Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

U cemu je problem sa aditivima tokom dijete? spomenula sam da mi je nutricionista savetovao da kada počne topljenje masnoće, nije preporučljivo dodatno opterećivati jetru, jer su česte upale žučne kese kod debelih pacijenata dok su na dijeti, pa se neretko dešava da debeli mora na operaciju žuči. zamisli prizor: doktori psuju nad nilskim konjem koga su jedva popeli na hirurški sto, ne znaju sa koje strane da ga načnu i kako da razgrnu silno salište da bi ga operisali. pomisao na takav ishod me tera da budem obazivija. naravno da u toku dijete neću mesiti hleb ili nabavljati mleko u ritopeku, ali ću sigurno cediti sok umesto da kupim neki sa zaslađivačem i konzervansom ili sama spremiti ribu umesto da kupim konzervu tunjevine. i u onom što se kupi na pijaci kao zdrava hrana ima dovoljno koječega sa čim jetra treba da se izbori. samo sam želela da kažem da ću morati da obraćam pažnju i na te sitnice kojima se do sada nisam opterećivala. pod stare dane sam operisala krajnike i oslabila 7 kg. prijatelji su me zadirkivali što nisam vadila jedan po jedan uključujući i treći. da su mi ovde moji krajnici, sigurno bi ih poslušala i sada se ne bih baktala sa dijetom.
Link to comment
Čisto ako nekom zafali motivacije...Air France may bar obese passengers from flights
da sam ćekala ove da me motivišu, nikada ne bih krenula u ovu avanturu. nije mi se desilo da se zaglavim u stolici. a viđala sam i takve prizore. debela osoba ustane i krene sa stolicom na dupetu.mene vadi gracilna građa. startovala sam sa konfekcijskim brojem 10-12 i dugo se gojila baš tamo gde treba. pre dijete sam dogurala do 18 sa lastišom u struku, odnosno 20 ako hoću da mi sva dugmad budu zakopčana. ne stajem dok se ne vratim na 14. za sada mi dobro ide. smile.gif
Link to comment
samo kuvana hrana i nista vise i deluje? ohmy.gif mislim, kuvano povrce ili meso, nista hleb i ostalo plus bez alkohola i bez fizickih aktivnosti i zaista deluje? ohmy.gif ovo zvuci toliko dobro da mi je prosto nestvarno da ce da deluje u mom slucaju unsure.gif
da.samo sto se jedu jako male kolicine i to 3x na dan - dorucak, rucak, vecera. ako lezis u krevetu i nista ne radis, nece ti vise hrane ni trebati. ne koriste se nikakvi zacini, sve se jede hladno. ne sme nista sveze, peceno ili przeno, sve mora kuvano.meni za prvih nedelju dana: pire od krompira i pire od sargarepe, bistra supa bez rezanaca. meni za drugih nedelju dana: mogu da se dodaju tanki izmrvljeni rezanci u supu, a uvode se i sitno iseckane spagete s mlevenim mesom, u pire moze da se doda sitno iseckano pilece meso, a uvode se jos i pire od graska, pire od pasulja, kacamak, popara i supa od sociva. od ove nedelje sme mleko i jogurt, ko voli.meni za trecih nedelju dana: isto kao i ranije, samo sto se uvode jos i hladna jaja.jako vazno: ne smeju se zvakati zvake!uspeh 'krajnik' dijete je zagarantovan, uz prosecan gubitak od 6-8 kg. ova dijeta ima i finansijske prednosti, posto cete od novca koji ste ustedeli moci da kupite na stotine cevapa i hektolitre piva.
Link to comment

hvala na opisu dijete smile.gif a da li moze kuvana sargarepa umesto pirea? moram da probam tu dijetu jer sam postao vec malodusan u svom dozivljaju sebe kao zadrigle sredovecne svinje sad.gif pre 3 godine imao sam 75 kg i onda sam za god dana dobio 10 kig pa do danas jos oko 5 i sada imam 89-90. svinja a ne covek sad.gif maaa... ionako znam svoje lose navike, neredovna ishrana, vecera u 1 nocu, previse alkohola, sto piva sto vodke sto vina, tjah, a metamolizam s godinama sve usporeniji.

Edited by Pontijak
Link to comment

Pitao si sta sam jela kad sam izvadila krajnike, normalno da ne moze cela sargarepa mora PASIRANO! angry.gifMoguce da ti je glavni problem u tome sto si navikao na nocni zivot, danju spavas a ludujes nocu. Prestani mesec dana da izlazis, lezi oko 12-1 i nemoj da pijes alkohol uopste, cenim da ces se vrlo brzo osecati mnogo bolje i izgubiti nekoliko kilograma.

Edited by BraveMargot
Link to comment
wowza(istrazivanje o uticaju mindseta na zdravlje, izmedju ostalog na kilazu)

kljucni delovi teksta:Alia Crum and Ellen Langer from Harvard psychology department took 84 female hotel attendants in seven hotels. They were cleaning an average of 15 rooms a day, each requiring half an hour of walking, bending, pushing, lifting, and carrying. These women were clearly getting a lot of good exercise, but they didn't believe it: 66.6% of them reported not exercising regularly, and 36.8% said they didn't get any exercise at all.Their health, measured by things such as weight, body fat, body mass index, waist-to-hip ratio and blood pressure, was related to their perceived amount of exercise, rather than the actual amount of exercise they got, and this, so far, isn't very unusual.Crum and Langer then divided the hotel workers into two groups (by hotel). One group got a one hour presentation on what a fabulous amount of exercise they were getting, how they were meeting and clearly exceeding recommendations for an active lifestyle.They were given information sheets, in English and Spanish, showing the calorie burn for activities like vacuuming, or cleaning a bathroom, and the researchers even put notices up in communal areas explaining what excellently healthy exercise their work was. The other group was left alone.Four weeks later the researchers measured everything again. The group who had been tutored about the health benefits of their work now perceived that they did more exercise than before - unsurprisingly - while the group who were left alone didn't change. Neither group had changed their actual levels of activity.But amazingly, despite no change in actual exercise levels, in the intervention group, simply being told about the value of what they were already doing caused a significant change for the better on every single one of the objective health measures recorded: weight, body fat, body mass index, waist-to-hip ratio and blood pressure.

Edited by betty
Link to comment

meni je glavna fizicka aktivnost ciscenje kuce, sirenje vesa, nosenje kesa iz prodavnice i bacanje djubreta, drago mi je da se najzad pokazalo da je to sasvim dovoljno za postizanje optimalne fizicke forme kod latino cistacica. Na zalost, posledica ove harvardske studije moze biti da americke bogatasice otkazu teretanu i krenu same da ciste po kuci, uz citavu gomilu designer prada kecelja, fendi krpica za prasinu i prahera o kojima ce diskutovati nad cajem kod tifanija, dok njihove nekadasnje cistacice razvijaju koronarnu bolest sedeci ispred tva s masnim microwave E300 E589 E240 buritosom, bez izgleda da ikada vise pronadju neki tako lep i zdrav posao.

Link to comment
wowza(istrazivanje o uticaju mindseta na zdravlje, izmedju ostalog na kilazu)
The more things change, the more they stay the same. Hoću reći, potreban je sav ovaj progres da bi se otkrilo ono što je Buda rekao pre 25 vekova (“All that we are is the result of what we have thought. The mind is everything. What we think, we become.”) A tzv. self-help gurui, tačnije personal development treneri, slično pričaju odavno - da se izmenjeno mišljenje o sebi fizički manifestuje, skoro momentalno... praktično nasumce pokupljeni (=najobičniji) ljudi su u stanju da u jednoj sesiji hodaju po užarenom uglju i pesnicom razbiju dasku; a odavno se zna i za slučajeve podeljenih ličnosti koji kad misle da su ona druga osoba menjaju boju očiju i nestaju im ili se pojavljuju mladeži na telu. Što me navodi da se pitam, kada ja izgubim desetak kg za dva meseca, realno, normalne ishrane (što je za mene "dijeta", pošto je l' da ne mogu da skinem šapku, uzmem kaš'ku, i likvidiram 1kg sladoleda iz cuga) - koliko je to rezultat promenjenog unosa kJ (uz nešto povećanu aktivnost), a koliko sam sebe ubedio da sam "fitter, happier, more productive"™.U celoj toj priči mu nekako dođe ključni momenat upravo nadzor na sadržajem u svojoj glavi (ako je istina da odatle sve polazi, a prilično ide u tom pravcu). I kako u to uklopiti forum? :D (Šala... naravno da niko ne može da nadzire svoje misli non-stop, niti bi to igde vodilo. Što rek'o jedan, "problem sa pozitivnim razmišljanjem je u ovoj drugoj reči - mora da se razmišlja"; dok ti razmisliš, prošao voz. Najdirektniju kontrolu nad našim mišljenjem/osećanjem ima fiziologija, što znači sve od držanja tela, gestova, načina hoda, do konkretne fizičke aktivnosti, načina disanja, naravno ishrane, itd. Biće da je lakše te stvari raditi kako valja, nego juriti svaku pojedinačnu misao i proveravati koliko je pozitivna.)
Link to comment
uspeh 'krajnik' dijete je zagarantovan, uz prosecan gubitak od 6-8 kg. ova dijeta ima i finansijske prednosti, posto cete od novca koji ste ustedeli moci da kupite na stotine cevapa i hektolitre piva.
:lol: Kraljice.
Link to comment

Samo da overim topić. Progres zasad odličan... 10kg otišlo, entuzijazam na 1 nivou, problemi 0, idemo dalje (za iste pare). Zagreva se lazanja za večeru i sve je općenito OK. Dosta se dobro snađoh i na izlascima ovih dana: uz pažljiv izbor iz menija i adekvatne zamene za Jenny Craig jela. Menjam ponekad voćku za čašu vina, to mi je "dozvoljeno" 2x nedeljno, što me taman pokriva. Dobra strana ovog veoma proređenog vina je što ne moram da se specijalno obazirem na trošak, pa trošim dobre stvari (zapadnoaustralijski kaberne-merlo je trenutni mezimac). Ah, the pleasures of moderation. ;-)

Link to comment
Samo da overim topić. Progres zasad odličan... 10kg otišlo, entuzijazam na 1 nivou, problemi 0, idemo dalje (za iste pare). Zagreva se lazanja za večeru i sve je općenito OK. Dosta se dobro snađoh i na izlascima ovih dana: uz pažljiv izbor iz menija i adekvatne zamene za Jenny Craig jela. Menjam ponekad voćku za čašu vina, to mi je "dozvoljeno" 2x nedeljno, što me taman pokriva. Dobra strana ovog veoma proređenog vina je što ne moram da se specijalno obazirem na trošak, pa trošim dobre stvari (zapadnoaustralijski kaberne-merlo je trenutni mezimac). Ah, the pleasures of moderation. ;-)
E pa čestitam na moderatorskoj poziciji! :)A i ovako, na uspehu u sprovođenju dijete!Pitanje, kako stojiš sa osećajem gladi i željom za "zabranjenom" klopom ?Što se mindseta tiče, meni nije problem da se zamišljam mršavo, napucano i uspešno ali onda si napravim picu sa sušenim mesom i plodovima mora i, uz predivnu klopu, dalje razvijam tog lika u glavi... :D
Link to comment

Lol... za ovu drugu moderaciju nisam iskusio zadovoljstva, a nešto i ne bih (banovao bih do 2050. svakoga ko me nervira, a posle ipak ne bi bilo zanimljivo da pričam sam sa sobom).Nema u stvari zabranjene klope. Više je akcent na količinama, nego vrsti hrane. Recimo, juče sam ceo dan nešto jurcao, nisam stigao da izjedem dozvoljene masnoće (koje obično dobijem kroz margarin/puter, avokado i tome sl.) i smazao sam jednu malu (ali malu) mlečnu čokoladu. Normalno, ne bi bila dobra ideja da to radim često (što i nemam nameru...) U principu, ako se uklapa u ciljanu kalorijsku vrednost, možeš pojesti bilo šta. Mada su propisani meniji bolji, tj. pridržavanje je bolje, zato što je balansirano (šećer:masti:belančevine:balastne materije, itd.)Glad je dosta retka pojava na ovom režimu. Ponekad je ima i uglavnom je normalna (zdrava, ne ona vučja) glad. Pošto su pauze između onog što se jede oko 3 sata, nije teško dočekati sledeće iće. Za slučaj panike, dozvoljena je pokoja voćka ekstra, a može i low-fat vruća čokolada (što ja često smućkam).Za ovo što si napisao poslednje, ima i za to strategija (nema veze sa Jenny Craig, to sam naučio drugde). To zašto nam pomisao o pizzi dovodi vodu na usta je rezultat onog što se zove kondicioniranje. Prosto, vezujemo svoja ranija uživanja u hrani sa lučenjem dobrih hemikalija u mozgu, lepim osećajima tj. Međutim, to radi i u obrnutom pravcu: svako ko se nekad otrovao sa određenom vrstom hrane zna da je to tačno - mesecima, a ponekad i duže, sama pomisao na konkretno takvu istu hranu izaziva gađenje. To je moguće namenski uraditi sam sebi, što bi se srpski reklo, ogaditi sebi čak i pomisao na nešto. Treba zamisliti pizzu onakvom kakva bi trebala da bude da bi ti se zgadila (curi mast, stara 2 dana, užegla mast na njoj, neidentifikovani komadi hrane odozgo, hladna... rečju, sve što je potrebno nakačiti mentalnoj slici 1 pizze da ti bude gadna onoliko koliko je moguće.)

Link to comment

cheers mateNisam u mogućnosti da klopam na tri sata, nikada nisam ni mogao, u 6 ako stignem doručkujem - konzervu ribe ili ćasu mleka sa čoko rajsom (što mi drugarica dijetetičar rekla da prestanem i pređem na čist korn-flex) , u 3, ako se vratim do tad, ručam - šta god da je za ručak i to je uvek obilno ali ne nikako napucavanje, u 7 večera - konzerva ribe, voćna salata ili salata, i u 9 ako ima potrebe, a ima, dve tri jabuke ili po' kile šargarepe :)Kontam ja taj princip, pratim ovaj topik i pokušavam da se kontrolišem, nisam jeo, recimo, pizzu 2.5 godine, ni parče, ali prošle godine pukao i nagojio se strašno. Tačno sam kondicioniran na dobru hranu, ko Dr. Yueh ;). Kada pukne, a u jednom trenutku pukne, lako se ugojim, za 45 dana 8.5 kg bez problema, a nisam se bahanalisao. Meni ovo tvoje odlično zvuči, ali mi je ona škola/kurs što je msmodesty spominje zvuči još bolje, glede tog kondicioniranja.Doduše. ja sam pomalo i miniran kući, kako uđem u novi pokušaj kontrole ishrane, počnu da se prave torte, kolači, pice, rolovano meso i ostalo, iz vedra neba.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...