Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ja verujem da bi jer duplirana cena kvadrata se gleda kao to da se investicije isplacuju dok ovde ti drzava uzima novac koji ces sve tee pokrivati izdavanjima kako odmice broj nektretnina koje imas. 

Link to comment
58 minutes ago, djordje geprat said:

vlasništvo samo punoletnima

Pravo na imovinu je mnogo jače i neprikosnovenije od trenutnog ludila po BG nekretninama, ne verujem da si promislio oko ovoga baš. 

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

odavno to tvrdim. 20% na prvi stan, 10% više na svaki sledeći. vlasništvo samo punoletnima


Tako nekako, postoji vise modela koji se mogu primeniti, ideja je obesmisliti rentiranje recimo pete nekretnine i sve preko toga, da poreski troskovi budu veci od priliva od rente. Zasto? Zato sto ti je jbno sasvim dovoljno 4 nekretnine u vlasnistvu. Ako bas imas viska novca, ulozi ga u nesto drugo.

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Valkyrie said:

Pravo na imovinu je mnogo jače i neprikosnovenije od trenutnog ludila po BG nekretninama, ne verujem da si promislio oko ovoga baš. 

mislio sam na ono da se kupuju stanovi a onda, da bi se izbeglo plaćanje poreza onako kako sam napisao, upisivanje vlasništva na decu koja nemaju izvor finansiranja za kupovinu. mislim da već postoji nekakva obaveza dokazivanja porekla novca no, u ovakvoj državi to je sprdnja.

 

nasleđivanje je izuzetak. umrli roditelji, deca nasleđuju stan. upravlja staratelj do punoletstva. tačno ili grešim?

Link to comment
Just now, djordje geprat said:

naleđivanje je izuzetak. umrli roditelji, deca nasleđuju stan. upravlja staratelj do punoletstva. tačno ili grešim?

Ne grešiš, a naravno da sam najpre na ovaj slučaj povrede prava na svojinu mislila kad sam ti napisala da si se zaleteo sa idejom izuzeća maloletnih lica iz korpusa vlasnika nekretnina. 

 

Profesionalna deformacija, odmah skačem na pravne začkoljice, ne zameri. 

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, goofs said:


Tako nekako, postoji vise modela koji se mogu primeniti, ideja je obesmisliti rentiranje recimo pete nekretnine i sve preko toga, da poreski troskovi budu veci od priliva od rente. Zasto? Zato sto ti je jbno sasvim dovoljno 4 nekretnine u vlasnistvu. Ako bas imas viska novca, ulozi ga u nesto drugo.

sjajno. na koje bi jos nacine mogli da ogranicimo raspolaganje sopstvenim novcem? mozda da odredimo maksimalan broj kvadrata po coveku, koji moj ce samcu veliki stan?

  • +1 10
  • -1 1
Link to comment
7 minutes ago, Grunf said:

sjajno. na koje bi jos nacine mogli da ogranicimo raspolaganje sopstvenim novcem? mozda da odredimo maksimalan broj kvadrata po coveku, koji moj ce samcu veliki stan?


Na sve koji nece zivotno ugrozavati ostatak populacije.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
23 minutes ago, Grunf said:

sjajno. na koje bi jos nacine mogli da ogranicimo raspolaganje sopstvenim novcem? mozda da odredimo maksimalan broj kvadrata po coveku, koji moj ce samcu veliki stan?

pa postoji sistem progresivnog oporezivanja i na zaradu. one situacije kada ti se više ne isplati da zarađuješ nego manjeg poreza radi dobrotvorno deliš.

napisah par puta da je protivno zdravom razumu da kupiš 1000 m2 stambenog prostora i budeš oporezovan sa 10% a za 1000 kg bilo čega sem hleba, brašna ili šećera država uzima 20%

Link to comment

Pa u onom godišnjem porezu na imovinu svako ko ima drugu nekretninu u kojoj nije prijavljen (jer ne možeš biti prijavljen na dve adrese) nema onaj "poreski kredit" od -50%, dakle plaća duplo veću cenu. Svake godine.



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment

kad smo kod grešaka :D 

 

bolja polovina traži namešten pristojan stan u belom gradu na duže. ono, širi centar, zemun, NBG malo bliže. pa bih vam bio zahvalan za svaku ponudu oooo forumaške kolege.

Link to comment

Jel to onaj sto je nagazio frilensere?

Ne razumem se u problematiku oko kontrolisanja cena, ali ovu pricu su sklopili ok. 

Nisam bas sve slusala, ali ovaj jedan iz publike je bas bio besan :D.

Moram da priznam da sam pomislila isto sto i on na dugorocniji predlog oko izdavanja stanova koji su u vlasnistvu grada i komisije koja bi birala stanare. I meni je palo na pamet da pravde tu ne bi bilo u ovoj nasoj zemlji

Edited by Sandradjer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...