Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Bravo Pontijace! Odlican intermeco... smile.gifKakav virtuoso.
hvala :) ustvari namerno postavih ovakav muzicki intermeco, poruka je valjda jasna. zlo i naopako da ovakvi ljudi (a i svi ostali ljudi koji samo zele samo da u miru provedu svoje zivote i ostvare sebe najbolje sto umeju) trpe zbog bilmeza bez obzira na idelosko/religioznu poziciju. bilmezi su bilmezi ma koje vere bili
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sto se tice mutilacije klitorisa, mozemo otvoriti drugu temu, ali samo ovlas pretrcavsi po googletu sam nasao gomilu clanaka koji objasnjavaju bas to - da je to deo tradicije, kulture i da ga mnoge afrikanke "dobrovoljno" praktikuju, a cesto to majke rade rodjenim cerkama.

Link to comment
sta mislis da zapadnoevropske drzave rade u zadnjih 50 godina?
Ne rade. Tipični pristupi integraciji stranaca se svode na ova tri tipa: 1. doslijedni asimilacionizam - primjer FrancuskeJednakost građana pred zakonom u jakobinskoj tradiciji. Kultura i religija protjerani iz javnog prostora u privatnost. Uslijed toga ih država ignorira. Rezultat: geta.2. hijerarhizirani kulturni pluralizam - primjer UKPrenošenje kolonijalne praxe vladanja na teritorij metropole uz oslanjanje na zatečene socijalne i kulturne uloge. Priznanje kulturnih specifičnosti u javnom prostoru uz manje ili više explicitnu hijerarhiju kultura. Rezultat: geta.3. permanentna diferencirana korporacija - primjer NjemačkeNjemačka zajednica je definirana prema ius sanguinis; država ignorira kulturne potrebe gastarbajtera računajući da će se vratiti u Anadoliju kad zarade za kuću i penziju. Tipično, u školstvu država ne podržava programe integracije, već daje novce folklornim klubovima, e da bi njihovi članovi mogli održati kulturni kontinuitet potreban za nastavak života u zemlji porijekla. Rezultat: geta.U ostalim zemljama zapadne Evrope se politika integracije može prepoznati u nekom od ovih triju modela i njihovim varijacijama i kombinacijama. Tako da, ne, Miraleme, tvoje ocjene o integracijskim politikama zapadno-evropskih zemalja ne odgovaraju činjenicama. Vidim samo tipično pritupast i slabo prikriven stav da su zapadne države činile i čine što je u njivoj moći, samo ne moš ti s tom imigrantskom stokom.
vazno da si njega spomenuo, filozof po postu daje na tezini i forumskom ugledu.
Kad bi magarci u zapadnim vladama malo prostudirali ideju ustavnog patriotizma, bilo bi bolje. Ti ne moraš. Cijenim da kod tebe ignorancija radi poso sasvim OK.

In the mid-1980s, the German political philosopher Jürgen Habermas popularized the concept of "constitutional patriotism," the idea, as Müller explains it, that political attachment "ought to center on the norms, the values and, more indirectly, the procedures of a liberal democratic constitution." The notion struck a chord in Germany, where even two generations after the Nazi era, many were still uncomfortable with traditional nationalism yet wanted to belong to a political community that was more narrowly defined than humanity as a whole. Müller carefully and fairly examines the history, the advantages, and the drawbacks of the concept and concludes that there is merit in the notion that political attachment can be based on liberal norms rather than blood or faith. Müller's constitutional patriotism does not mean ignoring history or ethnicity in the definition of a political community (as critics of the concept imply it does) but rather means complementing them with the thought that people can be brought together by loyalty to a constitution. The discussion is particularly relevant to the case of the European Union, which, in the absence of a shared history or culture, might find value in alternative concepts of political belonging.

Edited by king louie
Link to comment
Mislim da nas nesporazum polazi od toga sto ja smatram da burka nije tek tako bezazlena odeca kao i svaka druga.
Totalno razumem; a ja samo mislim da nije lako tek tako napraviti distinkciju jer ima i onih koji je smatraju bezazlenom i koji bi da je nose. Nisu ni tri prsta bezazlena (nekima), pa probaj to zabraniti negde.
Link to comment
Ne rade. Tipični pristupi integraciji stranaca se svode na ova tri tipa: 1. doslijedni asimilacionizam - primjer Francuske
kakav je to asimilacionizam koji do sada nije uspeo nikog da asimilise?
2. hijerarhizirani kulturni pluralizam - primjer UK
uk bih izostavio, ne znam skoro nista o tamosnjim problemima.
3. permanentna diferencirana korporacija - primjer NjemačkeNjemačka zajednica je definirana prema ius sanguinis; država ignorira kulturne potrebe gastarbajtera računajući da će se vratiti u Anadoliju kad zarade za kuću i penziju. Tipično, u školstvu država ne podržava programe integracije, već daje novce folklornim klubovima, e da bi njihovi članovi mogli održati kulturni kontinuitet potreban za nastavak života u zemlji porijekla. Rezultat: geta.
ovaj, koliko ja znam, svima je jos 80/90ih postalo jasno da se masa imigranata nece vracati nigde. cudilo bi me da nemci i dalje igraju na tu kartu. btw, ako nisi primetio, naveo sam i primer holandije. gde se sredstva jesu izdvajala na kurseve i obrazovanje dodjosa, sa nikakvim rezultatom. po vecini kriterijuma je integracija u fr i de bila uspesnija. no, opet, vazno je mahati "permanentnim diferenciranim korporacijama", stagod to znacilo. i nuditi "nova" resenja koja su se vec pokazala kao poluuspesna, u najboljem slucaju.
Tako da, ne, Miraleme, tvoje ocjene o integracijskim politikama zapadno-evropskih zemalja ne odgovaraju činjenicama. Vidim samo tipično pritupast i slabo prikriven stav da su zapadne države činile i čine što je u njivoj moći, samo ne moš ti s tom imigrantskom stokom.
1) nisam bas nesto davao ocene 2) nit je to moj stav. zapadne drzave mogu (i trebaju) da cine malo vise nego sto su do sada, samo je pitanje sta. recimo, ja smatram da je tolerancije (zli jezici bi rekli ignorisanja) bilo sasvim dosta, da probamo malo da pojacamo represiju (recimo da zabranimo simbole represije nad zenama). mozda to upali, nikad se ne zna.
Kad bi magarci u zapadnim vladama malo prostudirali ideju ustavnog patriotizma, bilo bi bolje. Ti ne moraš. Cijenim da kod tebe ignorancija radi poso sasvim OK.
a sta ce im to? iz aviona je jasno da ljude ne mozes naloziti na, khm, ustav, ma kako to pozeljno izgledalo. posebno polupismene imigrante. okaci ti to lepo o znas vec sta.
Link to comment
kakav je to asimilacionizam koji do sada nije uspeo nikog da asimilise?
Spot on.
ovaj, koliko ja znam, svima je jos 80/90ih postalo jasno da se masa imigranata nece vracati nigde. cudilo bi me da nemci i dalje igraju na tu kartu.
Kad god da je "postalo jasno" dogodilo se vrlo kasno, nakon decenija ignoriranja bezimenog roblja po šahtovima. Vidjeti Ganz unten od Güntera Wallraffa.
smatram da je tolerancije (zli jezici bi rekli ignorisanja) bilo sasvim dosta, da probamo malo da pojacamo represiju (recimo da zabranimo simbole represije nad zenama). mozda to upali, nikad se ne zna.
Da, ignoriranje. Prije nego si požurio napisati svoju uobičajenu trogloditsku opservaciju, trebalo je se zaustaviti kod riječi "balansirano". Val nervozne represije posljednjih godina pokazuje da je lekcija daleko od svladane. Represija ima smisla samo ako je ciljana precizno i racionalno. Nažalost ovo što vidimo izgleda mnogo više kao slijepa odmazda i neselektivno kažnjavanje bez mnogo izgleda na uspjeh.
a sta ce im to? iz aviona je jasno da ljude ne mozes naloziti na, khm, ustav, ma kako to pozeljno izgledalo. posebno polupismene imigrante. okaci ti to lepo o znas vec sta.
Potrebno je prvenstveno kreatorima politike prema imigrantima. Instrumenti socijalne politike mogu biti precizni kao laser ili grubi kao toljaga. Ako ne znaš što činiš, teško ćeš postići željeni rezultat. Za razliku od države imigranti ne raspolažu institucionalnom artikulacijom volje. Nije moja briga, ali iz ovoga što pišeš više nego provijava stav o krivici neprilagođenih imigranata. Reflex želje za represijom je doduše dominantno raspoloženje evropske javnosti ovih godina, ništa manje ostaje činjenica da je volja bez razuma slijepa. Ishod će platiti svi, ne samo imigranti kako može biti da izgleda mnogom zadovoljnom švicarskom glasaču.
Link to comment

jutros slusam vesti na radiju kad ovo http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/8500712.stm Sikhs should be allowed to wear their ceremonial daggers - known as Kirpans - to school and other public places, Britain's first Asian judge has said.covek se ladno zalaze da se dozvoli nosenje hladnog oruzja svugde i na svakom mestu jer je u pitanju religiozno obelezje. sama ideja da se o tome diskutuje je naopaka a to se radi upravo zato sto se vlast plasi konfrontacije sa religioznim grupama. to je upravo ono sto sam vec ranije naveo, iz jedne krajnosti se ide u drugu i tako u krug. ne bi me uopste cudilo da od ovog narod popizdi pa da vlast odluci da se dodvori birackom telu tako sto bi predlozila da se zabrane turbani. znam da se religije ne mogu ukinuti ali bi se bar trebalo prestati sa tretiranjem religioznih razloga kao posebnih.

Link to comment

Kirpan nije oruzje nego simbol, i  nigde u svetu nije zabelezeno nijedno povredjivanje kirpanom u skolama. Mozda bi, ipak, bilo dobro da se Sikima oduzmu kirpani, samo zato da im fina engleska deca, poznata po praktikovanju nenasilja, ne bi otela noz i nekoga zaista povredila time.Ako Britanci ne umeju da vaspitaju svoju decu, neka to ne preslikavaju na one koji umeju.I otkud Sihki na temi o Arapima?

Edited by vasudeva418
Link to comment
Kirpan nije oruzje nego simbol, i nigde u svetu nije zabelezeno nijedno povredjivanje kirpanom u skolama. Mozda bi, ipak, bilo dobro da se Sikima oduzmu kirpani, samo zato da im fina engleska deca, poznata po praktikovanju nenasilja, ne bi otela noz i nekoga zaista povredila time.Ako Britanci ne umeju da vaspitaju svoju decu, neka to ne preslikavaju na one koji umeju.I otkud Sihki na temi o Arapima?
Opet, isto, vaso. Nema bas mnogo Sihka tamo oko tebe, zar ne? I nije poenta u tome da li ima ili nema povredjivanja, poenta je u tome valjda da je zakon isti za sve. Voleo bih i ja da nosim moj wakizashi svuda sa sobom, cak mi i bushido to nalaze (kad vec ne mogu katanu, nije prakticno u tramvaju), medjutim ipak bih bio uhapsen. Nisam znao da si i ti kulturni relativista, u stvari i mislim da nisi, nego samo teras kontru nekima ovde.
Link to comment

Nisam kulturni relativista i ne mislim da ima rasizma u odluci da se ne dozvoli nosenje kirpana, nego mi se cini da je u pitanju opsesija bezbednoscu koja se proteze cak i na stvari koje naprosto nisu opasne. Kada kazem da su kirpani bezopasni u skolama (ili opasni kao, na primer, sestar) imam iza sebe statistiku koja to potvrdjuje.Nadalje, zakon je isti za sve, britanski zakoni o jednakosti vera i rasa svima podjednako dozvoljavaju da nose uz sebe simbole svoje vere.  A oko kirpana se pravi problem tamo gde ga nema. Na olimpijadi u Vankuveru mogu se nositi kirpani, ukoliko su manji od 7.5 santimetara. Znaci, kao perorez.Nego apropo bezbednosne kulture: dete je u UK izbaceno iz vrtica zato sto je u skolu ponelo svoj nozic za kampovanje i koristilo ga pri jelu. Uz to, dete je bilo suoceno sa odlukom vlasti da se na 45 dana obre u nekakvom korektivnom centru (ne znam kakav je ishod bio, ali cela blesava prica moze se procitati ovde). Cilj takvih mera je da od ljudi naprave debile koji ne mogu da se suoce sa licnom odgovornoscu.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Kirpan nije oruzje nego simbol, i  nigde u svetu nije zabelezeno nijedno povredjivanje kirpanom u skolama. Mozda bi, ipak, bilo dobro da se Sikima oduzmu kirpani, samo zato da im fina engleska deca, poznata po praktikovanju nenasilja, ne bi otela noz i nekoga zaista povredila time.Ako Britanci ne umeju da vaspitaju svoju decu, neka to ne preslikavaju na one koji umeju.I otkud Sihki na temi o Arapima?
Vaso, moram ti reci da seres. Google is your friend. 2430 rezultata za "wounded with kirpan", 11600 za "killed with kirpan".16 Wounded at Shooting in Austrian Temple
Police said kirpans may legally be worn by Sikhs in Austria.
Iskreno, pustio bi svoje dete, recimo imas sina od petnaestak godina, u skolu gde znas da "dobro vaspitani" Siki nose cakije? Btw, zar cakija nije bosanska tradicija? Ja se zalazem da dozvolimo u svim skolama u Srbiji deci iz Bosne da nose cakiju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...