Jump to content
IGNORED

India


msmodesty

Recommended Posts

a pa to se podrazumeva, kod indije nema sredine. ili volis ili ne mozes da podneses. imam onoliko slucajeva raznih gde su ljudi bezali koliko ih noge nose posle nedelju dana.... nije to zemlja za svakoga (nista licno, prosto trazi jak stomak za neke stvari, narocito ako te ne radi kompenzacija koju indija daje sa druge strane).

Link to comment
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    21

  • Indy

    17

  • msmodesty

    13

  • Teja

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

slazem se. moji prijatelji iz moskve svake godine provode po mesec dana u indiji i onda zavrse na mainstream goi pred povratak u rusiju. istina, kad nemaju vodu pri ruci, peru zube viskijem. mene radi najvise indijski rom sa ukusom cokolade :Hail:

Link to comment

takvi rusi su jako vidljivi u bombaju pred povratak kuci. neki su nacisto vec poludeli od hinduizma i blesave se kao neki pseudo gurui, a drugu polovinu ne mozes izbaciti iz besnih prodavnica, kupuju na stotine oridjidji lacoste majica za petinu moskovske cene.

Link to comment
takvi rusi su jako vidljivi u bombaju pred povratak kuci. neki su nacisto vec poludeli od hinduizma i blesave se kao neki pseudo gurui, a drugu polovinu ne mozes izbaciti iz besnih prodavnica, kupuju na stotine oridjidji lacoste majica za petinu moskovske cene.
nemoj tako. ovi moji nisu taki. putuju za kopejke po indiji nevezano za hinduizam, mada znam i gurue, ali su iz sarajeva
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ortak je dosao na dobru i prilicno neskupu ideju da odemo na nekih 20ak dana do Dharamsale. ne lozim se nesto na Dalaj Lamu ali mi deluje kao zanimljivo mesto za videti a i ono tamo jos nisam bio :) Nadjoh let do Delhija za 450e ali koliko vidim po Google do tamo treba nekih 8 sati busom pa rekoh da pitam da li je neko upucen kako funkcionise autobuski prevoz po Indiji ili je mozda cak bio do Dharmsale?

Link to comment
... kako funkcionise autobuski prevoz po Indiji ...
(SMS od gospoje od prekjuce)"Sad su nas zaustavili na povratku iz xyz jer je vozac ostro vozio i posto se svadjao jos je dobio i samar. Evo sad smo opet krenuli."Znaci, busovi funkcionisu OK. :D
Link to comment
Ortak je dosao na dobru i prilicno neskupu ideju da odemo na nekih 20ak dana do Dharamsale. ne lozim se nesto na Dalaj Lamu ali mi deluje kao zanimljivo mesto za videti a i ono tamo jos nisam bio :) Nadjoh let do Delhija za 450e ali koliko vidim po Google do tamo treba nekih 8 sati busom pa rekoh da pitam da li je neko upucen kako funkcionise autobuski prevoz po Indiji ili je mozda cak bio do Dharmsale?
Znam ja coeka koji je bio i kaze da je taj nocni Delhi-Dharamsala ok, polazi od Majnukatilla tibetanske cetvrti u Delhiju i staje u donjoj Dharamsali. Ono sto sam cuo je da je ta linija ista kao manje udobne srpske linije, previse sedista na premalo mesta. Busom se voze tibetanski monasi, to bih voleo da vidim.
Link to comment
Ortak je dosao na dobru i prilicno neskupu ideju da odemo na nekih 20ak dana do Dharamsale. ne lozim se nesto na Dalaj Lamu ali mi deluje kao zanimljivo mesto za videti a i ono tamo jos nisam bio :) Nadjoh let do Delhija za 450e ali koliko vidim po Google do tamo treba nekih 8 sati busom pa rekoh da pitam da li je neko upucen kako funkcionise autobuski prevoz po Indiji ili je mozda cak bio do Dharmsale?
isao sam 1999. dva puta na liniji delhi dharamsala i sta da ti kazem, prvi i jedini put sam u zivotu gutao morfijum da zaspim posto je drugacije to nemoguce. posle te prve, najgore voznje zivota, drugi put sam ispitao alternativu i nasao mnogo bolju opciju a to je voz od delhija do pathankota i onda poslednjih 80km uzmes taxi. u cemu je problem sa busom? pa nista, sem sto ti kazu da je to nocna voznja od 8 sati koja se vrlo lako razvuce na 18, kao u nasem slucaju uz pucanje guma, stajanke za chai koje se sa 20 minuta razvuku na 2 sata posto se neko izgubio, majstora koji svercuje neke koze ili slicno preko granice saveznih drzava itd. danas su indijski busevi malkice bolji nego pre 11 godina ali za nekoga iz evrope to ne znaci nista jer je razlika simbolicna posto tamo recimo ideja zamene razvaljenih amortizera koji vise ne rade, prosto ne postoji kao opcija, oni ne razumeju koncept odrzavanja posto od toga ne zavisi da li autobus ide ili ne. mi smo imali neki minibus sa 20-tak mesta, sve skuceno sprceno i neudobno, majstor vozi kao sumaher kroz himalajske krivini uz panicno kocenje pred provalijom ili majmunima koji istrcavaju na drum ili pre odronjenim delovima puta koje je poplava odnela koji minut ranije. cak i dok se ide kroz ravni pendzab gde put nije dramaticno los, bus je za mene no-go opcija posto je nenormalno bucno i agresivno, zapravo se u indiji vise nigde ne vozim busom duze od sat vremena. znaci kupices voznu kartu delhi pathankot, to je selendra u kojoj ima samo zel.stanica ispred koje stoji parkirano jedno 100 ambasadora, mahindra jeepova ili tata indica prcoljaka od vozila, uzmi tu sta je najjeftinije, u vozu nadji pajtose, nabijte se cetvorica unutra, podelite trosak i to je to.ljudi se voze busom zato sto je to jeftinije od voza sa rezervisanim sedistem ali to je totalna besmislica. poslednji put kad sam se vozio busom po jednoj od civilizovanijih relacija (udaipur - jaipur, tzv indijski autoput) u busu marke volvo, u double bed kabini, sam uspeo da se svejedno sjebem, provedem celu noc u paklenoj nesanici od buke i odvaljenih bubrega i dobio stomacni bag od prljavstine itd itd...meni je dharamsala inace totalno precenjena, nikad nisam pozeleo da se tamo vratim. mozda i zbog te voznje. Edited by gazza1
Link to comment
Super slike. Ali majko moja mila.
ono sto me ozbiljno brine je da su oni srecni :D(i za sebe strepim da bih uspela da se uzivim u (skoro) svako okruzenje, od pazove do dharamsale :P) Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...