Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja sam pre nekih cetri - pet godina probala tu umerenost. dve godine sam se stogo pridrzavala propisanog nacina ishrane, ubacila i vezbice neke dva puta dnevno... 12-13 kg sam smrsala za godinu dana i narednih godinu-godinu i po odrzavala tu tezinu. a onda je pocelo - "e, danas cu se malo opustiti i probati...." vratila sve do poslednjeg kilograma. nikad vise nisam istrajala u toj umerenosti. <_< ali od veceras krecem na vezbice redovno, obecavam, i vracam se tom svom rezimu ishrane, pa dokle izdrzim!

Link to comment
Alfonse, Zivana je apsolutno u pravu.
nije nemoguće, eliminisaću ova merenja posle ručka kojima sam sklon (vaga trenutno kaže 93, juče uveče je kazivala 89) i počeću stalno da se merim u isto doba dana, recimo ujutru.što se recepata za skidanje kilaže tiče, meni je prvi korak uvodjenje doručka. to me spreči da jedem koješta tokom dana, da grickam i narezujem i tako to. naravno, nije loše da je doručak lagan (danas - ražani hleb, margarin, ćureća prsa). Druga stvar je da ne jedem uveče. Kako sada ostajem budan do kasno (oko 3, 4 ležem) ne ustručavam se da večeram oko ponoći, ali se onda trudim da to bude dobar obrok, da ne grickam ništa tokom noći.Ono što je dobar trik je supa. Ja je relativno retko jedem, ali čim krenem da je jedem zameni mi pola ručka pa se ne prežderavam. Videću ovih dana da napišem neke od stvari koje konzumiram kada se trudim da smršam ;)
Link to comment

držim se junački već drugi dan. groznu čorbu od oslića juče sam dopunila sa malo pečene bundeve i salatom od cvekle.današnji ručak( kuvala za dve osobe)300g pilećeg belog mesa bez kožice1 šargarepa seckana na štapiće1 glavica crnog luka krupno sečena10 cm praziluka, sekla dijagonalno na komade 1cm debljine1 smrznuta paprika- kvadrati 1x1cm2 srednja šampinjona + 6 nožica od šampinjonašaka smrznutog kukuruza2 cm naribanog đumbira2 čena belog luka1 koren (srednji) peršuna2 gnezda fide za supu cca 60 g (umesto pirinčaih nudli- štednja - do sada sam sigurno pojela bentlija)2 kašike tamnog soja sosa, malo mlevenog cimeta, karanfilića, tumerika, nekoliko zrna kima, malo čilija)u činiju stavila soja sos, rendani đumbir, izgnječen beli luk. belo meso dijagonalno isekla na tanke šniclice, pomešala sa soja sosom i ostalim iz činijice. meso se mariniralo dok sam seckala povrće.u voku zagrejala 1 kašiku ulja, propržila meso, ćušnula ga po obimu voka, a u sredinu dodavala povrće, pržila i mešala. dodala ostale začine.u vodi prokuvala rezance za supu i ubacila u povrće. ispala količina koja malo prelazi donji rub dubokog tanjira, što je otprilike mera za osobu na dijeti. vreme pripreme i kuvanja oko 20 minuta, u dobra stara vremena ja bih meso uvaljala u mućeno belance i gustin, još zaljutila, dodala još vrsta povrća i začina (anis, med u marinadu, šeri ili porto) a na kraju susamovo ulje.kasnije ću ispisati par predloga za doručak

Link to comment
indy, gledala sam ovu tvoju dijetu i meni je bilo neobicno da je puna margarina. zar se to preporucuje kao zdrava masnoca?
Sto ne bi bilo zdravo, ovde su svi margarini inzinjerisani sto se tice sta sadrze u sebi (omega acid, trt mrt). Ima vise vrsta na trzistu koji su podrzani od neke Heart Foundation.Inace, dosta tih margarina sto si videla u meniju ja ni ne konzumiram, vec ih konvertujem u maslinovo ulje koje ide u salatu. (Zaboravio sam da pomenem da si u okviru onog menija koji sam kacio naravno u stanju da konvertujes ovo u ono, sve dok ima biohemijskog smisla i dok je manje-vise ekvivalentno).Ono tvoje sa barenim (blansiranim) brokolijem pravim i ja slicno. U stvari uzimam zamrznuto mesano povrce (brokoli, karfiol, boranija, sargarepa i sl.) To samo tresnem u kljucalu vodu na 5 min. i onda umesam sa gotovim jelom (onda ne mora posebno ni da se zacinjava).
mene je uvek nerviralo sto je spargla tako puna koncica kad nije mlada.
Nemam neka iskustva sa sparglama van Australije, slabo sam to jeo u majcici-zemlji. Ovde nema ni koncica ni nicega, samo se odlomi donji deo koji je drvenast, a ostalo se hasa direkt (samo proprzeno). I u Kaliforniji je asparagus slican, samo jos bolji, ogromantan pa debeo (da izvines).
Link to comment

beli asparagus mora da se ljusti, zeleni ne uvekBeli je, kazu, ukusniji. Ja volim oba.Ja sam naucila u skoli dijetetike da merim kolicine i menjam kaloricne sastojke onim manje kaloricnim - tvrdi sirevi se zamenjuju mekim (emenetaler - mozzarelom)Kupovni vocni jogurti se zamenjuju jogurtom u koji dodam voceumesto bechamel sosa stavim cottage sirne przim nistapovrce, povrce, povrce voce u ogranicenim kolicinama (zbog secera)paradajz sok imam uvek i svuda pri ruci (bas danas za rucakom, koji je bio samo sendvich - dodam flasicu paradajz soka - zasiti u momentuvoda, smanjiti/izbaciti sve "limunade" smanjiti kafu.svaki put kad je moguce obrok poceti potazom (u kom nema krompira, pirinca...skroba)Nasa dijeta ima pravilo da se svakog dana moze dodati nesto *extra* - cokoladica, parce kolaca, kasika meda,casa vina - cisto da se covek ne bi osecao tuzno/uskraceno/kaznjeno

Link to comment

Sto se nista ne bi przilo, ne razumem. To mi zvuci kao mali preterizam, kakvog su mnogi sistemi dijetetike puni. Kao i onih gazzinih min. 2.5L vode. Zato mi se jos svidja Jenny Craig, to je u stvari normalna ishrana, ali dozirano.

Link to comment
Sto se nista ne bi przilo, ne razumem. To mi zvuci kao mali preterizam, kakvog su mnogi sistemi dijetetike puni. Kao i onih gazzinih min. 2.5L vode. Zato mi se jos svidja Jenny Craig, to je u stvari normalna ishrana, ali dozirano.
to sam samo jaja ne volim nista przeno, ono na prst ulja i slicno. Bice da je problem u mom malom problemu sa zelucom, imam stanovitih problema sa kiselinom
Link to comment
Kao i onih gazzinih min. 2.5L vode.
Zašto nenormalno, nije to ništa preterano. Ja dnevno popijem toliko a da ne razmišljam o tome. Pogotovo je korisno ako se pije dosta kafe, a i generalno.
Link to comment

doručak 12 kašike mešavine semenki uveče potopiti u 2 dl nemasno jogurta. ovo navodno pomaže da se organizam oslobodi triglicerida i holesterola. ne znam da li je to tako, ali je ukusno i može da zasiti do prve užine100 g lanenog semena100 g semenki suncokreta100 g semenki bundeve semenke samleti100 g susama pomešati sa 50 g cimetadoručak 2kupiti nemasni sir ella (mlekara subotica) sa 0% masnoće. podseća izgledom i mirisom na gašeni kreč, ali se da učiniti jestivim uz male dodatke1. pomešati 100 g sa kašikom kupovnog ajvara, dodati seckani peršun 2. " " sa seckanim kiselim krastavcima ili paprikama iz turšije3. " " sa iseckana 2 struka mladog luka uz dodatak nemasnog jogurta4. " " svežom krastavcem i mirođijom i belim lukom u prahuuz parče crnog hleba sa semenkama i šoljom čaja ili obranog mleka može da se dočeka užina

Link to comment
to sam samo jaja ne volim nista przeno, ono na prst ulja i slicno. Bice da je problem u mom malom problemu sa zelucom, imam stanovitih problema sa kiselinom
Pa ne mora ni prst, moze samo tiganj da se namaze uljem, da ne lepi.A sto se tice vode, pa i ja pijem i vise od 2.5L (a nije ni cudo kad bude i 43 stepena ovde, a ja jos i pesacim). Uvek sa sobom imam flasu vode. Plus, voda je dobra jer smanjuje osecaj gladi. Sve je to super... samo mi je upao u oci onaj "minimum". Ne napadam konkretno nikoga, sve je stvar licnog izbora, ali ja ne vidim razloga za posebnu opsesiju bilo cime, pa ni vodom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...