Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

41 minutes ago, Paul Gompitz said:

Kad zarazeni Zika kaze da je bio u kontaktu sa Mikom i Perom onda Zavod zove njih dvojicu i kaze im morate u karantin jer ste bili u kontaktu sa zarazenim.
Ne vidim nacin da se to odradi bez navodjenja informacija o Zikinom zdravstvenom stanju.

 

Evo prepravio sam ti prvu rečenicu da vidiš način.

Link to comment
5 minutes ago, Paul Gompitz said:

Aha. U sred pandemije se ne smije reci da je Zika zarazen, jer ljudska prava, a onda se svim njegovim kontaktima zabrani da izadju iz kuce 15 dana bez prava da saznaju zasto.

 

Pa kaže im se zašto, zato što su bili u kontaktu sa zaraženim.

Uostalom, kako ti zvuči da krene cirkularni mail po firmi, "Slavica ima picajzle"?

 

I BTW, zakon tako propisuje, ne znam što se raspravljaš sa mnom, ja sam ti samo napisao kako može da se reši pitanje karantina za kontakte (što je inače besmislica jer nisu kontakti samo oni za koje subjekat zna kako se zovu i gde ih pronaći) bez da se objavljuje podaci iz nečijeg zdravstvenog kartona masi željnoj abrova.

 

Link to comment

ma gluposti, kako male avax Perice zammišljaju striktnu primenu zakona i ustava
 
naravno da u epidemiji sme da se kaže ko je zarazan, piše lepo i u zakonu o zaštiti podataka o ličnosti, kao jedan od izuzetaka kada je neophodno zbog zaštite javnog zdravlja
 
kao i mnoga druga prava i obaveze iz zakona i ustava koja se drugačije primenjuju kada je ugroženo javno zdravlje, ograničavanje kretanja, obavezna vakcinacija itd

 


 

Edited by levi
Link to comment
4 minutes ago, levi said:

naravno da sme se kaže, piše lepo i u zakonu o zaštiti podataka o ličnosti, kao jedan od izuzetaka kada je neophodno zbog zaštite javnog zdravlja
 

 

Ma efikasnije bi u cilju zaštite javnog zdravlja sve obolele smestiti u gulage, pa ko pretekne. Ili odmah streljati.

U stvari, zašto se ograničiti samo na obolele, treba svakog ko je bio u kontaktu sa Žikom. Ili nije bio, ali ga poznaje.

 

Stalin_Full_Image.jpg

Link to comment

ovaj rad

 

49 minutes ago, JozoMujica said:

 

Ma efikasnije bi u cilju zaštite javnog zdravlja sve obolele smestiti u gulage, pa ko pretekne. Ili odmah streljati.

U stvari, zašto se ograničiti samo na obolele, treba svakog ko je bio u kontaktu sa Žikom. Ili nije bio, ali ga poznaje.

 

Stalin_Full_Image.jpg

 

 

Link to comment

Sad me zvali iz KCS, otkazuju mi terapiju jer nemaju lekova da mi daju. Da ne poveruješ, ekonomski tigar...                                                    

  • Tužno 1
Link to comment

Keva posle trostrukog bajpasa ode kući sa otpusnom listom i nalogom da na kontrolu dođe sa holter EKG(jer postoperativne atrijalne fibrilacije) i još nekim špecijama. Batara kardiolog mitrovački dr. Pavlović ni ne pogleda zašto je došla, napiše izveštaj cveće/drveće sve sjajno, ona ga pita za holter, a doktor medicine joj citiram kaže " samo opušteno".

 

Pasivno agresivna kakva jeste, ne padne joj na pamet da se rogata za svoje, ode privatno kod Dinčića, plati pregled kardiologa 6000 koji ne znam šta joj trebao, i 4000 za 24h EKG.

 

Drugi dan posle skidanja holtera zove je sestra iz privatluka da joj saopšti da je gotov nalaz i da hitno zakažu još jedan pregled jer "doktor mora da pogleda nalaz" , pa je pita da li joj odgovara popodne ili najkasnije sutra ujutro. Keva posle takve vesti više ne zna kako se zove i tek onda se seti da zove mene i buraza koji specijalizira kardiologiju da vidi šta da radi. 

 

Spoiler

Ne treba trošiti reči i reći da je nalaz holtera više nego dobar i da bagra navlači ljude samo da se plati još jedan pregled.

 

Link to comment

dobro ali slozicesh se da je apsoutna kraljica. sad kako je vama, to je druga pricha [emoji38]ol:

lepo shto je ipak sve u redu, pa makar i za 10 iljada. to i oni znaju :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
  • 3 weeks later...

nadam se da ce osoba u belmedicu dobiti adekvatnu negu i pomoc, ali ja bih se uvek opredelio za drzavnu ortopediju.

recimo, banjicu. ali, kovid je i opterecenje je i na njima, vrlo verovatno.

 

treba proveriti kako stoje sa ortopedima tamo, mozda su prebaceni da lece covid pacijente, bas ovih dana citam u vestima da je 3/4 nevakcinisanih od ukupno hospitalizovanih koji leze i oduzimaju preko potrebnu redovnu i hitnu zdravstvenu negu drugim ljudima.

 

nisam pametan:unsure:

Edited by holden kolfild
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...