Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

pa zajebavam se, ofkors.

 

video je o konkretnoj situaciji iz konkretne zemlje, sa konkretnim likovima koji su se vencali u okviru jedne konkretne religiozne grupe. ne vidim zasto dagmarka troluje, al sta ima veze :)

 

 

Vi ste svi danas ostavili mozak negde napolju.

Ok, nije problem, sve sa dooma prebaciti pod hrišćanski ekstremizam.

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

dosao sa rucka, proucavam ovu kataklizmu od konverzacije lagano varim gledam mozda je doslo do neke zabune. ne znam da li ce ovo mozda pomoci ali mozda vredi da napomenem da mormoni nisu hriscani. i zelim jos da dodam da mislim da t.adamsovom postu o mucenoj devojcici i nije mesto na ovoj temi; ja bar ne bih to postovao ovde, tipa da se danas desilo.

Link to comment

zamisli da nije bilo mucenja i prebijanja - onda ne bi ni postovao, zar ne?

vest nije da se desio jedan od milion čajld meridžova nego da je devojčica sadistički mučena i prebijana...a to nije fer svaljivati na religiju. kažem opet, nije da religija nema veze (religija ionako ima veze sa milion stvari) ali nije apsolutan uslov, daleko od toga.

 

ali ko zna, možda je neko versko uverenje ili skopčano sujeverje bilo faktor ovde kao što je to često slučaj sa bacanjem kiseline. ali najverovatnije nije, nego je čisti manijakalni sadizam

Link to comment

ali ako imas religiju koja to tolerise, mislim da je i stvar religije.

pritom se radi o odnosu sredine prema jedinki, a ne o odnosu dve jedinke, tako da, po mom misljenju, pricu o manijakalnom sadizmu mozemo da zaboravimo.

Link to comment

ma nisi fer...verski autoritet slab u tako primitivnoj tribalnoj sredini. pravovern, priznatije ili uopste bilo kakve verske norme slabo tamo rade ja mislim. to je sve prozeto tribalizmom i uklopljeno u njega. ono sto tolerise mucenje i eventualno ubijanje zena je autoritet pater familijasa, a neki drugi autoriteti (drzavne i verske strukture) cesto nece i ne mogu da mu se zameraju. religija je kriva utoliko sto je dozvolila brak, ali ne i za takvo ekstremno nasilje u braku. to nije dozvoljeno ni u kojem obliku islama i ne mozemo ovde reci da je to nasilje verski motivisano. ne mozemo odbaciti manijakalni sadizam jer je bas mozda to motivator, mozda je to porodica potpunih manijaka, u stvari sigurno jeste i skoro sigurno je samo to uzrok tog uzasa.

Link to comment

ma nisi fer...verski autoritet slab u tako primitivnoj tribalnoj sredini. pravovern, priznatije ili uopste bilo kakve verske norme slabo tamo rade ja mislim. to je sve prozeto tribalizmom i uklopljeno u njega. ono sto tolerise mucenje i eventualno ubijanje zena je autoritet pater familijasa, a neki drugi autoriteti (drzavne i verske strukture) cesto nece i ne mogu da mu se zameraju. religija je kriva utoliko sto je dozvolila brak, ali ne i za takvo ekstremno nasilje u braku. to nije dozvoljeno ni u kojem obliku islama i ne mozemo ovde reci da je to nasilje verski motivisano. ne mozemo odbaciti manijakalni sadizam jer je bas mozda to motivator, mozda je to porodica potpunih manijaka, u stvari sigurno jeste i skoro sigurno je samo to uzrok tog uzasa.

Tacno je da islam regulise koliko i kako se zena moze tuci, medjutim koliko ja shvatam, to su samo preporuke i ne sankicionisu se oni koji prekorace ove granice.

Link to comment

dosao sa rucka, proucavam ovu kataklizmu od konverzacije lagano varim gledam mozda je doslo do neke zabune. ne znam da li ce ovo mozda pomoci ali mozda vredi da napomenem da mormoni nisu hriscani. i zelim jos da dodam da mislim da t.adamsovom postu o mucenoj devojcici i nije mesto na ovoj temi; ja bar ne bih to postovao ovde, tipa da se danas desilo.

 

Pa gde nisu hrišćani kad veruju u Hrista i čitaju Bibliju?

 

Cela moja poenta i jeste da se ovde radi o nečemu što nije islamska praksa (očigledno), nego ekstremni oblik lokalnih običaja. Opet, prodaja dece u prostituciju i iživljavanje ima i u Srbiji.

Link to comment

Tacno je da islam regulise koliko i kako se zena moze tuci, medjutim koliko ja shvatam, to su samo preporuke i ne sankicionisu se oni koji prekorace ove granice.

 

 

Pa ne može to su samo preporuke. Ako profet zabranjuje udaranje u lice, onda zabranjuje udaranje u lice. Ako ideš protiv Alahove zapovesti, onda to nije do islama, nego do divljaštva, korumpirane slabe države itd. Za ovo opisano ponašanje (i porodice devojčice i države koja je pustila porodicu na kraju bez robije) kad bi se odali islamu to bi za njih samo bio (veliki) korak napred, it seems. Pa sve i u paketu sa slabim udaranjem žena.

Link to comment

Isus je mnogo nedvosmislenije propovedao ljubav i mir medju ljudima, i tom logikom sve zlocine koji su vrseni u njegovo ime treba da zaboravimo, za sve ratove, mucenja i ubistva kazemo da su dela pojedinaca koji su imali nesrecu da ne shvataju dobro svoju religiju.

Link to comment

uh dobrih vesti iz esterajha mogao bih da se preselim ako još malo pooštre :fantom:

 

Austria's parliament has passed a law banning foreign sources of financing to Muslim organisations and requiring imams to be able to speak German, in a move closely watched by other European nations facing growing problems with radical Islam.

 

http://www.thelocal.at/20150225/new-austrian-law-combats-islamization

 

Austria, which was accused last year of becoming a centre for terrorism after failing to tackle Muslim extremism, has moved this week to throw out its first foreign-funded imam.

 

http://www.thelocal.at/20160219/first-foreign-funded-imam-thrown-out-of-austria

Edited by Hella
Link to comment

Isus je mnogo nedvosmislenije propovedao ljubav i mir medju ljudima, i tom logikom sve zlocine koji su vrseni u njegovo ime treba da zaboravimo, za sve ratove, mucenja i ubistva kazemo da su dela pojedinaca koji su imali nesrecu da ne shvataju dobro svoju religiju.

 

A ovi su rekli da su ovo činili u ime islama?

Ili nema potrebe da kažu? Hoćemo odsad svaki slučaj zločina i fejl sudstva da stavljamo pod verski ekstremizam. Npr ono gaženje devojke Mitrovićevog malog i promptno proglašenje da je momak nevin možemo tamo kod Pahomija na topik?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...