Jump to content
IGNORED

Srbija u 20. veku


hazard

Recommended Posts

Не морам да читам Косту Новаковића, и Станислав Краков са стидом пише о походима на арнаутска села. Уосталом, већ сам о томе писао сложивши се са Бакемоном. Али, заиста не разумем какве везе то има са понашањем српске војске у Првом светском рату? Арнаутски устанци су били пре и после рата, не током.
Pa ti bi i Hitlera na Nirnbergu odbranio, majke mi. Kao da se praviš lud i ne razumeš da ti ljudi odgovaraju na ono što si pisao da za vreme kralja politika bila moralnija.HINT: Srbija je bila kraljevina i pre i posle velikog rata.Samo još da kažem da ti ostatak posta zvuči kao da ti je Zdravko Šotra sistematskitm isprao mozak. Edited by Bakemono
Link to comment
  • Replies 642
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    40

  • MancMellow

    39

  • Lord Protector

    32

  • Prospero

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

Syme, ako smem da primetim, previše se baviš likovima i delima forumaša, u smislu da daješ sebi za pravo da zaključuješ (često sasvim pogrešno) nešto više od onoga što svi možemo da vidimo, na osnovu avatara, potpisa, retkih rl podataka, pa onda to koristiš kao argument u raspravi. A em ti bolje ide kad se baviš isključivo tekstom, em nije brat bratu ni sasvim pristojno. Evo recimo sad. Praslin takav kakav jeste nije neko čije mišljenje u ovakvim raspravama cenim, ali čisto sumnjam da njega kao čoveka određuje pogrom na Kosovu, jer bi u tom slučaju bio jednodimenzionalna osoba, što nije slučaj. Razlog što je on baš to stavio u potpis dok svi mi stavljamo nešto drugo je tako očigledan - prvo, liči na njega da se razlikuje i to je jedna od stvari na kojoj se zasniva njegov humor, pa i poza što ti kažeš, a drugo, tera nam kontru sadržajem potpisa u političkom smislu (ili on tako veruje). Nema potrebe za far-fetched psihoanalizom.

Edited by Bakemono
Link to comment

Ne razumeš. Meni nije bezveze da se Praslin napada, ali hoću da to ima veze sa onim što on piše. Šotra je stilska figura (poređenje), a Syme čini mi se ozbiljno misli kad analizira Praslina na osnovu njegovog "ponašanja". Sećam se, tako je i PUXa: zašto se samo ti ne družiš s ljudima, šta to govori o tebi, evo svi smo na chit chatu, a ti si na ČvP-u.

Link to comment
trik-pitanje?u cistkama.
Није уопште трик питање. Нисам знао, па да се распитам, код оних који су у то од мене боље упућени.Мене занима да ли оно што су урадиле Шерманове јединице, на свом путу по Југу, Црвена Армија по Прајској пред пад Берилна умањује победе и циљеве које су те војске имале у ратовима у којима су учествовале?
Prasline, ovo što pišeš je jezivo. To je destilovani resantimanski nacionalizam kao dozvola za zločin.Na ovom forumu se pisalo o različitim jezivim zločinima, i ima ljudi koji su na ovaj ili onaj način bili bliski i povređeni raznim zločinima na raznim stranama, ali niko, niko osim tebe nije osetio potrebu da u potpis stavi link ka informacijama o nekom od tih zločina.Zašto si to stavio u potpis? Misliš da ne znamo? Misliš da ima ikog na ovom forumu ko ne zna za taj pogrom, i ko ga se, u krajnjoj liniji, ne seća? Nisu to ni skrivene ni tajne informacije, one su u Srbiji dobro poznate. Zašto onda?Potpisi inače služe za neko šaljenje, ili nešto što nam se sviđa, ili za šta mislimo da na neki način odražava naša interesovanja i, što reče Bergasa, identitet. Ti si odabrao da staviš link ka sajtu o pogromu na Kosovu - to je ono preko čega se definišeš. I to je prestrašno.
Ела, ајде па трчи да цинкариш, тамо где треба.
Link to comment
Ne razumeš. Meni nije bezveze da se Praslin napada, ali hoću da to ima veze sa onim što on piše. Šotra je stilska figura (poređenje), a Syme čini mi se ozbiljno misli kad analizira Praslina na osnovu njegovog "ponašanja". Sećam se, tako je i PUXa: zašto se samo ti ne družiš s ljudima, šta to govori o tebi, evo svi smo na chit chatu, a ti si na ČvP-u.
Ti kritikujes Symeta sto se ne bavi napisanim i kazes "A em ti bolje ide kad se baviš isključivo tekstom, em nije brat bratu ni sasvim pristojno" i onda u nastavku kazes "Razlog što je on baš to stavio u potpis dok svi mi stavljamo nešto drugo je tako očigledan - prvo, liči na njega da se razlikuje i to je jedna od stvari na kojoj se zasniva njegov humor, pa i poza što ti kažeš, a drugo, tera nam kontru sadržajem potpisa u političkom smislu (ili on tako veruje). Nema potrebe za far-fetched psihoanalizom." i ne vidis nikakvu protivrecnost.
Link to comment

ja nekad mislim da ste vas dvojica ista osoba. tj da je bakemono bergasa koji je stigao iz prošlosti. nešto poputromana "drveno more" odaklesam i pozajmio nik.

Link to comment

Srbija zaista nema čega da se stidi u Prvom svetskom ratu. I ova Praslinova priča bi se mogla uvažiti. Ok je to. To je daleko delotvrniji put suočavanja čitave nacije sa nekom ružnom skorijom prošlošću. Odvojiš žito od kukolja i teraj dalje. Neki narativ mora opstati, bez toga ni nema nacije.Međutim, to se u Srbiji ne radi već je kapa vojvode Mišića postala kapa Ratka Mladića i u tome gotovo niko ne vidi problem. Osim možda Vuka Draškovića.

Edited by dillinger
Link to comment

drugari, analize potpisa ostavite grafolozima, transcendenciju iz jednog forumaša u drugog prepustite metafizici a kritike forumaških stavova ograničite na temu topica (bakemono, na tebe mislim).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...