Jump to content
IGNORED

zen trenutak


gospa buba

Recommended Posts

  • 1 year later...

jel zna neko gde ima /po povoljnoj ceni/ da se pazari francuska presa /ali sa velikom posudom, od 1l/

meni bi trebala za spravljanje caja...

 

http://www.kupujemprodajem.com/Francuska-presa-za-ESPRESSO-kafu-35767633-oglas.htm?filter_id=57376828

 

ovaka nesto, samo sto je ovaj prodavac preterao sa cenom, a i konfuzno je srocio ponudu pa ne znam na sta se cena odnosi. hocu reci, ako nema nekih po povoljnijim cenama /recimo kod kineza xaxaxxaxa/, narucicu iz rusije, toga tamo ima bas puno i razlicitog cenovnog ranga

Link to comment
  • 2 weeks later...

moj drugar narucio 'congfu tea table' iz kine, danas je probali. u principu, vrlo je prakticno i interesantno. ima taj neki fin momenat pripreme, i nije dosadno, stavise, psihicki je svakako uzitak, zbog same pripreme. ono sto je prakticno jeste da ne mora da se pazi da li ce cajnik presipati.

 

u svakom slucaju, vrlo zgodno, lepo na oko i ugodno + lako za odrzavanje.

 

Link to comment

Ja sam mislila da za pijenje ništa neće biti, 

i da mi neko, na moje oči, ovako krene spremati čaj, mislim da bi 

se posle drugog prosipanja vode svud okolo okrenula i otišla,

misleći da me zajebava.

 

Previe je brz život za ovaj ritual.

Link to comment

Ova na videu više prosula okolo nego u šoljice! ;)

 

....shit has hit the fan...

 

mislis prvi onaj prosip caja? tako se radi, odn. to je stara kineska fora, a ima i smisla, da se sva prasina/zemlja/truncice operu/speru iz caja. ako na to mislis. 

 

Ja sam mislila da za pijenje ništa neće biti, 

i da mi neko, na moje oči, ovako krene spremati čaj, mislim da bi 

se posle drugog prosipanja vode svud okolo okrenula i otišla,

misleći da me zajebava.

 

Previe je brz život za ovaj ritual.

 

:D ne znam, mozda ti se samo cini. zapravo je "tako treba™" fazon. moj nacin kuvanja caja je u poredjenju sa ovim nacinom totalni shit. danas, kada sam kuvao sebi caj, ono.. "jbt.. koliko ovo nema smisla!" 

 

 

Link to comment
  • 3 months later...

jel ima negde u Nsu da se kupi crni caj,moze i Earl Grey u listicima?

 

jel ima kod nas da se kupi Twinglings ili da narucujem kod ,,madjara,, da mi donesu?

 

videla sam u Tempu neke Delhaize cajeve u papirnim kesama(nema slike na sajtu),jel pio neko?da kupujem?

Edited by ivy
Link to comment

dobro..nasla sam Sir Winston English Breakfast cist,jak crni caj 

 

i Dehlize India Chai crni caj sa zacinima koji upravo pijem sa kokosovim mleko i odlican je!!

za ovaj sam pretpostavila da je loose ali nije,dodje u platnenim kesicama

Link to comment

Lordov /jeftin kod "madjara" za 90 din. kutija/ English Breakfast sa mlekom, napravila uz njaga i amerikanske palacinke sa sirupom sa borovim iglicama, malo zen malo popodne u Pekamu :)

Link to comment
  • 1 month later...

Prezadovoljan sam kafematom :)

 

Na neku foru od jedne kesice caja izvuce dve pune dzezve jakog caja. Nije nesto preterano brz jer mu treba 5-10 minuta da prebaci svu vodu iz rezervoara u bokal al sam prezadovoljan rezultatom a samo sipas vodu i stisnes dugme.

 

Nije da je na sporetu komplikovanije al mi se ovaj sistem bas svidja:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...