drugi problem: na Amazon.de, recimo, nemaju baš takvu tastaturu (belu, sa žutim gateron tasterima) tako da ništa.

 

Sada pokušavam da nađem negde nekoga pa da kupim direktno ali preko posrednika.

Edited by Tale
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...