Jump to content
IGNORED

zen trenutak


gospa buba

Recommended Posts

ko voli zimske cajeve (one sto vuku na cimet, karanfilic i slicno) vrlo preporucujem kao obicni svakodnevni caj alnaturin glucks tee (caj srece). prodaje ga svaki dm, mislim da kutija sa vrecicama standardne velicine kosta oko 250 dinara. baza je rooibos, znaci crveni a aromatizovan je ljuskom od kakaoa, anisom, vanilom a sudeci po etiketi ima i nesto sto se zove ceylon-zimt, sto ne kapiram da li je cimet sa cejlona ili je mesavina crnog cejlon caja sa cimetom, ali nebitno... caj nema nikakve primese artificijelnosti koje su tako ceste za ove fabricke mesavine (npr jabuka cimet manje vise svih proizvodjaca) pritom moze da se ispija na litre, na moj organizam nema nikakve negativne kofeinske efekte kao drugi.edit / proverio cisti rooibos crveni, ceylon zimt je samo cimet kog ima 12% u caju. danas cu popiti dva litra, totalna droga i kvalitet lakseg dzokavca. caj za kuliranje.

Edited by gazza1
Link to comment

ja sam prošle zime bukvalno divljao sa zelenim, te ulong, te formoza, te milk ulong, te pai mu tan, ovaj onaj, beli, zeleniji i jao zelenida bi skapirao da meni to ič ne prija. a i opremio sam se, kao svaki pošteni foodie hipster, sa čajnicima, cediljkama itako tim. da li sam ja nenormalan ili sam pio previše, uglavnom meni se od toga ubrzavao puls i rasto mi pritisak.odjednom sam prestao, i ove zime se naglo vraćam starom dobrom rtanjskom i nani.

Link to comment
ja sam prošle zime bukvalno divljao sa zelenim, te ulong, te formoza, te milk ulong, te pai mu tan, ovaj onaj, beli, zeleniji i jao zelenida bi skapirao da meni to ič ne prija. a i opremio sam se, kao svaki pošteni foodie hipster, sa čajnicima, cediljkama itako tim. da li sam ja nenormalan ili sam pio previše, uglavnom meni se od toga ubrzavao puls i rasto mi pritisak.odjednom sam prestao, i ove zime se naglo vraćam starom dobrom rtanjskom i nani.
ih, ja sam se josh letos vratila rtanjskom i nani (posebno ima ona 1 nana k-plus, idejina, ne pamtim bolju nanu, bar je ove godine bila, dok ne shvate pa pokvare!), mada ove sa ukusima i kofeinima vrlo volim i nikad mi nishta ne smetaju. ali hrtanjski je zimski chaj broj jedan!
Link to comment

Rtanjski caj je kralj zimskih cajeva -_-Ja nadobijah pristojne kolicine kineskih cajeva, dosta jasmina koji obozavam i nekoliko drugih sorti, bice ovo kvalitetna zima ^_^edit: slovo

Edited by nera
Link to comment

Crni čajevi, među kojima i Earl Grey, u većim količinama ili dužom upotrebom, izazivaju zatvor.Roibos je odličan uveče.(Ima ga Teekanne). Pila bih ga vazdan da nema uspavljujući efekat.Svi voćni čajevi u kesicama, u većim količinama povećaće kiselinu u želucu. Hoće i od nane.U Merkatoru kod Beograđanke imaju neki ajurveda čajevi, oko 400 dinara kutija, nisam nikad probala ali nameravam, naročito kad sam videla da imaju koren sladića koji obožavam.Rupurut (tablete) je odličan protiv kiseline, a za sve gastro tegobe postoji vrhunska biljka- hajdučka trava.

Edited by halloween
Link to comment
nanu volim, al mi dize kiselinu u zelucu :(a rooibos mi nekako drvenast previse.ajde neki poznavaoc, sta smiruje kiselinu od cajeva?
Za nanu i kamilicu mi je receno da se piju samo po potrebi, odnosno kad boli stomak ili slicno jer u suprotnom iritiraju isti (ako su lagali mene i ja lazem vas)Ja sam ljubitelj ali nazalost nedovoljno upucena. Licno volem jasmin mada ga dosta ljudi ne ceni, ali meni prija miris. Inace, Kinezi ga piju kad prelaze sa slanog na slatko jer ubija arome u ustima. Sa zelenim svakako ne treba preterivati, narocito se ne preporucuje kad boli zeludac ili kod prehlade, i kad Kinezi kazu da je preporucena kolicina dve-tri silje misli se na one njihove male.
Link to comment
ih, ja sam se josh letos vratila rtanjskom i nani (posebno ima ona 1 nana k-plus, idejina, ne pamtim bolju nanu, bar je ove godine bila, dok ne shvate pa pokvare!), mada ove sa ukusima i kofeinima vrlo volim i nikad mi nishta ne smetaju. ali hrtanjski je zimski chaj broj jedan!
Rtanjski caj je kralj zimskih cajeva -_-
meni je rtanjski ljetni i zimski caj br 1bas ga volimjedino sto ga ne berem na rtnju, no na lokalnoj planini
Link to comment
a koji bi bio, a da vi znajete, dobar chaj od zove, da se kupi? poshto mi ove godine niko nije brao zovu, pa da se okrenem industrijskim izvorima :(
Prave biljne čajeve pravi jedino Institut za proučavanje lekovitog bilja "Josif Pančić". Tu tačno navedu koji deo biljke je iskorišćen. Po pravilu, najkvalitetniji deo biljke je cvet ali sumnjam da u biljnim čajevima ostalih proizvođača bez obzira na deklaraciju, seckaju i stablo (koje ima znantno manje lekovitih svojstava, ali uglavnom ne škodi). Edited by halloween
Link to comment
U Merkatoru kod Beograđanke imaju neki ajurveda čajevi, oko 400 dinara kutija, nisam nikad probala ali nameravam, naročito kad sam videla da imaju koren sladića koji obožavam.
koren sladica ima i u ovom glucks tee iz dm-a koji sam pomenuo i prilicno je dominantan, kao i cimet.imaju tamo i neku ajurveda seriju u zoni 350 kinti ali mene ti nazivi tipa odsjaj planinske zvezde u gorskom jezeru bacaju u down da nikada ne pozelim da ih skuvam.inace ovi razni satro dobri cajevi na meru imaju zastrasujuce kolicine kofeina i razorno deluju na ljude sklone vaskularnim ekscesima, u mom slucaju pritisak vise divlja nego do duplog espresa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...