Jump to content
IGNORED

Velika Britanija


sheridan

Recommended Posts

Još jedna stvar za koju mogu da kažem da magistarska diploma jeste u Kanadi (slabo znam kako je u drugim zemljama) je dobar način da se uđe u mnoge profesije za one koji imaju diplome nezapadnih obrazovnih institucija (zvuči tužno, ali tako je :( ) kao BU, sa kojima je zaposliti se direktno negde od teško do nemoguće (zavisi od polja!). Magistarska diploma odavde ti daje poznavanje obrazovnog sistema iznutra, kontakte s ljudima u tvom polju, mnogo više samopouzdanja, i, naravno, diplomu iz zemlje u kojoj tražiš posao, što je ovde mnogo velika stvar. Naravno, bitno je odakle je ta diploma.
Opet, da li u Kanadi dzovoljavaju boravak nakon mastersa neko vreme u kome moze da se nadje posao ili ne?
Link to comment
Ni jedna ni druga insitucija nisu ozbiljne poslovne skole. Prvoj ne mozes lako da nadjes predavace, a u drugoj su ljudi iz industrije ali ne sa najvisih mesta vec sa par godina iskustva.Kao takve, diploma sigurno nije signal poslodavicma koji daju six digit plate da ter razmotre.Ozbiljne poslovne skole u Londonu su: LBS (London Business School) i Cass Business Schoo, Imperial College (za finansije), LSE. Verovatno sam zaboravio neku. to kosta po £20,000+.Dakle, savet je da vrlo dobro razmislis i proucis situaciju pre nego sto se odlucis za takvu investiciju.Sto se tice lokalaca, zar nije opcija EF + HEC bolja od te Singidunumske za menadzment? Verujem da MayDay zna vise o tome.
a šta je to?
Link to comment
Opet, da li u Kanadi dzovoljavaju boravak nakon mastersa neko vreme u kome moze da se nadje posao ili ne?
O, ljudi koji nisu rezidenti, a zavrsili master's ovde rutinski ostaju ako uspeju odmah da nadju posao. Ja sam ih video mnogo da su tako ostali. I dodatno, racuna im se to sto su studirali kao pola vremena za drzavljanstvo. Hocu reci, svaki dan studija im se racuna kao pola dana stalnog boravka u Kanadi.
Link to comment
Odmah je uglavnom svuda slucaj, ali ima li nekog vremenskog perioda koji ih puste da traze ili ne?Ovde u Nemackoj je to 6 meseci, sto je sasvim ok.
sa kanadskom diplomom stiče se pravo da se prijavi za stalni boravak nakon jedne godine rada, u svim provincijama osim u Kvebeku.ko živi u Kvebeku, mora prvo da bude odobren od kvebeškog imigracionog, pa tek onda da se prijavi za stalni boravak na federalnom nivou.ko nema kanadsku diplomu, nego samo radnu dozvolu, mora da čeka dve godine da bi stekao pravo da se prijavi za stalni boravak.procesiranje prijave traje od šest meseci do godinu dana. Edited by mei
Link to comment
O, ljudi koji nisu rezidenti, a zavrsili master's ovde rutinski ostaju ako uspeju odmah da nadju posao. Ja sam ih video mnogo da su tako ostali. I dodatno, racuna im se to sto su studirali kao pola vremena za drzavljanstvo. Hocu reci, svaki dan studija im se racuna kao pola dana stalnog boravka u Kanadi.
to je tačno za brojanje pola dana za svaki dan studija, ali to brojanje se uzima u obzir tek nakon jedne godine radnog staža. na primer, ako neko studira 4 godine, ne računaju mu se odmah dve godine da bi se prijavio za stalni boravak, nego prvo mora da odradi godinu dana, zatim da se prijavi za stalni boravak ukoliko se nije preselio u Kvebek. u idealnom slučaju stalni boravak se dobije za 6 meseci, pa nakon toga može da se kaže da je taj neko sakupio tri i po godine koje mu se priznaju kao vreme za državljanstvo tokom pet i po godina provedenih u Kanadi.
Link to comment
Odmah je uglavnom svuda slucaj, ali ima li nekog vremenskog perioda koji ih puste da traze ili ne?Ovde u Nemackoj je to 6 meseci, sto je sasvim ok.
ja mislim da je to bilo 3 meseca u UK. ne znam kako je to papiroloski bilo odradjivano, ali cini mi se da sam naisla bila na taj podatak. sad je moguce da su to promenili.bilo je i olaksica da su MBA diplomci sa 100 top biznis skola (HM Treasury izdaje listu) imali automatsku dodelu nekadasnjeg HSMP statusa a kako je sad, ne znam.
Link to comment

ovih tri meseca je vazilo za bilo koje studije. da budem iskrena, za detalje oko toga nisam se raspitivala posto mi nisu bili potrebni, ali znam da sam na nekoliko mesta naletela na taj podatak, ukljucujuci i neke od onih tipicnih info brosura sa univerziteta u kojima se pokrivaju razne servisne informacije od intersa za studente.mesec dana jeste opsti rok da pokupis stvari u slucaju da ti postojeci status istekne. valjda su se za studente otvorili za tih tri meseca, sto je kao lakmus hartija, pa ako im sluzis necemu u tom roku ces naci posao, ako ne hvala-dovidjenja.a MBA je automatski dobijao status HSMP (4 god tada) samo ako je na toj listi, a medju UK biznis skolama bio je LBS, Said sa Oxforda, Judge sa Cambridge-a, Cass, Imperial i jos neki do desetak ukupno. ostalo su bile skole iz drugih zemalja.

Link to comment
Koliko se secam, studentske vize su se [po defaultu] izdavale do kraja oktobra, a ako racunamo jun/jul kao kraj skolske godine - ostajalo je oko 3 meseca.
Odnosno, mesec dana ako su masters studije sa tezom koja se pedaju u septembru.Dakle, verovatno vizu daju na godinu dana nezavisno od toga dali su studije 9 ili 11 meseci.
Link to comment
Sto se tice lokalaca, zar nije opcija EF + HEC bolja od te Singidunumske za menadzment? Verujem da MayDay zna vise o tome.
Ne znam sta je Singidunumsko za menadzment, ali EF + HEC nije nista posebno. Drugo je IMQF koji si linkovao. Koliko sam videla svega jedan ili dva profana sa HEC-a dolazi u Beograd, ostalo su nasi. Plus, ovde te kosta 6k evra, a MBA na samom HEC-u koji je za Parizane (ali zato sto nemaju pojma) najprestiznija poslovna skola u Fra kosta 25k. Kod mene je 50, ali Parizani i dalje vise vole HEC. :(Uglavnom, nece ni IMQF da mu obezbedi obavezno six-digit platu. Neka pogleda njihov sajt pa nek vidi kakav je placement diplomaca.Sto se ostalog tice, samo da se slozim sa Isis i Budjom. Jedino ti top notch MBA vredi kao investicija. I to ne zato sto ces nesto mnogo bitno da naucis nego zato sto ti dolaze velike banke i kompanije na kampus kad je recruiting, zato sto se godinu-dve druzis i zevzecis sa ljudima koji su zaista jako korisni kontakti, itd...Medjutim, ubaciti se na te programe podrazumeva polaganje TOEFL-a, GMAT ili GRE, jos jedan strani jezik pored engleskog i, najvaznije, u proseku oko 4-5 godina radnog iskustva sa pripadajucim preporukama. Dobra strana za Srbose je da te jake skole se pale na ethnic diversity pa se desava da jaci kandidat iz Engleske izduva upis zbog nekoga slabijeg, ali egzoticnog iz Srbije.
Link to comment
Ne znam sta je Singidunumsko za menadzment, ali EF + HEC nije nista posebno. Drugo je IMQF koji si linkovao. Koliko sam videla svega jedan ili dva profana sa HEC-a dolazi u Beograd, ostalo su nasi. Plus, ovde te kosta 6k evra, a MBA na samom HEC-u koji je za Parizane (ali zato sto nemaju pojma) najprestiznija poslovna skola u Fra kosta 25k. Kod mene je 50, ali Parizani i dalje vise vole HEC. :(Uglavnom, nece ni IMQF da mu obezbedi obavezno six-digit platu. Neka pogleda njihov sajt pa nek vidi kakav je placement diplomaca.Sto se ostalog tice, samo da se slozim sa Isis i Budjom. Jedino ti top notch MBA vredi kao investicija. I to ne zato sto ces nesto mnogo bitno da naucis nego zato sto ti dolaze velike banke i kompanije na kampus kad je recruiting, zato sto se godinu-dve druzis i zevzecis sa ljudima koji su zaista jako korisni kontakti, itd...Medjutim, ubaciti se na te programe podrazumeva polaganje TOEFL-a, GMAT ili GRE, jos jedan strani jezik pored engleskog i, najvaznije, u proseku oko 4-5 godina radnog iskustva sa pripadajucim preporukama. Dobra strana za Srbose je da te jake skole se pale na ethnic diversity pa se desava da jaci kandidat iz Engleske izduva upis zbog nekoga slabijeg, ali egzoticnog iz Srbije.
Ma ok... forget the faking six digits... Hoću da pobegnem odavle, ne mogu više, stvarno... Ali, ne mogu baš ni da nosim kutije i televizore od 50 kila na peti sprat. A i NY je malo previše taf za moj ukus, psebno ako si na dnu društvene lestvice... Sigurno da je ok ako imaš ninetofive posao i 50-tak hiljada godišnje, pa ideš uveče na Brodvej i zajebavaš se ludnica-šizenje ali, bez papira, ja ne vidim kako. Ono što sam ja iskusio, a to je ustajanje u pola pet, da bi stigao u Bronks na posao u 7, a onda teglio po 12-15 sati tek da bi platio rentu za sobu koju deliš s nekim zaista nije neko rešenje.To što Singidunum nudi je neki program Fakulteta za medije i komunikaciju u saradnji s 1 francuskom poslovnom školom (piše da je među top 20 u Evropi, a kao, taj MBA se priznaje i u Americi, što nije slučaj sa svim evropskim poslovnim školama. Jebemti, ne mogu sad da nađem link za to sranje, možda su ga i skinuli, ali, od svega što mi se nudi, zvuči najjednostavije. Predavanja su na engleskom, ali ne treba čak ni TOEFL da polažem, jer imam diplomu tog fakulteta, košta nekih 4,000 evra, predavanja kreću u oktobru, a drugi semestar je u Parizu. Znači, this time, next year, imao bih MBA u rukama. Usput bih naučio taj jebani francuski, što je dosta važno za bilo koji bolji posao u Evropi.
Link to comment
  • 5 weeks later...
BA ukida letove za Beograd od 30-tog novembraBeograd -- Avio-kompanija "Britiš ervejz" najavila da će od 30. novembra obustaviti letove na liniji Beograd-London, jer nisu profitabilni.Komercijalni menadžer "Britiš ervejza" za Balkan Emil Delibašev rekao je da je bilo teško doneti takvu odluku, ali da ta ruta više nije ekonomski održiva i ne donosi profit kompaniji."Britiš ervejz" će kontaktirati putnike koji su rezervisali karte za letove iz Beograda posle 30. novembra 2010. da bi napravili alternativne aranžmane.Britanska avio-kompanija trenutno obavlja sedam letova sedmično između Beograda i Londona.Sa beogradskog aerodroma letove do Londona obavlja i mađarska niskotarifna avio-kompanija „Vizer“, koja leti do aerodroma Luton.
<_< Komentar decenije na ovu vest
SUPER, jos ako zaustave da financiraju NATO drzavu u Srbiji, promenit cu misljenje o Kraljici.(MB, 17. septembar 2010 14:31)
:isuse:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...