Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

BA je definitivno sahranio let za BG kad ga je poceo seliti na Terminal 4 pa na Terminal 5. Ono sto JAT odrzava su Srbi iz Kanade i Amerika koji u Londonu presedaju pa im Terminal 2 odgovara idealno. Inace provalite novi red voznje Wizzaira od Aprila. Polazak iz Beograda u 5:30!! a polazak iz Lutona u 08:15 sto je meni OK jer zivim u Lesteru pa mi treba sat vremena ali ustajanje u 2:30 nocu u Beogradu ce biti dozivljaj cool.gif

Link to comment
BA je definitivno sahranio let za BG kad ga je poceo seliti na Terminal 4 pa na Terminal 5. Ono sto JAT odrzava su Srbi iz Kanade i Amerika koji u Londonu presedaju pa im Terminal 2 odgovara idealno.
Terminala 2 vise nema - vec neko vreme :DJat je na T4.A i T5 je bio ok, jer ko je dolazio iz Kanade i Amerike sa BA sleteo bi na T5.edit: utrca fss dok sam ja ovo kucao :) Edited by jms_uk
Link to comment

Da ali na T5 slecu samo BA avioni a njihove cene bas i nisu toliko konkurentne. Tako da nema sanse da se neko seli sa 1,2 ili 3 na T5 da uhvati BA let za BG. Inace JAT je donedavno sletao na T2 a ako na T4 slecu letovi iz Amerike i Kanade onda je ok a u suprotnom i njima se lose pise pogotovo zbog Wizzaira. Jedina im je nada da nece bas svako na Luton a i ljudima iz Londona Luton previse ne odgovara

Link to comment

Tacno tako jer BA letovi nisu bili bas popunjeni u zadnje vreme iz razloga koje sam naveo. Steta je sto smo ostavljeni sa ne bas fleksibilnim Wizzair-om i nesigurnim JAT-om ali snaci cemo se ;)

Link to comment

Ne znam sta da vam kazem, ja sam letos isao sa BA iz Severne Amerike do Beograda preko LHR, i to mi je ispala jedna od boljih kombinacija, i finansijski i logisticki. Imao sam prilicno dobro iskustvo u oba pravca, i bas sam hteo da isto ovako idem sledeci put kad budem isao za BG, ali sada nista od toga. Doduse, avioni na potezu LHR-BEG i nazad nisu bili bas mnogo puni, sto je odlicno za nas putnike, ali nije za aviokompaniju :(

Link to comment
Tako da nema sanse da se neko seli sa 1,2 ili 3 na T5 da uhvati BA let za BG. Inace JAT je donedavno sletao na T2 a ako na T4 slecu letovi iz Amerike i Kanade onda je ok a u suprotnom i njima se lose pise pogotovo zbog Wizzaira.
Pa ako sletis na T1 ili T3, sigurno je manje cimanja da predjes na T4 ili T5, nego na Luton?
Doduse, avioni na potezu LHR-BEG i nazad nisu bili bas mnogo puni, sto je odlicno za nas putnike, ali nije za aviokompaniju :(
Ja sam poslednji put leteo BA na toj relaciji dvaput pre godinu dana, u biz klasi, koja je bila mozda 1/3 popunjena u oba smera. Ni eco nije delovao mnogo bolje.
Link to comment

"Pa ako sletis na T1 ili T3, sigurno je manje cimanja da predjes na T4 ili T5, nego na Luton?"Za mnoge jeste ali zavisi za koju cenu. BA nije ukinuo let zbog Wizzaira to je bio samo slag na tortu vec zbog izgubljene bitke sa JAT-om u vezi cena i terminala sa kojih polecu.

Link to comment
"Pa ako sletis na T1 ili T3, sigurno je manje cimanja da predjes na T4 ili T5, nego na Luton?"Za mnoge jeste ali zavisi za koju cenu. BA nije ukinuo let zbog Wizzaira to je bio samo slag na tortu vec zbog izgubljene bitke sa JAT-om u vezi cena i terminala sa kojih polecu.
Don't mess with JAT.
Link to comment

british jeste bio odlicna varijanta za letove iz srbije za nju jork pitam se sta ce sada moji roditelji da rade, mozda ce morati da dolaze kod mene u goste umesto da idu u ameriku...

Link to comment
Ne znam sta da vam kazem, ja sam letos isao sa BA iz Severne Amerike do Beograda preko LHR, i to mi je ispala jedna od boljih kombinacija, i finansijski i logisticki. Imao sam prilicno dobro iskustvo u oba pravca, i bas sam hteo da isto ovako idem sledeci put kad budem isao za BG, ali sada nista od toga. Doduse, avioni na potezu LHR-BEG i nazad nisu bili bas mnogo puni, sto je odlicno za nas putnike, ali nije za aviokompaniju :(
Uf, mene je u septembru BA koštao više nego bilo koji transatlantski let do sada, ali makar sam leteo na/sa T5 (koji je odličan). Takođe, na letu iz Toronta sam dobio prvi avionski obrok u životu koji je bio stvarno dobar :mellow:. Na letu iz Londona sam uspeo da se čekiram ranije i da uzmem jedno od onih sedišta kod izlaza za opasnost (koliko prostora!). Loša strana je što iz Toronta BA leti sa Terminala 3, koji baš i nije nešto. A meni je bitno da aerodrom bude lep (mrzim kad se osećam kao da sam na beogradskoj autobuskoj stanici). Što je upravo bio osećaj koji sam imao na Gatwicku i madridskom terminalu 2 za letove Ryanairom. <_<
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...