Jump to content
IGNORED

zen trenutak


gospa buba

Recommended Posts

a jel se meni cini ili lipa vise nije popularna kao nekadto mi bio najdrazi caj u detinjstvu, baba imala lipu ispred kuce pa su se deca pela i brala, onda se susilo u spavacoj sobi na vr' kredenca na listovima politike. kuvalo se sa mnogo secera i pilo samo zimi. da ubije bolest.kapiram da sad ne bi mogao da ga progutam, ali dobro

Link to comment
ima, trava iva, smanjuje bogaoca i u zelucu i okolo i bilo gde. samo ti ne biva mnogo do zivota :lolol:
''trava iva od mrtva pravi živa'' :fantom: :D ... mnogo je gorkaja odavno batalila te neki fensi čajeve, jedino što i dalje volim da popijem english breakfast i to zbilja samo pre podne, često sa malo šećera i mlekom, onda me baš lepo ugreje i podigneali, glavni čaj mi je mešavina trava sa one moje planine u hercegovini koje sama berem.tu je osnova sporiš (hajdučka trava) a ima i nane, majčine dušice, ive, zove i jošponešto, kako kad
a jel se meni cini ili lipa vise nije popularna kao nekad
pored kuće moga dede je bila jedna ogromna lipa (sada posečena) i tkđ smo u detinjstvu dosta pili taj čaj.u kombinaciji sa bagremovim medom je fantazijanegde sam čula da čaj od lipe mora da se pije oprezno, tj. ima nekog uticaja na rad srca, ali kakvog, nemam pojma.edip. slovce Edited by duda
Link to comment

uu lipa meni odlična uvek je dodam u mešani čaj da lepo zamiriši...kažu da je dobra za smirenje i spavanje ali jako blaga pa većina vas to nič ne bi osetilo...ja sam još pre 2godine pobacala sve kutije sa čajevima i kesice i napravila 1 policu sa teglama biljnih čajeva u rinfuzi.. sama pravim mešavinu i uživancija :)

Link to comment

I Novom Merkatoru pojavio se stand na kome se prodaju cajevi na meru.Na prvi pogled pomislio sam da je to onaj iz TC Usce - Smalltree ali kad sam prisao vidim da se drugacije zove - Tea and Honey Time.Mada ja ne mogu da se otmem utisku da je ista firma.Na zalost i cene su takodje iste - jake...

Link to comment
  • 2 months later...

Dobar ovaj čaj u rangu filter čajeva ( za posao), sa mlekom je odličan. Koleginica je zabrinuta da ne postanem tejoman.http://img.coopathome.ch/produkte/ganzgross/front/43/4372749xun.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
I Novom Merkatoru pojavio se stand na kome se prodaju cajevi na meru.Na prvi pogled pomislio sam da je to onaj iz TC Usce - Smalltree ali kad sam prisao vidim da se drugacije zove - Tea and Honey Time.Mada ja ne mogu da se otmem utisku da je ista firma.Na zalost i cene su takodje iste - jake...
Verovatno liči jer i ja imam utisak da se svi domaći prodavci snabdevaju ili iz Nemačke ili Češke, a u Češku roba takođe stiže preko Nemačke. Švabe piju puno čaja, pa je tamo i jaka veleprodaja kvalitetnih čajeva. Koliko mi se čini, i ljubljanska čajdžinica Cha nabavlja robu u Nemačkoj. Izuzetak je francuski Palais des Thes koji od pre godinu-dve ima i ljubljansku filijalu, no ni izbor ni cene u njihovoj radnji mi se nisu više dopali od onog u Cha, koji je smešten u istoj ulici, ni stotinjak metara dalje :) Edited by ajgor
Link to comment
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...