Jump to content
IGNORED

Kesić i Njuz vs Vučić i poskoci


Lezilebovich

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

To će valjda biti dio nekog njihovog zajedničkog nastupa, mislim da će biti na Arsenal festu, vidio sam negdje reklame. Ali mi je to baš van vidnog polja i želje da se udubljujem.

 

Ja sam Neleta post 97. (da ne ispustim Složnu braću) jednostavno pomnožio s nulom. Nije taj Nenad Janković više onaj dr Karajlić iz Fuada Midžića i iz Zabranjenog pušenja (imao je neke one žive nastupe tipa po NS na Koncertu godine gdje je još uvijek ličio na tog lika, sredinom devedesetih). Kao još neki nakon prvih 4-5 albuma. Da mi ne kvari uspomenu. Ovo sad gledam kao na neku drugu osobu.

  • +1 3
Link to comment

Posljednje gdje mi je bio simpatičan su oni neki nastupi sa brčinama i u boskerskom šorcu i nekom dresu stare škole, tipa Juga iz Italije devedesete ili možda Argentina ili tako nešto. Slike se sjećam, znam i gitaristu koji mu je svirao (Kusturici je uvijek isključena gitara), ličilo je na nešto. Prvi otklon od toga ka unca unca sranjima i za mene je umro. Bio sam slučajno na nekoj promociji njegove prve knjige, više to nije ni ista priča, na stranu što je i svirka užasna, sad je ko i Kusturica potonuo u to neko ispravljanje krivih drina, mada je i dalje daleko od zelotizma ovog eko-četnika.

  • +1 3
Link to comment

Nele je prosto otišao[emoji769].
Taj voz je "napustio stanicu".
On se okrenuo preživljavanju "od nečeg mora da se živi".
Ostaju uspomene.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pušenje na tašu je bilo štogod, i pored kusturice

 

Bio sam na tom koncertu 96. i sjećam se velike energije u publici koju su jedno ¾ činili prekodrinci. Meni je to bilo upoznavanje i rastanak sa koncertnim ZP, pošto je rat sjebao sve prethodne logične opcije, a od kada je Nele uveo violine i "antiglobalizam" i ja sam se ohladio.

 

Ako se dobro sjećam, Tada su na Tašu svirali onaj prvi poslijeratni album i to već nije moglo da mi uđe u uho, a pogotovo pošto je Dr. u to vrijeme ekspresno prešao sa Želje na CZ i snimio neku dokumentarnu odu Bariju na Mrakani (da bi završio kao navijač PFC u novije doba :isuse: ).

 

Manje je poznato da je pored rascjepa Pušenja na beogradski i sarajevski bend, nju primitivs priča diobom dobila i Elvisa Jr. Kurtovicha u BG varijanti i njegov "od nečeg mora da se živi" album u pokušaju Put za Gvantanamo, iz kojeg se vidi uticaj naherene ideološke filozofije Neleta/Kusturice i da je Riza nekad bio tog društva, ali ne kao autor..

  • +1 1
Link to comment
  • 9 months later...

sinoćni kesić je bio pola-pola. odlični su bili prilozi o tome kako On briše patos markom b. razočaravajuć, dosadno i van konteksta početka teme (rambo) je bilo ćaskanje kesića sa gligorijević na temu cancel (srpski može bit' prevedeno kao - odjebavanje).

Link to comment
  • 3 months later...
6 minutes ago, msv said:

Kesić nagovestio moguću promenu televizije od septembra

Pa gde ce? Mislim, licno me i ne tangira mnogo, ne gleda ga, ali, kakvi su sad to novi momenti? Ne verujem da ce na n1(informativna televizija), ovo ostalo je sve  rezimsko..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...