Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ne mora da bude mnogo odozgo, ali jeste odlichan primer radikaskog inzenjeringa. imaju oni mnogo entuzijasta na nizim nivoima, koji imaju 'ideje'. oni sushtinski vishe liche na tomu nego na aleksandra, ne znaju mnogo ni o chemu ali pridaju sebi neki znachaj i osecaju neku odgovornost, imaju neku poziciju u borgu i sa nje deluju kako znaju i umeju. daj da ovo reshimo brzo i nekako. a gazda ako primeti, ihaaaj.

i jeste direktno radikalski setap, ako svaki put kad udjesh negde chujesh ruski, to je vec bash dosta rusa, ako mediji krenu da promovishu 'rusko' stanovanje kao problem na ovakav nachin, ako ekonomski krenesh kolateralno neshto da trpish, eto tebi nove manjine za mrznju i zabavu. migranti.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 7
Link to comment
58 minutes ago, Tihajeza said:

Misliš da neko odozgore, sa pozicije kakvegod moći sedi, gleda zabrinuto situaciju sa kirijama i misli se "Kako da pomognem našem čoveku, ubogom podstanaru? Aha, evo sad ću da pozovem urednika novina i šapnem da piše kako su Rusi loši stanari"?

 

Mnogo je to koraka za bilo kog odozgo, a da ga se pitanje ne tiče lično. Već ovaj prvi korak je u stvarnosti nemoguć.

Zaista ne znam. 

Ono sto vidim je da se ovakvi clanci stancuju i da su svi izmisljeni. Kako/zasto mozemo da nagadjamo 

  • +1 1
Link to comment

Drugar i drugarica žive u Nehruovoj, pre dve godine su iznajmili stan od 70m2 i garažu za 550 evra mesečno i ja sam mislio da nisu čitavi. Stan u staroj zgradi, ali odlično renoviran, sa novim parketom, novim nameštajem, stolarijom i sanitarijama, zgrada odlična.

 

Danas bi lagano mogao da ide za 1200+, ali je gazda normalan čovek i nije im podigao ni za evro.

  • +1 3
Link to comment

Sad sam pogledala oglase.

Evo lepih primera 

 

IMG_20221129_092925.jpg

IMG_20221129_092944.jpg

Uopste ne razumem ko su musterije za ovo, ko ima mesecno 1500 evrq za stan zar bi ziveo u 30kvadrata IMG_20221129_093008.jpg

Edited by Sandradjer
  • Tužno 1
Link to comment

Drugar koji drži rekreaciju uglavnom strendžerima je sa jednog Rusa došao na četvoricu pre par nedelja, a verovatno će još četvoricu imati za koju nedelju. Ja u prodavnicama čujem samo ruski. Mislim uvek ih je bilo, barem od kada je Koštunica poklonio NIS, ali ovo sada je nova dimenzija. Mene samo zanima kolike su im plate/zarade, ako lagano plaćaju i četvorocifreno u evrima za kiriju. Na Detelinari staroj 600 evrića za kiriju, ful kuća u Karlovcima za 2000 evra i slično čujem. Bukvalno aukcije kada čuju da je kirija 500e. 

  • +1 2
Link to comment

Ni meni nije jasno. 1200 evra za kiriju je fina kirija i za bolje EU lokacije, a ne BG. Kapiram da se i stanovi vidljivije raslojavaju, losiji koje Rusi nece za manje pare i iole pristojni stanovi za ovaj veci novac.

Takodje u ITju su krenula masovna otpustanja, kad se to prelije i kod ovih Rusa za koje kapiram da ih je dobar deo u ITju, pitam se kako ce to sve izgledati...

 

Link to comment

Kad te uslovi firma da moras da radis van Rusije a sama Rusija hoce da te mobilizuje za rat onda ces dati i poslenji dinar da odes negde gde si bezbedan i imas makar za hranu. E a to nije puno zemalja jer skoro cela Evropa je zatvorena za ruse. Tako dodjes do ove sulude situacije gde vise nema slobodnih ni soba po hotelima u BGu jer rusi beze glavom bezobzira iz svoje zemlje. 

Na zalost ovaj rat ne deluje kao nesto sto ce uskoro da se zavrsi a ne moze da se digne 100 000 stanova preko noci u BGu tako da mozda ovo ludilo i potraje :sad: Jedino sto moze da nas spasi je ogroman pritisak od strane naroda na vlast zbog cele situacije. 

Edited by Shan Jan
  • +1 5
  • Haha 2
Link to comment

Ako jedared zaista zbace Putina, Djura ce morati stvarno da blokira aerodrom kako bi Ruje ostale u Srbije bar jos koji dan i placale rentu koja ce padne vise od 50% ako se pokupe i odu.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...