Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

Veruj mi, razmotrio sam mogućnost severa Engleske, ali želim da živim u Londonu, to mi je san. Noćni život me baš nešto preterano i ne interesuje, ja sam ti u 30+ kategoriji i dosta mi je mamurluka i drugih sranja, interesuje me samo cold, hard cash i six fugures karijera, kako bih, kad pređem u kategoriju 40+ mogao da okačim kopačke o klin.Osim toga, ovaj konkretni kurs koji mene interesuje se jedino u Londonu i predaje, a najviše me privuklo to što (pored toga što nije preskup - nekih 6.000 funti skupa) postoji opcija da se drugi semestar provede u Singapuru. Bio sam tamo i definitivno ću se rado vratiti i probati da dobijem posao. Još jedan od mojih snova. Vazda prijatna klima, red, rad, disciplina i dobre plate. I nema pasulja za doručak :lol: A ako mi se baš luduje, Tajland je na sat avionom.
Mogao bih da ti posavetujem da promeniš metu, što se grada i zemlje tiče, pošto imaš ovakve želje. Osim ako nisi ekstra-mega-giga talenat, i imaš nevidjenu sreću (a ni za to UK nije najbolje mesto), da bi studirao tamo u odličnoj školi, treba ti mnooogo para, a ako to uspeš da preživiš, šanse da dobiješ kao non-eu stranac posao sa cold hard cash platom od šest cifara koji ćeš da radiš manje od 10 godina i "obesiš kopačke o klin" su ravne paaa......skoro nuli.
Link to comment

nemoj Tresko tako grubo, obeshrabrices coveka :Da i ovo za poslove za strance sa platom i bonusima od 6 cifara ti je previse pesimisticno. poslodavce koji toliko placaju uglavnom ne zanima da li si stranac ili ne. ali jedini uslov je da im vredis/zaradjujes bar 7 cifara :Dono sto je meni sumnjivo je da studije posle kojih, bar teorijski, mozes da ocekujes tako placen posao kostaju samo 6000 funti posto izmedju cene mastersa i tipicnih primanja sa tim kvalifikacijama obicno postoji jaka korelacija pa su jeftine studije koje te lansiraju u dobro placene vode kao sveti gral. ono sta mislim da moze biti u pitanju je da je odd job video cenu za domace studente, a ne za internacionalne za koje vazi 2 do 3 puta veca skolarina.

Link to comment
ono sto je meni sumnjivo je da studije posle kojih, bar teorijski, mozes da ocekujes tako placen posao kostaju samo 6000 funti posto izmedju cene mastersa i tipicnih primanja sa tim kvalifikacijama obicno postoji jaka korelacija pa su jeftine studije koje te lansiraju u dobro placene vode kao sveti gral. ono sta mislim da moze biti u pitanju je da je odd job video cenu za domace studente, a ne za internacionalne za koje vazi 2 do 3 puta veca skolarina.
Ovo je i mene zbunilo.Pogotovo sto su cene studija u Londonu generalno skuplje nego u ostatku UK. A i postdiplomske su uglavnom skuplje od osnovnih.Inace negde nacuh da su promenili da se tokom studija moze raditi samo 10 sati nedeljno, ne 20. Ali kako nisam vise u tim vodama, nisam sasvim siguran.Takodje bih da potvrdim [na osnovu licnog iskustva] da posao i [ozbiljne] studije istovremeno idu jako tesko...
Link to comment
nemoj Tresko tako grubo, obeshrabrices coveka :Da i ovo za poslove za strance sa platom i bonusima od 6 cifara ti je previse pesimisticno. poslodavce koji toliko placaju uglavnom ne zanima da li si stranac ili ne. ali jedini uslov je da im vredis/zaradjujes bar 7 cifara :Dono sto je meni sumnjivo je da studije posle kojih, bar teorijski, mozes da ocekujes tako placen posao kostaju samo 6000 funti posto izmedju cene mastersa i tipicnih primanja sa tim kvalifikacijama obicno postoji jaka korelacija pa su jeftine studije koje te lansiraju u dobro placene vode kao sveti gral. ono sta mislim da moze biti u pitanju je da je odd job video cenu za domace studente, a ne za internacionalne za koje vazi 2 do 3 puta veca skolarina.
:lol: Pa dobro, možda sam bio pregrub. :D Fakat je lepše ovako kako si mu ti napisala.
Link to comment

Ovo su škole o kojima razmišljam:1. http://www.amitylondon.org.uk/index.asp(Evo cena: For International students (other countries)Study Options:a. 1 year in London £7,500 (Laptop is included)b. 1 semester in London, 1 semester in Singapore £ 3,750 + Singapore $ 6,500 (Laptop is included))2.http://www.lsbf.org.uk/programmes/masters/msc-marketing.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=104Ova je nešto skuplja, mada ima opciju u Mančesteru, koja je 30-tak odsto jeftinija. Ali, stvar je u tome što ja ovde mogu da podignem kredit za školovanje u maksimalnom iznosu od milion dinara. Dobro, kad bih upisao školu u Engleskoj, lako bih dobio američku vizu, a u NY bih za tri letnja meseca na muvingu mogao da uzmem 10-tak hiljada $ bez većih problema (pod uslovom da se ne povredim, kao što mi se desilo prošli put).Opcije o kojima još razmišljam su Norveška, gde je školovanje besplantno, ali traže da imaš 10-15 hiljada evra za školovanje od godinu dana, kako bi mogao da pokriješ troškove studijskih putovavnja, etc.Još jedna mogućnost koju razmatram je neki MBA program Univerziteta Singidunum u saradnji s 1 francuskom poslovnom školom. Prvi semestar je u BG, drugi u Parizu i to zaista nije mnogo skupo - mislim do 4,000 evra, ama mi se u Pariz ne ide (iako, u Londonu nisam nikad bio, samo je moj utisak da bi mi više odgovaralo da tamo živim, jer sam na Francuze alergičan). Ali, još jedan plus u prilog ove opcije je to što ne bih morao da polažem nikakav test, ni TOFL ni IELTS.Još jedna opcija je DW Akademija, ali to je za medije... Više me tako nešto zanima od bilo kakve biznis diplome, ali tu slabo ima novaca. Mada, ta je opcija povoljna jer može da se plaća na rate. No, nužno je poznavanje nemačkog - 'ajd da kažemo da bih do septembra 2011. i mogao da, uz neki intenzivni kurs, pohvatam neke osnove...Najviše sam napaljen na London upravo zbog jezika, jer računam da bi mogao da nađem neki okej posao - rentiranje nekretnina ili tako nešto...

Edited by Odd_Job
Link to comment
Veruj mi, razmotrio sam mogućnost severa Engleske, ali želim da živim u Londonu, to mi je san. Noćni život me baš nešto preterano i ne interesuje, ja sam ti u 30+ kategoriji i dosta mi je mamurluka i drugih sranja, interesuje me samo cold, hard cash i six fugures karijera, kako bih, kad pređem u kategoriju 40+ mogao da okačim kopačke o klin.Osim toga, ovaj konkretni kurs koji mene interesuje se jedino u Londonu i predaje, a najviše me privuklo to što (pored toga što nije preskup - nekih 6.000 funti skupa) postoji opcija da se drugi semestar provede u Singapuru. Bio sam tamo i definitivno ću se rado vratiti i probati da dobijem posao. Još jedan od mojih snova. Vazda prijatna klima, red, rad, disciplina i dobre plate. I nema pasulja za doručak :lol: A ako mi se baš luduje, Tajland je na sat avionom.
Verovatno varira od oblasti od oblasti, ali nesto sumnjam da masters garantuje six digit salary.Masters je prodajna kategorija za ne-engleze, uglavnom, da time traze posao kod kuce. Sama masters diploma kod engleskog poslodavca nije bog zna kakav signal, opet kazem, u mojoj oblasti.
Link to comment
Ovo su škole o kojima razmišljam:1. http://www.amitylondon.org.uk/index.asp(Evo cena: For International students (other countries)Study Options:a. 1 year in London £7,500 (Laptop is included)b. 1 semester in London, 1 semester in Singapore £ 3,750 + Singapore $ 6,500 (Laptop is included))2.http://www.lsbf.org.uk/programmes/masters/msc-marketing.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=104Ova je nešto skuplja, mada ima opciju u Mančesteru, koja je 30-tak odsto jeftinija. Ali, stvar je u tome što ja ovde mogu da podignem kredit za školovanje u maksimalnom iznosu od milion dinara. Dobro, kad bih upisao školu u Engleskoj, lako bih dobio američku vizu, a u NY bih za tri letnja meseca na muvingu mogao da uzmem 10-tak hiljada $ bez većih problema (pod uslovom da se ne povredim, kao što mi se desilo prošli put).Opcije o kojima još razmišljam su Norveška, gde je školovanje besplantno, ali traže da imaš 10-15 hiljada evra za školovanje od godinu dana, kako bi mogao da pokriješ troškove studijskih putovavnja, etc.Još jedna mogućnost koju razmatram je neki MBA program Univerziteta Singidunum u saradnji s 1 francuskom poslovnom školom. Prvi semestar je u BG, drugi u Parizu i to zaista nije mnogo skupo - mislim do 4,000 evra, ama mi se u Pariz ne ide (iako, u Londonu nisam nikad bio, samo je moj utisak da bi mi više odgovaralo da tamo živim, jer sam na Francuze alergičan). Ali, još jedan plus u prilog ove opcije je to što ne bih morao da polažem nikakav test, ni TOFL ni IELTS.Još jedna opcija je DW Akademija, ali to je za medije... Više me tako nešto zanima od bilo kakve biznis diplome, ali tu slabo ima novaca. Mada, ta je opcija povoljna jer može da se plaća na rate. No, nužno je poznavanje nemačkog - 'ajd da kažemo da bih do septembra 2011. i mogao da, uz neki intenzivni kurs, pohvatam neke osnove...Najviše sam napaljen na London upravo zbog jezika, jer računam da bi mogao da nađem neki okej posao - rentiranje nekretnina ili tako nešto...
Ni jedna ni druga insitucija nisu ozbiljne poslovne skole. Prvoj ne mozes lako da nadjes predavace, a u drugoj su ljudi iz industrije ali ne sa najvisih mesta vec sa par godina iskustva.Kao takve, diploma sigurno nije signal poslodavicma koji daju six digit plate da ter razmotre.Ozbiljne poslovne skole u Londonu su: LBS (London Business School) i Cass Business Schoo, Imperial College (za finansije), LSE. Verovatno sam zaboravio neku. to kosta po £20,000+.Dakle, savet je da vrlo dobro razmislis i proucis situaciju pre nego sto se odlucis za takvu investiciju.Sto se tice lokalaca, zar nije opcija EF + HEC bolja od te Singidunumske za menadzment? Verujem da MayDay zna vise o tome.
Link to comment
Ja ni ne rekoh da je nemoguce, samo da je tesko ;)@BraveMargot: daj ime tog mesta kod zeleznicke, nikad se ne zna kad moze da zatreba :D
samo krenes tom ulicom, prodjes pored niza kafica/restorancica blizu euston roada, iza svih njih na desnoj strani videces rupcagu s limenim stolicama postavljenim na trotoaru i rukama ispisanim obavestenjima, to je to. ogromne porcije, ljubazna usluga, dobre cene :)
Link to comment
Verovatno varira od oblasti od oblasti, ali nesto sumnjam da masters garantuje six digit salary.Masters je prodajna kategorija za ne-engleze, uglavnom, da time traze posao kod kuce. Sama masters diploma kod engleskog poslodavca nije bog zna kakav signal, opet kazem, u mojoj oblasti.
masters diploma nikako nije prodajna kategorija za ne-engleze koji na osnovu nje traze posao kod kuce. stavise, od svih iz mog okruzenja koji imaju MSc a nisu iz UK niko se posle studija nije vratio kuci da nju unovci na domacem terenu koji ide od italije, preko kanade i singapura.ono sto masters jeste to je novi bachelor. odnosno, MSc ima tendenciju da 'postane' BSc jer u uslovima rastuce konkurencije dodatni stepen skole aplikantu daje edge u odnosu na druge.
Ozbiljne poslovne skole u Londonu su: LBS (London Business School) i Cass Business Schoo, Imperial College (za finansije), LSE. Verovatno sam zaboravio neku. to kosta po £20,000+.
LSE nije biznis skola angry.gif :D da, LBS, Tanaka na Imperialu, ajde i Cass. Sve to kosta £30 000 bar. Ali, biznis skola je investicija koja se isplati samo i samo ako je top notch ime, u suprotnom su pare bacene kroz prozor. bukvalno. za ovu prvu, amity, ja nikad nisam ranije cula. ajde sto za nju nisam cula, nego sto je nikad nisam ni videla, a zivela dugo bukvalno dve zgrade odatle :D. medjutim, kako izgleda odd job mozda ima neke drugacije kombinacije, pa mu ovo moze biti karta za ulazak na londonski teren. ono sto mu ta skola nece pruziti, to je sasvim sigurno otvorena plata na tim ultra placenim mestima. ne kazem da on nece zavrsiti sa jednim takvim poslom, ali to sigurno nece biti zbog ove skole.
Link to comment

U stvari, kada sam rekao ovo:

masters diploma nikako nije prodajna kategorija za ne-engleze koji na osnovu nje traze posao kod kuce. stavise, od svih iz mog okruzenja koji imaju MSc a nisu iz UK niko se posle studija nije vratio kuci da nju unovci na domacem terenu koji ide od italije, preko kanade i singapura.
mislio sam da se ovo podrazumeva:
LSE nije biznis skola angry.gif :D da, LBS, Tanaka na Imperialu, ajde i Cass. Sve to kosta £30 000 bar. Ali, biznis skola je investicija koja se isplati samo i samo ako je top notch ime, u suprotnom su pare bacene kroz prozor. bukvalno.
Sto se Tanake tice, cini mi se da je Japanac zavrsio u tvorza zbog nekog fraud-a, pa je brze-bolje vraceno ime Imperial. Sto se tice Cass-a iz nekog razloga su dobro povezani. Naravno, akademski su daleko iza LBS, koji je, opet, daleko najbolji u UK i top 10 u svetu. Edited by Budja
Link to comment

Još jedna stvar za koju mogu da kažem da magistarska diploma jeste u Kanadi (slabo znam kako je u drugim zemljama) je dobar način da se uđe u mnoge profesije za one koji imaju diplome nezapadnih obrazovnih institucija (zvuči tužno, ali tako je :( ) kao BU, sa kojima je zaposliti se direktno negde od teško do nemoguće (zavisi od polja!). Magistarska diploma odavde ti daje poznavanje obrazovnog sistema iznutra, kontakte s ljudima u tvom polju, mnogo više samopouzdanja, i, naravno, diplomu iz zemlje u kojoj tražiš posao, što je ovde mnogo velika stvar. Naravno, bitno je odakle je ta diploma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...