Jump to content
IGNORED

Srbija u 20. veku


hazard

Recommended Posts

kosta novakovic koji je iskreno verovao u levicarske ideje da bi odlaskom u zemlju proletera bio ubijen u staljinistickoj cistki?
uzasno si predvidiv plava zvezdo. kosta novakovic koji je pisao o planskim pokoljima na kosovu u sluzbi drzavne politike kraljevine srbije. ja samo praslinu objasnjavam da nije to eksces. eksces je albanski zbeg. anticipacija NOB - vojska, narod i komanda zajedno u pokretu.
Link to comment
  • Replies 642
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    40

  • MancMellow

    39

  • Lord Protector

    32

  • Prospero

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti si buducnost diskusionih foruma gde ce se gomila programa ukljucivati na kljucne reci i razmenjivati isprazne parole i jedni drugima ucitavati neistomisljenike da bi naglasili da im misao fali. Raduj se mediokritetu jer tvoje vreme dolazi. Puni baterije i reci gazdi da te ne ostavlja bez struje.
bergi, isprazne parole su ono sto je ovde opste mesto.infantilnim medjusobnim povladjivanjem niti cete nesto nauciti, niti cete nesto postici.nazivati nekog mediokritetom nosi sa sobom izvesnu tezinu i odgovornost.ne moze neko ko se ponasa kao zunzara u tegli takvo sto govoriti jer nam predocava 1apsurd.gazde iz retorike milosevicevih dnevnika su vec nesto sto si ljubomorno krio do sad.rekoh jednom, kada se malo zagrebete, silno razocaranje nastupa.
Link to comment
trik-pitanje?u cistkama.
sto je bila optuzba umni covjece?tko je pogurao da bude ustrijeljen sa jos par nama prilicno poznatih drugova, tog proljeca u komunistickom raju?
Link to comment
tako je. razočarao sam se i ja u sebe samog.
pa sto mekejb?osim par nervoznih izliva, ti si uvek bio covjek ppp-ovskog mejnstrima.ne sekiraj se, u opstoj postavci stvari to je jako visoko u srpskom ekosistemu
Link to comment
uzasno si predvidiv plava zvezdo. kosta novakovic koji je pisao o planskim pokoljima na kosovu u sluzbi drzavne politike kraljevine srbije. ja samo praslinu objasnjavam da nije to eksces. eksces je albanski zbeg. anticipacija NOB - vojska, narod i komanda zajedno u pokretu.
da li se kaze predvidiv, predvidljiv ili moze oba?
Link to comment
da li se kaze predvidiv
ivan klein kaže da mogu oba, ali ja mnijem da nije baš otmeno koristiti "predvidiv", sem ako ne koristite i "nevidiv". Edited by Hella
Link to comment
ivan klein kaže da mogu oba, ali ja mnijem da nije baš otmeno koristiti "predvidiv", sem ako ne koristite i "nevidiv".
da, tako sam i mislio, hvala na info.
Link to comment
Kaze se smarač.
pre nego sto se ovo prebaci na odgovarajuci topik sa nesrecnog rts-a, jedno pitanje kojim je i pocelo ovo.da li ti kao kim mislis da su za poslednji gradjanski rat na balkanu krivi spoljni i unutrasnji neprijatelji komunizma ili su presudnu ulogu imali komunisticko-nacionalisticki mutanti odgajani u licemernom duhu sfrj?
Link to comment
makedonija takodje. kosovo nije izuzetak nego drzavna politika. citaj kostu novakovica koji je kao vojnik tamo bio i o tome svedocio.
Не морам да читам Косту Новаковића, и Станислав Краков са стидом пише о походима на арнаутска села. Уосталом, већ сам о томе писао сложивши се са Бакемоном. Али, заиста не разумем какве везе то има са понашањем српске војске у Првом светском рату? Арнаутски устанци су били пре и после рата, не током.Подсетио бих те да је ова расправа кренула од тезе да су се српске трупе, сложне у љубави према Краљу и страху од Бога, током Првог светског рата понашале витешки према непријатељима, чак и онима који су - попут Бугара у топличком крају - читаве породице повезивали жицом, клали и спуштали тако заклане у бунаре у толикој мери да се сва изворишта воде затровали. Када је та кољачка стока завапила "братко, братко" после предаје, сви су пуштени кући, ниједном длака са главе није фалила. Чак ни онима који су на Кајмакчалану испекли војводу Вука живог испекли у пећи. И то опраштање и витешко понашање се понављало у свим ослобођеним крајевима Србије, све је заборављано у тим месецима пробоја, укључујући и понашање дела Албанаца током повлачења (део њих је помагао јер је дао бесу да ће помоћи, део је потплаћен да помогне, део је потплаћен да не одмогне, а део се одметнуо у банде које су убијале и пљачкале што цивиле, што рањенике).
Link to comment

Prasline, ovo što pišeš je jezivo. To je destilovani resantimanski nacionalizam kao dozvola za zločin.Na ovom forumu se pisalo o različitim jezivim zločinima, i ima ljudi koji su na ovaj ili onaj način bili bliski i povređeni raznim zločinima na raznim stranama, ali niko, niko osim tebe nije osetio potrebu da u potpis stavi link ka informacijama o nekom od tih zločina.Zašto si to stavio u potpis? Misliš da ne znamo? Misliš da ima ikog na ovom forumu ko ne zna za taj pogrom, i ko ga se, u krajnjoj liniji, ne seća? Nisu to ni skrivene ni tajne informacije, one su u Srbiji dobro poznate. Zašto onda?Potpisi inače služe za neko šaljenje, ili nešto što nam se sviđa, ili za šta mislimo da na neki način odražava naša interesovanja i, što reče Bergasa, identitet. Ti si odabrao da staviš link ka sajtu o pogromu na Kosovu - to je ono preko čega se definišeš. I to je prestrašno.

Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...