Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

Pa dobro, on se više bavi tumačenjem podsvesti (doduše svoje obzirom na ovaj podatak iz privatnog života na koji si nam ukazao), otprilike kao kad ObiW tvrdi kako nam je Kameron ustvari poručio da će SAD i u budućnosti da ostanu glavna (inter)globalna sila hehe.
Ih, i to ne bilo koja Amerika, nego ona iz pedesetih koja nije znala sta znaci politically correct. Jesi li video neku, ahem, manjinu medj' Amerima na toj planeti? Ne da nijednog crnca nema u filmu, nego nema ni Indusa da odrzava kompjutersku mrezu u stanici :lol: . Zabranjeno pusenje u javnim prostorijama? Ahahaha, so 21st century: Sigourny Weaver ladno pali cigaretu. Mogao bih ja jos, ali necu da vam kvarim pogled u bolju buducnost. :P Edited by ObiW
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

Iz predgovora drugom izdanju Gospodara Prestenova:

Taj stvarni rat ne liči na ovaj legendarni rat po svom toku ni po svom završetku. Da je to nadahnulo razvoj ove legende ili upravljalo njime, onda bi, Prsten svakako bio oduzet i upotrebljen protiv Saurona: ovaj ne bi bio uništen, već zarobljen, a Barad-dur ne bi bio razoren, nego okupiran. Saruman bi, ne uspevši da stekne vlasništvo nad Prstenom, u pometnji i izdajstvima tog vremena našao u Mordoru beočuge koji su nedostajali njegovim istraživanjima učenja o Prstenovima, i ubrzo bi načinio jedan sopstveni Veliki Prsten, da njime porekne samozvanog Vladara Srednjeg sveta. U tom sukobu obe strane bi Hobite mrzele i prezirale: oni ne bi dugo preživeli čak ni kao robovi.I druga preuređivanja mogla bi se zamisliti u skladu sa ukusima ili pogledima onih koji vole alegoriju ili upućivanje na tezu. Ali ja iz dna duše ne trpim alegoriju u svim njenim pojavnim vidovima, i oduvek sam bio takav otkako sam star i lukav da otkrijem njenu prisutnost. Mnogo više volim istoriju, istinitu ili izmišljenu, s njenom raznolikom primenljivošću na mišljenje i iskustvo čitalaca. Mislim da mnogi mešaju "primenljivost" sa "alegoričnošću"; ali prva je u slobodi čitaoca, a druga u planskoj dominaciji autora.
Kada raspravljamo o ideoloskoj potki ili "znacenju" jednog dela mi ne radimo neko jednostavno povezivanje stvarnih i izmisljenih elemenata ili ne tumacimo 'ideologiju' dela na nivou vulgarnog pseudo-analitickog tumacenja snova gde svaki element iz sna korespondira sa jednim zauvek zadatim stanjem ili emocijom ili idejom (sanjao si da cistis kola...hmmmm). Takvo teleolosko tumacenje umetnost je unapred osudjeno na neuspeh samim protokom vremena i jednostavnom nesagledivoscu kauzalnosti dogadjaja. Dakle cak i da je Kameron to zeleo Lang nije jednostavni umetak za SAD rampantni militarizam bas kao sto ni Gospodar Prstenova (knjiga ne film) nije jednostavna alegorija Drugog svetskog rata ili podivljali poziv za povratak prirodi. Caveat: Ovo sada govorim kao nacelnu odbranu svake izmisljene istorije bilo prosle bilo buduce a ne kao poredjenje kvaliteta ova dva neuporediva dela.Kameron je Avatara počeo da mašta decenijama pre drugog iračkog rata dok je sama ta priča bliža poslednjem otporu Sijuksa u Crnim brdima nego nekom savremenom političkom trenutku. Sve zajedno iza toga se nalazi avanturisticki eskapisticki film koji nudi neku drugaciju istoriju od one koju zivimo (sto je spekulativna fantastika oduvek cinila) bas kao sto nam nudi i svet koji je drugaciji od ovoga u kome smo. Eto od mene toliko. Edited by kim_philby
Link to comment

bizarno! ja sam se izlagao opasnosti vec 2 puta!doduse nisam u rizicnoj kategoriji.pitam se sta ce ovo znaciti za sledece 3D projekte poput bartonove alise? ocekujem tabloidnu histeriju prema kojoj ce krmeci grip/vakcinacija delovati kao setnja u parku.

Link to comment
bizarno! ja sam se izlagao opasnosti vec 2 puta!doduse nisam u rizicnoj kategoriji.pitam se sta ce ovo znaciti za sledece 3D projekte poput bartonove alise? ocekujem tabloidnu histeriju prema kojoj ce krmeci grip/vakcinacija delovati kao setnja u parku.
2put? uzasno si hrabar.garant si od onih sto ne gledaju levodesno kad prelaze ulicu.heh, mora se pomret od necega.
Link to comment

Gledao juče po drugi put, ovaj put u Rodi. Da iskoristim priliku da se poserem na Ušće 3d experience. Nebo i zemlja. Ko god još nije gledao, nek to odradi ko čovek u Rodi.

Link to comment
Gledao juče po drugi put, ovaj put u Rodi. Da iskoristim priliku da se poserem na Ušće 3d experience. Nebo i zemlja. Ko god još nije gledao, nek to odradi ko čovek u Rodi.
To govorim ljudima do besvesti, i džaba. Ušće je fensi.
Link to comment
najzad pogledala. emocionalno me angazovao koliko bi i niz zivopisnih screensavera.
ja skoro uvek zaplacem kad vidim skrinsejver sa ribicama. podseti me na micka, skalara, kog smo sahranili u wc solji.
Link to comment
ja skoro uvek zaplacem kad vidim skrinsejver sa ribicama. podseti me na micka, skalara, kog smo sahranili u wc solji.
ja sam pod uticajem svojih roze skrinsejvera muske navi videla u ciklama, a zenske u pastelno roze boji. bila sam izlozena naboju srece, a i to je valjda neka emocija.usput, sta behu skalari? jel oni ko mali somovi?
Link to comment

mislis na one sto muljaju po dnu?to su cistaci, oni ciste akvarijume.skalari su kao debeli oni iz profila, a tanki anfas. iz porodice ciklida.projela mu zenka borca rupu na trupu, videli smo kroz njega.tako to biva, dobri momci najebu. zene su zlo.Freshwater_angelfish_biodome.jpg

Link to comment
tako to biva, dobri momci najebu. zene su zlo.
tako bas i u filmu. da ona plava nije navukla invalida da ga ko fol trenira, imo bi i dalje dobru platu, socijalno, zdravstveno i dobio bi nove rl noge. ovako ostatak zivota mora da provede sa dzunglasima i jede bobice i zivi na drvetu i izvinjava se svakoj voluharici koju utamani.
Link to comment
skalari su kao debeli oni iz profila, a tanki anfas. iz porodice ciklida.projela mu zenka borca rupu na trupu, videli smo kroz njega.tako to biva, dobri momci najebu. zene su zlo.
a i ti si lud. borce si mogao da stavis u kesu za zamrzivac od 2kg i da im ne menjas vodu mesecima. Edited by MayDay
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...