Jump to content
IGNORED

zen trenutak


gospa buba

Recommended Posts

U Maxiju novi premia selection čajevi u kesicama (providne piramide kao kod Liptona), tri nova ukusa- Winters in Russia, Secrets of Orient i još jedan koji sam zaboravila. Kutija 282 din. Secrets of Orient liči na Earl Grey, baza je crni čaj dodata aroma bergamota ali ima i cvet suncokreta, sladić i još neke džidžabidže. Dobar.

Link to comment
  • 1 month later...

Retko bazam oko Slavije, pa tek danas uočih da u Svetog Save Smaltree sada ima prodavnicu i čajdžinicu, na odmoru su do kraja avgusta. Zna li se kada je to zapravo otvoreno? 

Link to comment
  • 3 months later...

Da li se neko ovde malo ozbiljnije razume u kineske dimljene cajeve? Letos kupih u Senzenu nesto sto mi je zanimljivo izgledalo, caj koji je presovan u komade oblika manje praline i zapakovan u plavi staniol. Jedna "pralina" za jedan cajnik. Ne mogu sasvim precizno da odredim da li je caj crni ili zeleni sa jakom fermentacijom koja mu je ubila boju, jer po efektu na glavu mi pre deluje da je zeleni a po boji to nije. Prosto, caj potpuno otvara mozak, ne samo da razbudjuje nego te potpuno za nekoliko minuta mentalno ocisti i resetuje. Pritom sam ga prvi put pio dosta kasno, oko 10 uvece i nastavio da ljustim ceo cajnik do posle ponoci i bez vecih problema sam zaspao, znaci nema brutalan teinski efekat na spavanje.

 

Povrh svega caj ima dimljenu aromu i divan izbalansiran ukus ali nije klasican lapsang suochong zato sto je ovde nota dima diskretnija, i ne ispuni ti celu prostoriju osecajem zadimljenosti ako nas dvoje pijemo takav caj u njoj. Pored toga cini mi se da u tom presovanom stanju kao da je poneki listic bele boje, sto me upucuje da je tu dodat neki cvet (jasmin?), ali ovo ne mogu da garantujem. Okacicu slike sutra, da li neko mozda zna bi to moglo biti i kako da ga trazim u Evropi kada ga potrosim.

Link to comment

nadjoh sam o cem se radi, u bespucima aliexpressa

 

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-Black-tea-Flavor-Pu-er-Puerh-Tea-Chinese-Mini-Yunnan-Puer-Tea-Gift-Tin/1645408157.html

 

znaci puer tea iz yunnana, fermentisani i raznim drugim pizdarijama (bakterije itd) obogaceni zeleni presovani caj

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Pu-erh_tea

 

vidju radi nesto dobro sa holesterolom, secerom a ume i mrsavljenje da izazove! pa znao sam da je nesto dobro!

 

http://purepuer.com/puer_tea/do/page/health

Link to comment

Retko bazam oko Slavije, pa tek danas uočih da u Svetog Save Smaltree sada ima prodavnicu i čajdžinicu, na odmoru su do kraja avgusta. Zna li se kada je to zapravo otvoreno? 

 

Da odgovorim sam sebi :) Danas opet prošao, imaju ceo asortiman rinfuznih čajeva kao i u TC Ušće, a uz čajeve poslužuju i kolače i Moritzov sladoled. Otvoreno u maju. 

Link to comment
  • 2 months later...

Koleginica bila u Japanu pa donela mača zeleni čaj u filter trouglastim kesicama. Svi radoznalo probali pa zgroženi odustali (komentari "smrdi na ribu" i slično). Jedino ja svako jutro dolazim po svoje sledovanje i svi mi se smeju "e svaka ti čast kad se tebi ovo sviđa". Na svakoj kesici piše kako se priprema ( 30 sekundi u vrućoj vodi ili 3 minuta u hladnoj sa instrukcijama kojim pokretima treba pomerati kesicu). Verujem da su držali čaj 15 minuta u vreloj vodi bez pomeranja.

 

Samo ćutim i pijem. Divan je.

Edited by halloween
Link to comment

ja i dalje pijem samo biljne cajeve..svi ti fensi su mi ugl jaki sa teinom/kofeinom,te neke vestacki mirisljave ne volim,fiter vrecice ne volim,do nekih lepsih nemam dometa a nisam ni pitala..i tako..

popodne pijem mesavinu-majcina dusica,hajducka trava,neven,nana,lipa koja mi je omiljena tu.. lep,blag,mirisljav na med

a ujutru na poslu pravimo neku zestinu pod izgovorom izuzetne lekovitosti-zalfija,pelin i jos neke biljke gorko,zestoko,kafa nije potrebna budjenje zagarntovano

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...