Jump to content
IGNORED

India


msmodesty

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    21

  • Indy

    17

  • msmodesty

    13

  • Teja

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bila si na Baliju? Otvaraj temu, Tejo!edit:@GazzaOtkud kukasti krstovi tamo?
Pa od tamo i poticu ti kukasti krstovi. Aj Gazza ce ti to detaljno objasni.A Bali je samo bila vrsta "kolateralne stete" mog putestvija po Indoneziji.Pishem veceras sve i svashta :D
Link to comment
Pishem veceras sve i svashta :D
taman poceh da se pripremam da vece provedem uz net i citam tvoje postove i onda ukacih da je ovo tema o putovanjima, pih, mog razocarenja :lol:
Link to comment
Pa od tamo i poticu ti kukasti krstovi. Aj Gazza ce ti to detaljno objasni.
Ne treba, to sam i hteo da pitam :D
A Bali je samo bila vrsta "kolateralne stete" mog putestvija po Indoneziji.Pishem veceras sve i svashta :D
i dodaj neke stvari tipa sta da se pakuje, dal treba kaka vakcina i sl. Edited by Hustler
Link to comment
  • 2 years later...

OK, nemam sad vremena ovo sve da citam: ako neko od znalaca natrci na forum u narednih sta ja znam 5-6 sati ako moze samo na brzaka da sumira sta misli da je najbitnije da se zna u vezi odlaska u Indiju (ruralni predeo). Imam dosta saveta iz drugih izvora, a i Google je tu, medjutim uvek specijalno cenim pppreporuke. Ako nema saveta, onda nista.

Edited by Indy
Link to comment
OK, nemam sad vremena ovo sve da citam: ako neko od znalaca natrci na forum u narednih sta ja znam 5-6 sati ako moze samo na brzaka da sumira sta misli da je najbitnije da se zna u vezi odlaska u Indiju (ruralni predeo). Imam dosta saveta iz drugih izvora, a i Google je tu, medjutim uvek specijalno cenim pppreporuke. Ako nema saveta, onda nista.
saveti: raspitaj se najpre o tome kakva te temperatura tj godisnje doba ocekuje. na primer, u ovom trenutku ti je na jugu indije verovatno oko 35C a u delhiju i severnije je 10C sa tendencijom daljeg smrzavanja:). nista nije tako strasno nego kad se smrzes u zemlji koja vecim delom godine ima tropsku klimu. generalno, ako ides negde gde je toplo, ponesi sto manje garderobe - sem nesto formalne prirode ako budes imao takve obaveze. sve ostalo kupujes u lokalu za smesne pare i mnogo bolje funkcionise nego bilo koja zapadna garderoba.hrana - to verovatno znas sta te ocekuje, smes da jedes sve sto je termicki obradjeno. od stvari koje nisu spaljene na visokoj temperaturi, samo ono sto se ljusti tj ima koru - banane, narandze i slicno, ili ono sto si sam oprao vodom koju si kupio ili si je sam destilovao - tipa grozdje itd.voda - izvor 99% stomacnih problema. samo i iskljucivo kupljena flasirana voda za sve situacije, od pijacih do pranja zuba. tusiranje i ostale higijenske potrebe vodom iz vodovoda, nebitno.cenjkanje svuda i na svakom mestu, s tim sto ako ides u ruralni deo velike su sanse da su ljudi daleko normalniji i posteniji nego u velikim gradovima gde ima turista. pa su manje sanse za svinjarije. ipak vozaci rikshi i taksisti su uvek i svuda spremni da stranca opeglaju puta X u odnosu na normalnu cenu. najbolje je da se odmah raspitas kod lokalaca koliko placaju oni za odredjenu rutu pa budi spreman da platis max malo vise od toga.ostalo je easy. pripremi se na ludi provod, koliko god da su te indusi nervirali u australiji, na domacem terenu su nesto drugo.javi u koji deo indije ides
Link to comment

e da, oko ovoga stranci najvise panice - malarija. sem ako nije teritorija pod velikom vodom koja je poznata po epidemijama malarije, nikakva preventiva tipa lariam, hlorokin i slicno ti NIJE potrebna, sem ako neces da pocnes da haluciniras posle 2-3 nedelje uzimanja. vecina saveta koji stoje u lonely planet i slicnim knjigama je tesko preterivanje izmedju ostalog zato sto njima kao mac nad glavom stoje moguce tuzbe u slucaju problema koji neki pogresan savet moze da izazove pa su onda vrlo radikalni u svemu. daleko je bolje baviti se direktnom preventivom i sprecavanjem SVIH komaraca da te ujedaju, tu mozes da poneses nesto efikasno iz australije ili da se oslonis na lokalne proizvode medju kojima je najbolji ekstrakt citronele, potpuno prirodna stvar koja pritom i lepo mirise.

Link to comment

Hvala, ide gospoja u neko selo 2h od Mumbai-ja sa grupom studenata na 2 nedelje. Ici ce u Gou, i valjda jos neke izlete (koji su vec planirani, ne znam). Ne idem ja, ih gde ja da budem te srece... Un altra volta.

Link to comment

ok pretpostavio sam da je maharishtra, to je za india rookies dobar kraj za prva iskustva. narocito mumbai koji je nestvarno dobar grad, pod uslovom da ima jak stomak za kontraste i interesovanje za kolonijalnu arhitekturu i bizarne urbane situacije. naravno sve to ako je stave u juzni mumbai/kolabu a ne u ove nove "moderne" hotele na 100km odatle. za mumbai najvazniji tip je da ako koristi taksi, obavezno natera vozace da ukljuce taksimetar i kada saopstavaju cenu obavezno trazi chart - zato sto ovi ne apdejtuju taksimetre nego imaju chart u kome ocitavaju cenu. ovo nije neki poseban issue.gou ne znam, nisam bio niti zelim, ozbiljan downer su mi horde ludaka/budala koje srecem na mumbajskom aerodoromu koji se vracaju odatle i ne deluju kao ekipa koju bih zeleo da vidjam oko sebe. ali ako ih neko provede off the beaten track, verujem da ce joj biti super.

Link to comment

Hvala, to za Gou sad mi kaze nije 100% (imaju je na listi "preporuka"). Valjda ce biti OK. Jeste off the beaten track koliko razumem (ima cak i poseta leproznima, npr.) Na programu je tom anti-malarijskom, pored organizatora, preporucio je i njen lekar, pa valjda kontraindikacije nisu neki uzas.

Link to comment

pa kako kome, ima lekova od kojih neki ljudi imaju dosta gadne snove i generalno su neraspolozeni. to se javlja posle 2-3 nedelje, ima o tome na netu. bas dosta. doduse sa nekim skupim lekovima nema toga. nemam pojma, ja sam to samo prvi put pio i to do pola, sledecih 5x samo mazanje protiv komaraca. generalno i da te jedu svaki dan, sanse za malariju su vrlo male.

Edited by gazza1
Link to comment

Pa ne znam, verujem da ima istine u tome sto pises, ali za ovaj put cemo se drzati tih preparata (svesni smo da imaju kontraindikacija, ali one su uglavnom izrazene kod specificnih grupa). (Btw, Smooth vocals na Jazzradio valja onoliko.)

Link to comment
OK, nemam sad vremena ovo sve da citam: ako neko od znalaca natrci na forum u narednih sta ja znam 5-6 sati ako moze samo na brzaka da sumira sta misli da je najbitnije da se zna u vezi odlaska u Indiju (ruralni predeo). Imam dosta saveta iz drugih izvora, a i Google je tu, medjutim uvek specijalno cenim pppreporuke. Ako nema saveta, onda nista™.
najbitnije je znati kako izbeci putovanje u ruralni predeo. mene jednom delegirali tamo, ali sam iskusno pozurio da kupim karte za sajam u bangkoku i napisao sooorrrryyyyy but jeeeee...bolji savet od ovog tesko da ces dobiti :D
Link to comment
Pa, to je kao sto vidis suprotno (cini mi se) od ovoga sto pise gazza1. Elem, ne moze da se izbegne, nauka trazi zrtve.
da ne budem pogresno shvacen, ne sumljam da vredi videti indiju, nego meni su probali uvaliti taj put kad sam se vratio iz deep into jungle putovanja po indoneziji i vijetnamu, tako da mi bas nije bilo do indije i smislio sam kako da izbegnem elegantno. pride, sto meni bas smetaju sanitarni uslovi dole i tesko mi se nakaniti da vidim i to cudo od civilizacije.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...