Jump to content
IGNORED

TV Prva


renne

Recommended Posts

Tacno.Ali jeb'o Kesica, ono sto mene zanima je sledece: sta je tacno problem sa nama? Ja nisam preterano kreativan, ali zar je moguce da su svi talentovani ljudi ili pobegli ili umrli ili nesto trece. Ne verujem, zato pitam: gde su ti ljudi? Nije samo problem televizije i slicnog mejnstrima. Kada covek pogleda sta se pise po netu, moze da naleti samo na one koji po ceo dan prevode ili otvoreno kradu tudje ideje.
Sam si odgovorio na pitanje. A ono treće je da se mediokriteti i dupeuvlakači najviše cene u društvu. A nijedna televizija nema hrabrosti da pruži priliku nekoj originalnoj ideji, jer su na čelu svih televizija isti takvi mediokriteti, ali u japi odelima, koji nemaju ni vizije, ni želje da proguraju nešto novo, nego se udžbenički drže već oprobanih klišea ... I lepo reče jedan matori ovde, Kesa je bio avangardan dok je radio na Radiju Studiju B ... Sve posle toga je povlađivanje komercijalizmu ... A i da se ne lažemo, nije Kesić neki umetničko-kreativni kapacitet ... Sve mi to liči na sofisticiraniju verziju Kursadžija ... Edited by stoka
Link to comment
da
+1za sta se ovde tacno placa licenca, ako se placa?za plavu pozadinu? za vadjenje stvari ispod stola? za dovodjenje gosta na 4 minuta? za oblik deska? za pojavljivanje slika i pratece komentarisanje slika?"za nase uslove je dobro" itekako postoji kao kategorija. recimo, sasa ilic je za nase uslove dobar fudbaler.
Link to comment

za početak bi neko trebao takav format da zaštiti, što je nonsens. takvi formati tipa Daily show postoje od kad je sveta i televizije, sad, do pristojnosti autora je koliko će "pozajmiti" i od koga. mnogi su od © u takvim emisijama digli ruke, ali ne i od emisija tipa reality i game show jer se ceo koncept zasniva na ideji autora, dok je u emisijama tipa voditelj + stolica za gosta sve do voditelja. koliko je on jak™ kao autor, koliko mu je jak™ scenaristički tim toliko će biti i dobra i gledana emisija.kreativnost i komercijala teško idu ruku pod ruku. to se može i treba očekivati od ne-komercijalnih kanala, kod komercijalnih da bi se nešto uopšte emitovalo treba da u prvom prikazivanju vrati uloženo, a po ogućstvu u repriznom terminu nešto i zaradi.a to što je Kesić snimio pilot emisiju ne mora da znači da će se i ući u produkciju iste ne jesen.

Link to comment

Ja se secam da sam gledao Dezinformator na Metropolisu. Realno krs, al je imalo neki niskobudzetno amaterski smek, pa je bilo simpaticno..Btw, sta je bilo sa Otvorenim Vratima ? Jel ukinuto to ?

Link to comment

sad tek odgledala.bilo je mozda (ali samo mozda) par ok fora. sto rece neko, malo je ipak inteligentnije od ivanovica (sto i nije neki napor).onaj deo na samom pocetku kada je uleteo neki lik u ulozi dezurnog analiticara je uzasan. to je valjda trebao da bude ekvivalent korespondentsima iz dejli soua i tu se otprilike vidi koliko su ds i cr (ne znam koliko se to moze reci i za real time, ali mislim da bm ne pise sam new rules, za opening mono ne znam) produkti timskog rada (ne samo harizme 1 coveka), i to rad gomile kreativnih/talentovanih ljudi.kesic na momente ok, pa onda previse ukocen, pa opet ok, pa previse spor i opusten.ne znam... nije ovo nesto, ali ne mogu da odlucim da l bih odgledala jos koju epizodu.maznjavanje fora mi cak ne smeta toliko.

Btw, sta je bilo sa Otvorenim Vratima ? Jel ukinuto to ?
ne znam da l jos ide, ali ono su vec transferi koliko je nesmesno.
Link to comment
ovo je njuz.net ekipa, sta ste ocekivali?malo sam se nosila mislju da posaljem link producentima s&k, ali su mi rekli da sam zlobna na uspeh novog humora u srbiji.zao mi kesica, u davna vremena je bio i kreativan i duhovit. ali ciljna grupa to nece, njuznet je maksimum saljivdzijasenja.
Hm, meni Njuznet povremeno duhovit.Ovo je dosadno i usiljeno.Mozda je do drugacijeg "formata".
Link to comment
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...