Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

Takođe, na letu iz Toronta sam dobio prvi avionski obrok u životu koji je bio stvarno dobar :mellow:.
Nisi leteo JATom (tad je jos bio JAT, a ne Jat) u periodu kada su u kabini delili sarmice, pasulj, prsutu, kackavalj i ostale domacinske specijalitete?Cesi (onomad kad su bili jedni od glavnih veza za Beograd) su imali neke bas fine kao krofnice (ostatka jela se ne secam), a u Austrian-u i dan danas znaju da ti daju saher tortu.U Swissu daju neke vrh cokoladice (logicno jel), al posto su stipse (opet logicno, jel) to je otprilike sve sto dobijes angry.gif eventualno Movenpick sladoled leti kada je vrucina.
Link to comment
Nisi leteo JATom (tad je jos bio JAT, a ne Jat) u periodu kada su u kabini delili sarmice, pasulj, prsutu, kackavalj i ostale domacinske specijalitete?
Jatom sam poslednji put leteo pre 9 godina. Iz Tivta. Ne nameravam u budućnosti. ^_^
Link to comment
  • 3 weeks later...

Tokom 2011-te godine, britanska vlada će sprovesti preispitivanje viznog režima za Republiku Srbiju, i mogućnost stavljanja iste na bezvizni režim. Pošto je ciklus ovih preispitivanja 4 godine, sledeće vreme za ovakvu odluku bila bi 2015-ta. Prosledite ovaj tekst, link, word file i vašim prijateljima.

Lobiranje za skidanje Srbije sa viznog režima (inicijativa Srpskog City Kluba, Srpskog Društva i Srpskog Saveta)Niže je priložen Word dokument koji je templejt za pismo vašem britanskom poslaniku. Pismo može biti poslato u originalnoj formi (naravno sa popunjenim imenima i prezimenima), ili izmenjeno kako mislite da treba. Poslanici su u obavezi da odgovore na sve upite, a ovo je jedan od najefikasnijih načina da im se skrene pažnja na vaše interese kao poreskog obveznika Velike Britanije.Napomena: Ne morate biti UK državljanin da bi pisali svom poslaniku, samo morate da budete zaposleni u UK-u, odnosno da placate porez!
Nađite svog MP-ja: http://findyourmp.parliament.uk/Preuzmite word file:Pismo poslanicima
Link to comment

Wow, sad ima da gnjavim ove sto ih znam u UK da pisu "svom" poslaniku. Ponovo mi istekla viza pre par meseci, a ponestalo gaca i carapa iz Primarka. Plus, to je jedini nacin da Jet2 pocne eventualno da leti za Beograd :(

Link to comment

Još jedan sajt za kontaktiranje poslanika, preko e-maila:http://www.writetothem.com/Pronađite svog poslanika po postcode-u i pošaljite poruku preko sajta. Svaki poslanik je dužan da vam odgovori.Vrlo važno: ako šaljete poruku ovim putem, a ne konvencionalno pismo, izmenite tekst. Ako im stignu poruke koje sadrže identičan sadržaj, blokiraju se.# Use your own words; we block copy and pasted identical messages.# It’s a waste of time writing to MPs other than your own; your message will be ignored.

Link to comment
Aj kad ste se vec dohvatili viza, ima li smisla traziti vizu na duze od 6 meseci?
Ja sam cuo da se te dugacke [i skupe :o] na 2,5,10 godina izdaju samo ako pokazes cesta putovanja u UK u nekom [2 god?] prethodnom periodu...
Link to comment
a i tad se valjda podrazumeva kumulativni boravak od max 6 meseci, samo razvucen na period od 2, 5, 10 god
ili 6 meseci unutar godinu dana?A viza je dugog trajanja da se ne bi apliciralo svake godine ponovo?
Link to comment

sve je moguce, ja sam tako cula od nekog kome su roditelji dobili na 2 god, al kako sam razumela valjd ase podrazumeva da je boravak isto 6 meseci. korisno za one koji te posecuju cesto, ali ne ostaju predugo, tako da nikad nece probiti taj plafon od 6 meseci.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Aj i ovde jedan rent na BAA koji drzi Hitrou - znaci gomila nesposobnjakovica sa nula (i brojkom 0) sposobnosti komuniciranja!mad.gif U subotu 18-tog let preko okeana za pola 1 popodne. Krenemo na aerodrom oko 9 ujutro, u 10 pocne sneg - 'nako pahulje velicine oraha, na jedno sat vremena i stade. Mi se ucekiramo, sednemo i cekicamo. Na letove pre nas, ljude popakovali u avione i ljudi sede u istima.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~BAA je potrosio pola miliona funti na 'spremanje za sneg' - red velichina - Getvik koji je drzava otela BAA-u i prodala privatnoj firmi je potrosio 8 miliona funti i nakon malog zastoja u subotu i nedelju, aerodrom funkcionise bez problema.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~No, ne lezi vraze, saga se nastavlja - na ekranu, 'gate open 13:45'. Mi se sirocici poradovasmo. A, da, napomena - sa sve detetom od (danas punih) 10 meseci! Kreteni ucekirali i kolica, tako da izgibosmo da uspavamo dete na rukama, nakon 10 meseci ucenja da NE SPAVA na rukama fur.gif Prodje i 2 popodne, na ekranu 'please wait'....u pola 7 uvece, krenuse ljudi da jure lika koji radi na aerodromu koga su culi da nekome kaze, pricajuci telefonom 'ok, we are closed - nothing goes out, nothing comes in'... za sve to vreme mene drugari izvestavaju sms porukama sta se prica po vestima i u 7 uvece BAA representative na vestima lepo kaze da je Hitrou zatvoren. Da li je nekome palo na pamet da to saopsti stoki od putnika koja bleji u holu za odlaske - naravno da ne!E onda iskrcase i one jednike koji su sedeli u avionima od podneva da bi tek u 9 uvece svima rekli da su svi letovi otkazani!!!Naravno, onda jagma da se pokupi prtljag, hiljadu i kusur ljudi u jurish, i to samo na jednom od 5 terminala.Evo nas jos uvek sedimo kod kuce (sva sreca pa nismo negde na pola puta - kod kuce smo, uraaa!) i nadamo se da cemo krenuti sutra izokolnim putem od 30 sati

Edited by Skipping Girl
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...