Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

Naravno, ovo da se jede na svaka 3 sata podrazumeva (posebno za nas koji radimo) da se hrana nosi sa sobom. Znam da to nije običaj "u nas" (barem nije bio kad sam ja živeo u majčici). Ja ustajem ranije namenski da bih imao vremena sve da spremim + da doručkujem, zatim ponesem sa sobom užinu i ručak... Funkcioniše, treba nešto malo samodiscipline (ne bogznašta). A ako se okolina čudi negde gde to možda nije običaj, pa neka se čude. Možda i oni steknu neku dobru naviku. Ne treba okolišati, treba ljudima okolo reći da si na specijalnoj ishrani i da imaš svoju hranu (a ne možeš da participiraš u onom što oni jedu).

Link to comment
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

i ja mogu da se pohvalim postignutim rezultatom. komplimenti pljušte. ja se dobro osećam jer više nema vrtoglavice, viška kiseline, nadimanja i drugih neprijatnih pojava. uspela sam da se uobročim i jedem redovno. jedem polako, ne gutam kao zmija. savetujem svima koji drže dijetu da dodatno vode računa o koži koja treba da se smanji nekoliko brojeva. treba se mackati hranljivim kremama, losionima, mlekcima, kako kome odgovara. ipak je jedan stari gušter igi pop.

Link to comment

kada jedete gledajte da mozda ubacite poneko kuvano jaje. ima oko 150kcal i 13gr proteina, plus dosta 'dobrih' masti, a ukusna stvar. meni je bilo odlican dodatak da stavim jos nesto u obrok. sto se tice 'dobrih masti', za neke ljude je to verovatno i bitnije, mozete da ubacite i neke kostice. recimo pecen badem ima dobar ukus i ide odlicno u musli/ovsene, ima dosta proteina i mastiinace sada i ja polako krecem sa dijetom pa cemo se cesce pisati :)

Edited by Hustler
Link to comment

6 AMVoćni jogurat3 PMdve :isuse: pastrmke, pirinač na puteru :isuse: sa šafranom, krompirići prženi :isuse: vitaminska salata (beli i crveni kupus, celer, šargarepa rendano, kesica suncokreta čistog i tri-četiri kašike mlevenih oraha, maslinovo ulje i po limuna) u toku klopevoćna salata (jabuka, mandarina, kivi, narandža, banana, ananas, po limuna i kesica burbon vanil šećera :isuse: ) odmah zatim i onda 4 šargarepe pride6 PM35 minuta vedžbelitra vode1 šargarepaend dayDa rekapituliramo - :isuse:zašto se javljam - ove dve salate su vr', za užinu ili jedan manji obrok, ko može tako, obe treba da odstoje barem dan...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ova nedelja je prva koja se završila lošim rezultatom, tj. +300 g. Ništa nisam uradio neuobičajeno, mislim da se nešto telo buni protiv gubitka mase. Elem, kako bilo, proglasih večears "blowout evening", to ću svakih nekoliko meseci kad mi tako dođe, a to znači da mogu da je'm i pijem šta 'oću. Sad sam posle što bi naši rekli "zidarskog" piva na negde trećoj čaši mog najomiljenijeg ozi vina, Pepperjack shiraza. Spičio sam i neke kobaje (to mi je nedostajalo, malo), kao i čokoladu. Da barem znam zašto su rezultati bili negativni. :D Ali, od sutra, sve po starom, znači, vojnički & religiozno, nastavljam...

Link to comment
kada jedete gledajte da mozda ubacite poneko kuvano jaje. ima oko 150kcal i 13gr proteina, plus dosta 'dobrih' masti, a ukusna stvar. meni je bilo odlican dodatak da stavim jos nesto u obrok. sto se tice 'dobrih masti', za neke ljude je to verovatno i bitnije, mozete da ubacite i neke kostice. recimo pecen badem ima dobar ukus i ide odlicno u musli/ovsene, ima dosta proteina i masti
pisalo je nedavno u novinama da je pred izbore '79 Tacerka drzala nekakvu energetsku dijetu, jela je po 27 jaja nedeljno plus gomilu bifteka.to sigurno ne bi valjalo da radi bilo ko sa slabom zuci...
Link to comment
Ova nedelja je prva koja se završila lošim rezultatom, tj. +300 g. Ništa nisam uradio neuobičajeno, mislim da se nešto telo buni protiv gubitka mase. Elem, kako bilo, proglasih večears "blowout evening", to ću svakih nekoliko meseci kad mi tako dođe, a to znači da mogu da je'm i pijem šta 'oću. Sad sam posle što bi naši rekli "zidarskog" piva na negde trećoj čaši mog najomiljenijeg ozi vina, Pepperjack shiraza. Spičio sam i neke kobaje (to mi je nedostajalo, malo), kao i čokoladu. Da barem znam zašto su rezultati bili negativni. :D Ali, od sutra, sve po starom, znači, vojnički & religiozno, nastavljam...
po meni +300 uopšte nije loš rezultat. ne mora da znači da si se ugojio. dovoljno je bilo da pojedeš nešto slano i popiješ zbog toga više vode. to se odmah pokaže na vagi.
Link to comment

Da se pohvalim..od Sv. Dzona... bez vecere, sa smanjenim unosom gaziranog pica, piva i cokolade..5kg sam smrsao, nije da je previse ali nisam nesto ni gladovao...

Edited by beeva
Link to comment
po meni +300 uopšte nije loš rezultat. ne mora da znači da si se ugojio. dovoljno je bilo da pojedeš nešto slano i popiješ zbog toga više vode. to se odmah pokaže na vagi.
Nedelju dana kasnije, kaže vaga da sam 1.6kg dole. Znači, skoro sigurno si u pravu ovo za vodu.
Link to comment

Helou, omršivači, ima li vas? ;) Još malo, pa stigoh do pola puta... Cenim još jedno pola godine i eto me na optimumu :lol: (ne smejem se što ne verujem u to, već zbog "pola godine"... Možda bude manje, no da budem konzervativan).

weihtloss.jpg(merenja su 1-2kg iznad "pravih vrednosti" jer se rade popodne umesto rano ujutro)

Link to comment

Ne, strogo su dijetalne, piše u Open Office-u, to su samo lopte, a ne bombone (ili pomorandže, kao što sam se ja nadao). Nemaju ništa od voća, to je poslednji put da kupujem besplatan program.

Link to comment

bravo!em si se stesao, em trčiš. htedoh još tamo na trčanju da ti čestitam. ja nemam dijagram, ali kada bih ga nacrtala ne bi bio tako strm. pohvalno je što je linija silazna. parcijalno i smešno slabim. istopilo mi se jastučence na ramenu, ali ostalona nadlaktici. sada imam ruke ko popaj. sreća da se još ne nose kratki rukavi.

Link to comment
Helou, omršivači™, ima li vas? ;)
helou der :)kilažno sam uspeo da se spustim na 87, što je sasvim ok, i što se samih kilograma tiče tu bih stao.Najveći napredak leži u činjenici da sam uspeo u potpunosti da se naviknem na novi raspored jedenja - doručak, ručak, užina, večera. Skapirao sam da otkad se tako hranim za ručak pojedem možda 60% u odnosu na to koliko sam pre jeo za ručak.Krenuo sam u teretanu, uskoro ću i bajs da izpregledam und zajašem, sve u svemu kontam da bih za 3 meseca mogao da budem i dalje na ovoj težini, ali bez extra baggage na stomaku, koji nosim već oko 3 godine. To će biti sjebano skinuti, ali dobro, idemo polako.pohvale za Indya, stvarno svaka čast!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...