Jump to content
IGNORED

India


msmodesty

Recommended Posts

Bez ljutnje, slike govore vise od reci, a ja imam jos 100 komada :wicked:Da, u pitanju je dzamija - zato sam ja u carapicama ... :D patike su mi "cuvali" wink.gif na ulazu (za 100 rupija imale su mesto odmah pored cuvara cipela :)
Ma narvno bre, ko se uopste ljuti. Ja nikada nista ne fotografishem,zato i nemam slika.Nego si posetila ti i neki jain ili hindi hram?Tamo morash sve sto je od koze da ostavish ispred vrata,a i nije preporucljivo da ulazish unutra kad imash one zenske,mesecne rabote.Lep pozdrav
Link to comment
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    21

  • Indy

    17

  • msmodesty

    13

  • Teja

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

ms modesty, bravo, sa pravim uzivanjem sa citao, docarala si mi delhi samo tako.Teja, super vinjetice tako.
drago mi je da ti se svidelo, zaboravih da imam i malo Slovenije i Bleda od pre par meseci (cini mi se da si se negde raspitivao za to)
Link to comment
Indijci kazu - sve su religije nastale od Hindu.
M, da, sad vidim od kog smo nasledili ono "Srbi - narod najstariji". Ima i onaj heroj iz Mahabharate - Srbenda :lol::s_w: Valjda su čuli bliska nam i prijateljska braća Indusi da civilizacija ipak nije tamo nastala wink.gif ...ili su i njihovi istoričari Smilja Priya Avramov, Vasilije Maha Krestić i Ramo Ramo Druže Moj ^_^
Link to comment
M, da, sad vidim od kog smo nasledili ono "Srbi - narod najstariji". Ima i onaj heroj iz Mahabharate - Srbenda :lol::s_w: Valjda su čuli bliska nam i prijateljska braća Indusi da civilizacija ipak nije tamo nastala wink.gif ...ili su i njihovi istoričari Smilja Priya Avramov, Vasilije Maha Krestić i Ramo Ramo Druže Moj ^_^
pokusavam da dokucim koje sam korisne informacije o Indiji dobila iz ovog komentara, sto bi rekla Isis, pozivam se na svoju boju kose da ce mi dubine tih razmisljanja ostati zauvek tajna.U sustini, mislim da se nismo razumeli - prenela sam samo jednu malu vinjetu iz razgovora domacima koja se meni ucinila simpaticnom i na neki nacin govori koliko su Indijci kao narod otvoreni i u sta veruju.
Link to comment
U sustini, mislim da se nismo razumeli - prenela sam samo jednu malu vinjetu iz razgovora domacima koja se meni ucinila simpaticnom i na neki nacin govori koliko su Indijci kao narod otvoreni i u sta veruju.
Pa i nije bilo neke korisne informacije u mom postu. To mi i nije bila namera, samo da podsetim kako svuda ima Smilji Avramov i naroda (ili religija) najstarijih. Sad dal' je to simpatično, ili ne, to već prema prilici. :rolleyes:
Link to comment
M, da, sad vidim od kog smo nasledili ono "Srbi - narod najstariji". Ima i onaj heroj iz Mahabharate - Srbenda :lol::s_w: Valjda su čuli bliska nam i prijateljska braća Indusi da civilizacija ipak nije tamo nastala wink.gif ...ili su i njihovi istoričari Smilja Priya Avramov, Vasilije Maha Krestić i Ramo Ramo Druže Moj ^_^
Oni su od nas to nasledili wink.gif (sa izuzetkom Rame-to mi od njih).Ko se malo dublje bavio inidjskim drustvom (nako na licinom mestu) shvatio je da ima oprilicno slicnosti izmedju njih i nas.Narocito glede eposa Ramayana,Mahabharata,Kosovska bitka..Celo indijsko drustvo ( ali i srpsko nacionalno bice) crpi iz tih epova zivotne, a narocito nacionalne sokove.Lep pozdrav
Link to comment
Pa i nije bilo neke korisne informacije u mom postu. To mi i nije bila namera, samo da podsetim kako svuda ima Smilji Avramov i naroda (ili religija) najstarijih. Sad dal' je to simpatično, ili ne, to već prema prilici. :rolleyes:
nacin kako oni tu svoju predpostavku razumeju i "primenjuju" u svakodnevnom zivotu je simpatican - neka cveta hiljadu cvetova, nek se grade bahai centri, dzamije, crkve, hramovi - nema veze, svi smo mi "nasi" pa i nije bitno ko je prvie tu ja vidim to simpaticno jer to Smilja ne kaze.savrseno si u pravu da smo svi mi po malo Smilja Avramov :)
Link to comment
nacin kako oni tu svoju predpostavku razumeju i "primenjuju" u svakodnevnom zivotu je simpatican - neka cveta hiljadu cvetova, nek se grade bahai centri, dzamije, crkve, hramovi - nema veze, svi smo mi "nasi" pa i nije bitno ko je prvie tu ja vidim to simpaticno jer to Smilja ne kaze.savrseno si u pravu da smo svi mi po malo Smilja Avramov :)
Ma nije bre bash tako. Samo ti je to na prvi pogled tako izgledalo.I oni umeju jako lepo da budu, i ne samo po malo, Smilja Avramov.Treba da odesh u Kashmir ,mada ti to bash momentalno iz bezbednosnih razlogane savetujem, pa da vidish sta je tolerancija izmedju dzamija i hindu hramova.Ili da vidish kako i jedni i drugi ove miroljubive budiste j... u glavu.Al,odosmo bre u politicke dubinske vode :D Lep pozdrav
Link to comment
savrseno si u pravu da smo svi mi po malo Smilja Avramov :)
Pa ja to nikad nisam rekao (sačuvaj bože da to mislim)... Indusi koji misle da su sve religije postale iz hinduizma, međutim, već imaju dodirne tačke sa Smiljom. Toliko, da ne trollujem više. Neverovatno je, ipak, koliko je nerazumevanja u ovim "putničkim" topicima... ili ima previše dijagonalnih čitača.
Link to comment
Pa ja to nikad nisam rekao (sačuvaj bože da to mislim)... Indusi koji misle da su sve religije postale iz hinduizma, međutim, već imaju dodirne tačke sa Smiljom. Toliko, da ne trollujem više. Neverovatno je, ipak, koliko je nerazumevanja u ovim "putničkim" topicima... ili ima previše dijagonalnih čitača.
to sa Smiljom je trebalo da bude fazon.bez obzira na Kashmir ucinilo mi se da su tolerantniji od Srba. Dzamija koja je velika kao Slavija se nalazi u samom centru Delhija. mojih 6 dana je bilo previse kratko da napravim doktorat i da razumem hiljadugodisnju tradiciju i istoriju te zemlje ako je neko bio pa ima drugacija iskustva bice vise nego dobro da upotpuni/ispravi/prepravi moje postove
Link to comment

Indirektno vezano za temu.Sa nasim ofisom u Indiji (koji danas ima 2500 ljudi) imam svakodnevni kontakt.Indija je, uz sve mane infrastrukture, softverska supersila.Secam se dok sam i sam bio software developer u Unisys-u, kada god udjem u source code, sve su bila indijska imena, to pre 20 godina.Unisys je bio tata tamo - IBM je bio isteran iz zemlje, Tata industrijalac je osnovao Tata Unisys.Danas, osim "annoying accent", su i dalje stvarno super.Sto mi je pre 5 godina trebalo da resim sa programerima u Americi po 2 nedelje ili 2 meseca ili nikad, Indija daje resenje za nekoliko sati, i jos "Sir, may we be of more assistance?".Sta god bacis na njih, ima da razvale C++ DLLs i da nadju problem. Stvarno, ako si talentovan, ako si jedan u milion - takvih u Srbiji ima 8. U Indiji ih ima 1200.Samo ih infrastruktura zeza.Vrhunski hoteli (Hyatt, Hilton, Sheraton..) su profitabilni sa 28% popunjenosti kapaciteta.Bangalore Hyatt (jedini u samom gradu Bangalore) objavi da je prodaju za celu godinu ispunio - vec u zadnjoj nedelji februara, podignuvsi cenu sa 200$ na 400$ i jos se tamo putuje ne kad ti treba, nego kad ima slobodna soba. Fakulteti su im mahom odlicni, za jedno mesto ima po 20,000 kandidata. Nije ni cudo onda, da mi je jedan Indus dao vizit kartu na kojoj je pisalo:Bala, Subramanian (to je kao Petar Petrovic)University of New DelhiFaculty of Arts(failed)Toliko je bilo vazno upisati se i proci prijemne da je posle toga "failed" bilo nevazno. To je, bas to, imao na vizit karti.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...