Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

10 hours ago, Jumanji said:

Ne priznajem uopste te vase divne djakonije bez recepta emoji19.png
Kad se hvalite, pa pohvalite se do kraja, da i mi probamo emoji846.png
 


jao ovo je bila jedna improvizacija, pošto sam i dalje u potrazi za savršenim kukijem ali evo kako sam se igrala:

 

150 gr putera sobne temp izmiksala sa  3/4 šolje šećera (pola beli, pola smedji), u to dodala jedno jaje i malo vanile

jednu ipo šolju brašna izmešala sa pola kašičice sode bikarbone, kašičicom soli i dve kašičice praška za pecivo

lagano ubacila taj miks brašna u smesu sa puterom, i na kraju ubacila 80-90 grama seckane čokolade za kuvanje (toliko sam našla u kući, mislim da opušteno može više)

 

pola smese odmah zapakovala u prozirnu foliju i ostavila da ispečem sutradan, pola podelila na 9 loptica i stavila na pleh/papir za pečenje obavezan/ sa razmakom, jer se prilikom pečenja otope/rašire, i u zagrejanu rernu na 180' jedno 20 minuta.

 

druga tura, koja je odležala u frižideru, mi je bila ukusnija - ali i dalje nastavljam potragu za savršenim receptom :)

 

e da, ovi kukizi se čuvaju u dobro zatvorenim kutijama, inače se osuše užasno brzo. to, naravno, pod uslovom da se ne pojedu odmah :)

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

6 jaja, 100 grama rogača, 50 grama čokolade rendane, 50 grama suvog grožđa, 50 grama oraha seckanih, šest kašika šećera, jedan vanil šećer, jedan prašak za pecivo, jedan puding od čokolade, malo cimeta i 250 grama brašna (šest kašika)

Link to comment
  • 2 weeks later...
13 minutes ago, askeladden said:

Ako imas kakvu madjiju da lako oljustim pola kile badema,deli.Off topic,pravim redovno puter od badema,ne ljustim.

stavi vodu da proključa, ubaci bademe na jedan minut. ako se koža nije nimalo smežurala, produži za 30 sekundi. procedi bademe i prelij hladnom vodom i bukvalno kad stisneš prstima, badem izleti.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...