Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

6 hours ago, Miki_belavista said:

sa kolko na 1.6? ako je sa 100 na 160 jura onda je ok.

Veca je suma u pitanju. Iznajmljuje stan, nije u pitanju cena papirnih maramica koje kupujes jednom mesecno npr. pa da ne osetis 1,6

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, foto said:

ma jok.

placala je mesto za sator u kosutnjaku 50 evra ali je kamp digao cenu na 80 evra zbog rusa.

gde je, bre, mogla da zivi za 100 e?

Mogla je da iznajmljuje sobu sa komunalijana za te pare ranije. Ili da deli veći stan sa nekim.

  • Haha 3
Link to comment
On 5.12.2022. at 23:37, x500 said:

 

@goofs mozda je primer kafica los, ali je indikativan. Pritom ja pricam o Bulevaru i Lionu, sto je daleko od turista i poslovnih zgrada/pauza. Samo lokalci :(

a sto je propo buongiorno?

svi dzabalebarosi presli prekoputa?

 

ps. ono u bivsoj sestici je hipstersko gg (gala gavna). 

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

evo čujem da je presušila reka rusa i da će kirije sigurno padati, zapravo, padaće ove sulude cene što su se pojavljivale u poslednje vreme, neće sigurno padati u odnosu na nivo sa početka godine, jer inflacija 

tako rekoše na televizoru 

 

Link to comment

a, necemo nesto bez fasade u bresnici pa preko cuprije pa uzbrdo blize trmbasu.

jel moze u carsiji da se zivi u stanu za 100e? ne soba, ne cimeri, ne 20kvm?

 

 

ja se u startu ogradih od majdanpeka i neke jos nesrecnije serbije. prvu prestonicu nisam imao ni u masti.

ili je grad toliko propo?

  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, dùda said:

evo čujem da je presušila reka rusa i da će kirije sigurno padati, zapravo, padaće ove sulude cene što su se pojavljivale u poslednje vreme, neće sigurno padati u odnosu na nivo sa početka godine, jer inflacija 

tako rekoše na televizoru 

 

pa malo li je ovih 170k što ih je do sada došli

 

verovatno je smanjen priliv novih, ali je ova brojka zaprepašćujuća

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, eumeswil said:

Mogla je da iznajmljuje sobu sa komunalijana za te pare ranije. Ili da deli veći stan sa nekim.

kad ranije? 1991?

 

2011. sam iznajmljivala sobu u stanu kod žene, za 175 plus struja a grejanje na struju...

  • +1 2
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

pa malo li je ovih 170k što ih je do sada došli

 

verovatno je smanjen priliv novih, ali je ova brojka zaprepašćujuća

Iznenadio bi se da stane dokle god imaju poteškoća da odu negde drugde u Evropi. Generalno su im pozitivna iskustva u Srbiji, nema razloga da prestanu da dolaze, osim ako u Rusiji ne zatvore izlaz.

Link to comment
8 minutes ago, munze said:

gde presusila, evo i ovde su poceli da se pojavljuju, upisuju decu u skole.

+ se otvara drugi (da ja znam drugi) čisto ruski vrtić u Beogradu.

Link to comment

pa ja vam kažem šta sam čula da pričaju ljudi iz agencija za nekretnine, a oni su prvi na udaru

kažu da je stalo i da neće biti novog talasa 

ako lažu mene, itede

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

kad ranije? 1991?

 

2011. sam iznajmljivala sobu u stanu kod žene, za 175 plus struja a grejanje na struju...

Evo dva rendom oglasa što sam našao brzom pretragom, 110e.

 

https://www.halooglasi.com/nekretnine/izdavanje-soba/farmaceutski-fakultet-vojvode-stepe/5425635641387?kid=4&sid=1671137783600

https://m.kupujemprodajem.com/nekretnine-iznajmljivanje/sobe/soba-jednokrevetna-za-samca/oglas/145223716#mhs0-1671137694908

Edited by eumeswil
Link to comment

Kazahstan jeste dobra alternativa za Ruse. Slicna kultura, isti jezik.

Problem KZ je lokacija, to je kopneno ostrvo. 

Primera radi, bio sam u Almatiju 2010 godine kada je bio onaj vulkan na Islandu. Kada su u jednom trenutku zatvorili moskovski i stambolski aerodrom, osecao sam se ocajno. 4.5 dana voznje vozom do Moskve i jos 2 dana da se vozim Evrope. Mnogo je.

 

Rusi imaju jugoistocnu Aziju kao alernativu. Pre svega Tajland, ali i Malezija i donekle Indonezija. Jeftine zemlje koje su povezane sa svetom. Lepa topla klima, zezanje na plazama i dr. Problem su jezik i kultura, koliko su spremni da se prilagode.

 

Srbija im odgovara zbog slicnog jezika i kulture. Plus, retka zemlja gde ih obicni ljudi vole, i gde mogu da se osecaju opusteno.

 

Mislim da kako se rat bude nastavljao, a nema indicija da ce uskoro stati, jos vise ljudi ce doci u Srbiju. To je zemlja od 140 miliona stanovnika i ako samo 0.5% resi da se iseli i 10% od tog broja dodje u Srbiju, to je 70.000 ljudi. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...