Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

Evo ja provedoh par dana na Oxford St i po Covent Garden-u, bio mi bata u gostima pa bejasmo u kupovini. Robne kuce kako koja - u Selfridges-u ostalo malo nesto na rasprodaji, valjda sve razgrabljeno, isto tako i u John Lewis-u. House of Fraser i Debenhams jos uvek preliva od rafova sa stvarima na rasprodaji. Radnje po Covent Garden-u kako koja - one koje su pociscenje su na finalnim danima rasprodaje.Generalno nema guzve uopste a kapiram da bi trebalo da pozuris i oko 20-tog obavis kupovinu.Naravno, opet sve zavisi od toga sta ti konkretno treba - garderoba, cipele, tehnika ili nesto peto.

Link to comment

Skipping, hvala na ovim savetima - uglavnom mi treba garderoba posto sam odnela dosta toga u Oxfam pre selidbe a kupujem jedino na rasprodajama jer sam stipsa (uklapam se lepo u novu sredinu). Planiram da odem sutra-prekosutra do grada i pogledam sta ima, da se malo razonodim posto sam ceo vikend bila u kucnom pritvoru i ubijala vreme pisuci clanke, projekte i odgovore reviewerima. :mellow:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ovamo muštuluk, podanici Krune.Wizzair leti iz Beograda od 12. juna

5. februar 2010. | 12:45 | Izvor: TanjugBeograd -- Mađarska aviokompanija "Vizer" počeće sa letovima sa beogradskog aerodroma "Nikola Tesla" 12. juna, najavio je komercijalni direktor kompanije Đerđ Abran.Prvi letovi su najavljeni prema Dortmundu i Lonodnu. Letovi prema Dortmundu krenuće 12. juna i obavljaće se tri puta nedeljno, dok će se prema londonskom aerodromu "Luton" leteti od 24. jula, takođe tri puta nedeljno.
Link to comment
Sto da edituje?Meni treba samo 4 i po sata, 3 voza i oko £50 one/way do tog aerodroma.Uopste mi nije jasan taj potez Wizzair-a [za LTN] kad Srbima treba viza za UK.
Voz nisam ni gledao. Boja je varijanta bus preko Hitroua (do koga je jednostavno, 2 sata direktno, sa 1 stanicom izmedju). Ali samo za Hitrou kosta £35-40 povratna.
Link to comment
Uopste mi nije jasan taj potez Wizzair-a [za LTN] kad Srbima treba viza za UK.
Kapiram da je onaj insajd informejšn o tome kako nas i UK stavlja na bezvizni režim od 2011-te dosta opravdan.
Link to comment
  • 6 months later...

Skroz sam se primio da upišem neki masters program u Londonu. Ako dobro shvatam, kad upišeš školu, imaš, po zakonu, pravo da radiš 20 sati nedeljno. Kakav bi posao mogao da nađem i da li bi s takvim nekim poslom mogao da pokrijem troškove života u Londonu. Već sam se raspitao, živeo bi u nekoj od onih ustanova za studente, koje za nešto preko 100 funti nedeljno nude sobu (sa zajedničkim kupatilom), doručak i večeru. Zna li iko, da li taj njihov doručak podrazumeva pasulj kao obavezan, ili mogu da jedem jaja i slaninu i bez pasulja? Kakva je, u principu, hrana u takvim mestima? Uopšte, koliko su oni rigorozni kad je u pitanju rad na crno? Je li stvar ista kao, recimo, u NY, gde bukvalno, čim te puste u zemlju, možeš da radiš šta hoćeš i niko te ništa ne pita?Možemo li mi, kao državljani Srbije, kad upišemo tamo školu, da apliciramo za nekakav student loan? Kakva je mogućnost da se posle studija tamo nađe posao i kakva je procedura za dobijanje boravišne i radne dozvole?

Link to comment
english-breakfast-blackpudding.jpgvreme je da pocnes da treniras. tokom zivota u studentskom domu, za dorucak bih pojela pasulj, jaja i pecurke, a tost, slanine i kobasice pakovala da imam sta da rucam. kavurmu nam na zalost nisu davali, to ima samo u boljim restoranima.u londonu je sve papreno skupo. tu ti se negde postavlja kvaka 22 - ako zelis da zaradis kintu da bi normalno ziveo, studije ce trpeti. casovi ne traju predugo ali potrebno je dosta i uciti, kad se sabere broj sati na predavanjima i u biblioteci/samostalnom radu treba da ispadne negde 35, znaci puna radnja nedelja. studentima na mastersu stoga se ne preporucuje da rade vise od 10 sati nedeljno. preporucila bih ti da nadjes taj isti kurs koji te zanima negde u severnoj enleskoj, koja je dosta jeftinija - npr njukasl, liverpul ili mancester, gde je nocni zivot ionako bolji nego u londonu po mom licnom misljenju. dobri a ne preterano skupi su i glazgov i kardif. jedino bitno u cemu london prednjaci je kultura: muzeji, galerije, pozorista, koncerti... Ali posto kao student ionako neces imati vremena/novca da u tome uzivas, bolje da se uputis u neki manji a kulturni grad.kao non-eu student, ne moze se imati ni overdraft u banci, a kamoli student loan ili nekakav benefit. sto se tice mogucnosti da se posle dobije posao, treba da budes najbolji student i da te zavoli neki od profana, onda te mozda i zaposle. ovako, mrka kapa - kriza je i sve je manje sredstava a od oktobra ce verovatno krenuti otpustanja. zaposljavanje u privatnom sektoru posle mastera za nekog van EU je poprilicno malo verovatno, jer po novim propisima samo oni koji su iz grupe preko potrebnih profesija imaju bilo kakvu prodju. sada sve ide preko novog tier sistema, tako da firme moraju imati dozvolu da primaju strance, sto mnoge manje firme ni ne vade, mozda to i dodatno otezava stvar.molim da me upuceniji forumasi dopune/isprave ukoliko u necemu gresim.
Link to comment
english-breakfast-blackpudding.jpgvreme je da pocnes da treniras. tokom zivota u studentskom domu, za dorucak bih pojela pasulj, jaja i pecurke, a tost, slanine i kobasice pakovala da imam sta da rucam. kavurmu nam na zalost nisu davali, to ima samo u boljim restoranima.u londonu je sve papreno skupo. tu ti se negde postavlja kvaka 22 - ako zelis da zaradis kintu da bi normalno ziveo, studije ce trpeti. casovi ne traju predugo ali potrebno je dosta i uciti, kad se sabere broj sati na predavanjima i u biblioteci/samostalnom radu treba da ispadne negde 35, znaci puna radnja nedelja. studentima na mastersu stoga se ne preporucuje da rade vise od 10 sati nedeljno. preporucila bih ti da nadjes taj isti kurs koji te zanima negde u severnoj enleskoj, koja je dosta jeftinija - npr njukasl, liverpul ili mancester, gde je nocni zivot ionako bolji nego u londonu po mom licnom misljenju. dobri a ne preterano skupi su i glazgov i kardif. jedino bitno u cemu london prednjaci je kultura: muzeji, galerije, pozorista, koncerti... Ali posto kao student ionako neces imati vremena/novca da u tome uzivas, bolje da se uputis u neki manji a kulturni grad.kao non-eu student, ne moze se imati ni overdraft u banci, a kamoli student loan ili nekakav benefit. sto se tice mogucnosti da se posle dobije posao, treba da budes najbolji student i da te zavoli neki od profana, onda te mozda i zaposle. ovako, mrka kapa - kriza je i sve je manje sredstava a od oktobra ce verovatno krenuti otpustanja. zaposljavanje u privatnom sektoru posle mastera za nekog van EU je poprilicno malo verovatno, jer po novim propisima samo oni koji su iz grupe preko potrebnih profesija imaju bilo kakvu prodju. sada sve ide preko novog tier sistema, tako da firme moraju imati dozvolu da primaju strance, sto mnoge manje firme ni ne vade, mozda to i dodatno otezava stvar.molim da me upuceniji forumasi dopune/isprave ukoliko u necemu gresim.
Veruj mi, razmotrio sam mogućnost severa Engleske, ali želim da živim u Londonu, to mi je san. Noćni život me baš nešto preterano i ne interesuje, ja sam ti u 30+ kategoriji i dosta mi je mamurluka i drugih sranja, interesuje me samo cold, hard cash i six fugures karijera, kako bih, kad pređem u kategoriju 40+ mogao da okačim kopačke o klin.Osim toga, ovaj konkretni kurs koji mene interesuje se jedino u Londonu i predaje, a najviše me privuklo to što (pored toga što nije preskup - nekih 6.000 funti skupa) postoji opcija da se drugi semestar provede u Singapuru. Bio sam tamo i definitivno ću se rado vratiti i probati da dobijem posao. Još jedan od mojih snova. Vazda prijatna klima, red, rad, disciplina i dobre plate. I nema pasulja za doručak :lol: A ako mi se baš luduje, Tajland je na sat avionom. Edited by Odd_Job
Link to comment

Dragi UK forumaši, samo da vas obavestim da će promocija moje knjige WORLD OF ANAGRAMS biti održana 21. avgusta u Londonu. Promocija počinje u 12 časova, a adresa se može bolje videti na ovom linkupost-307-12817662630008.jpg

Edited by Quizmaster
Link to comment

odd job, kao strani student imas pravo da radis max 20 sati nedeljno tokom predavanja, ali tokom raspusta odnosno pauze u predavanjima imas pravo da radis full time (bar je tako bilo dok sam ja studirala). ne znam sta bi studirao i koju skolu/uni upisao, ali ako hoces sestocifrenu lovu i penziju u 40, tu te mogu dovesti samo studije sa ozbiljnim programom i zahtevima, tako da na part time job mozes da zaboravis, sto univerziteti najcesce i eksplicitno i nimalo sramezljivo savetuju svojim studentima.

Link to comment
Veruj mi, razmotrio sam mogućnost severa Engleske, ali želim da živim u Londonu, to mi je san. Noćni život me baš nešto preterano i ne interesuje, ja sam ti u 30+ kategoriji i dosta mi je mamurluka i drugih sranja, interesuje me samo cold, hard cash i six fugures karijera, kako bih, kad pređem u kategoriju 40+ mogao da okačim kopačke o klin.Osim toga, ovaj konkretni kurs koji mene interesuje se jedino u Londonu i predaje, a najviše me privuklo to što (pored toga što nije preskup - nekih 6.000 funti skupa) postoji opcija da se drugi semestar provede u Singapuru. Bio sam tamo i definitivno ću se rado vratiti i probati da dobijem posao. Još jedan od mojih snova. Vazda prijatna klima, red, rad, disciplina i dobre plate. I nema pasulja za doručak :lol: A ako mi se baš luduje, Tajland je na sat avionom.
Pa super, ako je taj masters samo u Londonu, onda nemas izbora. Srecom pa volis london i imas opciju za studentski dom, sto je obicno dosta dobro - blizu je faksa i uglavnom na dobroj lokaciji (makar ovo sto znam da ima UCL - ne znam na koji ces ti univerzitet). Pasulj mozes isto zavoleti, ima vremena, ja mogu da ti preporucim jedan odlican 'greasy spoon' kafe u chalton streetu blizu kings crossa, prste da polizes a kosta samo 4 funte. Proveri medjutim dobro pre nego sto se upises na masters koji su tacno uslovi za odlazak u Singapur, da ne ispadne da to sve treba ti sam da finansiras. Tako su jednu moju prijateljicu egiptologa u okviru doktorata zvali da ide mesec dana na neko strava iskopavanje na relativno novoj lokaciji, a onda se ispostavilo da treba da plati 10k funti za to zadovoljstvo. Hocu da kazem da je nezgodno kad se covek upise u skolu za bogate, a nema sredstva da im parira, te da na takvim skolama to cesto nije eksplicitno vec to covek shvati tek kasnije, posle nesto vremena u toj sredini i s tim ljudima.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...