Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

ja sam pre nekih cetri - pet godina probala tu umerenost. dve godine sam se stogo pridrzavala propisanog nacina ishrane, ubacila i vezbice neke dva puta dnevno... 12-13 kg sam smrsala za godinu dana i narednih godinu-godinu i po odrzavala tu tezinu. a onda je pocelo - "e, danas cu se malo opustiti i probati...." vratila sve do poslednjeg kilograma. nikad vise nisam istrajala u toj umerenosti. <_< ali od veceras krecem na vezbice redovno, obecavam, i vracam se tom svom rezimu ishrane, pa dokle izdrzim!
Ma ne trudi se, evo jasno se vidi iz posta da ne vredi. Mucis se za kratkotrajni dvogodisnji efekat ili krace...Ne bih da vam ubijam volju, al naucno je dokazano da dzoging i dijeta skode zdravlju. A i sto neko ovde rece, protivno je ljudskoj prirodi, kao i apstinencija od seksa, ili umerenost u istom.Razbijte ogledalo, nadjite para koji ce ceniti vase duhovne i kulinarske vrednosti i navalite na zivot. Ionako ce za 10-15 godina nauka utvrditi da je svinjska mast zdrava i da godi, kao sto je utvrdjeno da su zvake korisne protiv karijesa. Ljudi grese, dajmo im fore.
Link to comment
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pretpostavljam da je nekom to duhovito, ali meni ova sorta proseravanja od strane nekoga ko ocito pojma nema o dimenzijama problema zaista ide na zivce. Nemam pojma da li iko ovo moderise, ali posto izgleda topik ne moze da se zadrzi u granicama konstruktivnih priloga temi, onda cu ja da odradim ovde sad jednu Big Flegmu na ledja topika i da se odjavim sa istog.

Link to comment
A sto se tice vode, pa i ja pijem i vise od 2.5L (a nije ni cudo kad bude i 43 stepena ovde, a ja jos i pesacim). Uvek sa sobom imam flasu vode. Plus, voda je dobra jer smanjuje osecaj gladi. Sve je to super... samo mi je upao u oci onaj "minimum". Ne napadam konkretno nikoga, sve je stvar licnog izbora, ali ja ne vidim razloga za posebnu opsesiju bilo cime, pa ni vodom.
u pravu si, moja (nasa, forumska:)) nutricionistica je pre mislila - optimum a ne minimum. s tim sto visak ne skodi kao manjak. moja greska:)ozbiljno, voda je jako bitna prilikom svakog ciscenja organizma, sto dijeta u krajnjoj liniji i jeste.
Link to comment

Dijete ne moraju da budu lose. sama promena nacina ishrane ne mora da se zove dijeta ali moze da bude dobra za covekaljudi su razliciti, metabolizmi su nam razliciti, sve se menja sa godinamaima onih koji na dijete tako gledaju i mislim da je bitno cuti i one koji na dijete gledaju tako kako gledaju.ja znam da kada se hranim *LOSE* ne osecam se dobro. nije u pitanju tezina, kilogrami i slicno. LOSE mi je. nisam dobro raspolozena...zdrava ishrana se UCI. ima tako puno novih tips&trick svako malo da je neophodno jako puno uciti i planirati svoje obroke.posle malo prakse - nije tesko

Link to comment
voda je jako bitna prilikom svakog ciscenja organizma, sto dijeta u krajnjoj liniji i jeste.
tu se ne slezemo. meni *dijeta* nije *ciscenje* organizmavise mi se svidja da tako malo drzim red u kuci nego da je zakrcim pa posle cistimja sam pre za *promenu navika*
Link to comment
ja znam da kada se hranim *LOSE* ne osecam se dobro. nije u pitanju tezina, kilogrami i slicno. LOSE mi je. nisam dobro raspolozena...
To je to, tj. to je moje trenutno stanje posle ovih NG bahatosti. Nisam se ništa specijalno natovio, ali sam naduven, smoren, težak sam sebi, nalivam se kafom svako malo i sjebavam. Dakle, vreme za neku sitnu korekciju.A promena navika neće da može. Prvo zbog toga što sam tzv. stočni tip, a drugo što baš i nemam realne uslove, u situaciji minimiziranog boravljenja u kući, pa bi sve to zahtevalo paklenu prehrambenu disciplinu kojoj nikad nisam bio sklon. Edited by henrik larsson
Link to comment

pero zeko, da citiram misao sa drugog topika gde se u naučne svrhe nabrajaju razni narodni prostaklucida li si pišo i trčo i novine čito u isto vreme?ne izgladnjujemo se ovde svi zbog lepote. po neko to čini i zbog zdravlja. da li ti je palo na pamet da neko ima poremećaj metabolizma, da radi mnogo sedeći i nema vremena za džogiranje i da najčešće strpa nešto u kljun koliko da se ne onesvesti ne razmišljajući pri tom koliko je kalorija uneo.

Link to comment

ma pustite, pa on nije (Pera Zeka, ko zna koji mu je stari, pravi nick) ostavio niti jedan normalnan post bilo gde na forumu, samo neke sprdnje i zajebancije, jednostavno ne tresa se opterećivati njegovim pisanjem

Link to comment

Ma ja samo mislim da covek treba da zivi u skladu sa sklonostima, nisam imao nameru nikog da teram s topika. To je stav sto se tice zivota uopsteno pa i ishrane, zar je problem izneti i takvo misljenje. Mislim da bilo kakvo siljenje organizma i uskracivanje bilo cega, pa i odredjenog nacina ishrane nije dobar i proizvodi odredjene stresove koji su gori od svih prirodno stetnih materija.

Edited by msmodesty
nekorisno za temu izbrisano. hvala
Link to comment
To je to, tj. to je moje trenutno stanje posle ovih NG bahatosti. Nisam se ništa specijalno natovio, ali sam naduven, smoren, težak sam sebi, nalivam se kafom svako malo i sjebavam. Dakle, vreme za neku sitnu korekciju.A promena navika neće da može. Prvo zbog toga što sam tzv. stočni tip, a drugo što baš i nemam realne uslove, u situaciji minimiziranog boravljenja u kući, pa bi sve to zahtevalo paklenu prehrambenu disciplinu kojoj nikad nisam bio sklon.
Nije mi jednom palo na pamet da dovedem, kao Djelic ili koji vec vodio delegaciju po Evropi, beogradske restoratere da vide da nije sve burek, komplet lepinja i rostilj. Cenim da bi bilo kupaca za zdravu hranu i zdrav izbor u realnim uslovima u gradu.na primer - imam bar 5 *radnji* gde mogu da kupim potaz za rucako salatama za poneti da ne pricam, mogu mesec dana svakog dana da jedem drugu i da sve budu *ZDRAVE* da ne kazem "dijetalne"a govorimo o gradu od 40 000 stanovnika - selo vise. ne govorim o lancima kao u Londonu ili NY. mala radnja, mama, tata i snajka i eto prodavnica *DOBRE* hranei ni jedna ne propada
Link to comment
...Princip je da stalno jedes malo manje od onog sto trosis....
Ovo je čitava suština. Sitne promene navika mogu dovesti do spektakularnih rezultata. Najbolji su oni što mi govore 'lako je tebi, ti imaš vremena za krugove oko Ade i za planinarenja, ja ne stižem od posla'. Za pristojno pešačenje dovoljno je odvojiti dva sata dnevno (ili nedeljno, u krajnjem slučaju), a za planinarenja dva vikenda mesečno. Seratori, mrzi ih.Zimi je problem, ružno je vreme, uz sva ova prežderavanja.
Link to comment

prva stvar koju nam je dijeteticarka trazila bila je da 3 dana jedemo normalno, bez ustrucavanja ali da pisemo SVe sto pojedemo, koliko, kad, zasto (glad ili dosada?)spisak je bio GROZANsmucila sam se sama sebito me na primer izlecilo od grickanja izmedju obrokasamo se setim spiska i :puke:

Link to comment
tvrdi sirevi se zamenjuju mekim (emenetaler - mozzarelom)
htedoh zamalo (na prvi pogled) da se zaplachem nad elementerom :cry:al ja bi stajala izmedju ta dva sira ko ono magare izmedju sena, mislim, kako to izabrati ^_^
Link to comment
Ja sam naucila u skoli dijetetike da merim kolicine i menjam kaloricne sastojke onim manje kaloricnim - tvrdi sirevi se zamenjuju mekim (emenetaler - mozzarelom)Kupovni vocni jogurti se zamenjuju jogurtom u koji dodam voceumesto bechamel sosa stavim cottage sirne przim nistapovrce, povrce, povrce voce u ogranicenim kolicinama (zbog secera)paradajz sok imam uvek i svuda pri ruci (bas danas za rucakom, koji je bio samo sendvich - dodam flasicu paradajz soka - zasiti u momentuvoda, smanjiti/izbaciti sve "limunade" smanjiti kafu.svaki put kad je moguce obrok poceti potazom (u kom nema krompira, pirinca...skroba)Nasa dijeta ima pravilo da se svakog dana moze dodati nesto *extra* - cokoladica, parce kolaca, kasika meda,casa vina - cisto da se covek ne bi osecao tuzno/uskraceno/kaznjeno
ovo je jedna od kljucnih, ako ne i kljucna stvar u promeni rezima ishrane, narocito ako je trka na duge staze.osloboditi obrok onih viskova koji ga realno ne cine ukusnijim - ali ga cine nepotrebno kaloricnijim i tezim. ako recpet kaze double cream, stavis single. ako kaze kisela pavlaka, stavis kiselo mleko. ako kaze da u musaku ide pohovani patlidzan, stavis grilovane kriske patlidzana. u sustini, ovde se radi pre o upoznavanju pravih ukusa i aroma hrane, nego o bilo cemu drugom. od svih dodataka i viskova cesto krajnji ukus obroka i nema veze sa hranom od koje je napravljen. ako od kakofonije ukusa ne mozes da raspoznas sta jedes, pravi je znak da se preteralo sa sastojcima.jos jedna stvar - ravnoteza. ako je jelo "suplje" u kalorijskom smislu, onda moze i nesto jace pride. recimo, gomila kuvanog povrca dozvoljava putera ili nesto vise maslinovog ulja jer sve zajedno ne pravi kalorijski ispad, a covek se oseti punijim. i obratno - ako je glavna namirnica sama po sebi jaka, stedeti na ostalim dodacima.i izbegavati tipicne zamke. npr. musli - samo onaj bazicni mix je zaista i zdrav i koliko-toliko niskokalorican. njih je i najteze naci, rafovi su puni onih cokoladnih, vocnih, medenih, krckavih. a pogledajte njihov kalorijski iznos - otprilike kao i 100g cokolade.
Link to comment
Ono tvoje sa barenim (blansiranim) brokolijem pravim i ja slicno. U stvari uzimam zamrznuto mesano povrce (brokoli, karfiol, boranija, sargarepa i sl.) To samo tresnem u kljucalu vodu na 5 min. i onda umesam sa gotovim jelom (onda ne mora posebno ni da se zacinjava).
ja mesano povrce kuvam na pari. dok je jos zamrznuto moze se staviti i u obicnu posudu i kuvati. tako se kuva u vodi koju ce postepeno ispustati i efekat je isti. povrce zadrzava finu cvrstocu i oblik, nema rizika od onog otuznog ukusa i natopljenosti koji nekad znaju da se jave posle kuvanja u vodi.kad se pomesa sa kuvanim pirincem, dobije se fin kompletan obrok.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...