Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...


Jbt, ali to udaranje po stomaku! Ne znam kako te zene ne svisnu prosto od samog straha u takvim situacijama. Verovatno se paralisu i zamrznu kao i druge zrtve u situacijama zlostavljanja?


  • +1 1
Link to comment

Svaka koja NIJE otišla na porođaj žedna i gladna je nova seda na anesteziološkoj glavi jer lako porodi siroče.

Da ne komentarišem ostatak, ispašću đavolov advokat, sve neke Kaliguline ženke došle iz šveske, zamisli tražili im pare u bolnici u Srbiji, poslednji koji izađe neka ugasi svetlo itd

 

Oh My God Reaction GIF

Edited by desboj
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:


Jbt, ali to udaranje po stomaku! Ne znam kako te zene ne svisnu prosto od samog straha u takvim situacijama. Verovatno se paralisu i zamrznu kao i druge zrtve u situacijama zlostavljanja?

 

Sigurno nije lep prizor ali definitivno manja šteta i rizik nego elektro ili medikamentozne indukcije.

Link to comment
1 hour ago, desboj said:

Svaka koja NIJE otišla na porođaj žedna i gladna je nova seda na anesteziološkoj glavi jer lako porodi siroče.

Da ne komentarišem ostatak, ispašću đavolov advokat, sve neke Kaliguline ženke došle iz šveske, zamisli tražili im pare u bolnici u Srbiji, poslednji koji izađe neka ugasi svetlo itd

 

Oh My God Reaction GIF

 

 

Šta pričaš ti? 

Link to comment
5 hours ago, Taihoskopija said:

 

 

 

Baš bi me zanimalo da li su svi ti lekari na porođajima bili muškarci (starije garde)? I je l' zna možda neko kakva je situacija u toj oblasti što se tiče zastupljenosti žena-ginekologa? Dok sam u Nemačkoj studirala na univerzitetskoj klinici je na ginekologiji/akušerstvu bilo nekih 90% žena među specijalizantima, a to je bilo pre nekih skoro 15 godina.

 

A onda mi se u toku studija desilo da budem na nekoj praksi na anesteziologiji i jedan dan sam asistirala nešto starijem anesteziologu koji je radio epidurale na porođajima. Kada smo sve završili kod jedne pacijentkinje pitala sam ga da li ostajemo onda pored nje i za vreme porođaja. Dobila sam odgovor: "Ah, ne, ja to ne mogu da podnesem, to vrištanje, te žene uopšte ne umeju da se kontrolišu.":ph34r:

 

Inače imam dobra iskustva sa porođaja, iako sam ginekološkinju videla samo na kratko tek na kraju i to nije baš bio trenutak za upoznavanje. :D Ali nije bilo u Srbiji, pa je off topic.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, desboj said:

Svaka koja NIJE otišla na porođaj žedna i gladna je nova seda na anesteziološkoj glavi jer lako porodi siroče.

Nisam prošla kroz porođaj, niti planiram, niti znam išta o tome, te se pitam: šta ovo znači?

Link to comment
11 minutes ago, Shitgenstein said:

Nisam prošla kroz porođaj, niti planiram, niti znam išta o tome, te se pitam: šta ovo znači?

Hoće da kaže da ako bude potrebna anestezije, a ti imaš nešto u digestivnom traktu, možeš da umreš od gušenja... Hrana može da krene napolje, ali pošto si u anesteziji, normalni načini povraćanja nisu dostupni i hrana ti ulazi u dušnik i umireš...

 

Zato se pre bilio kakve operacije koja zahteva anesteziju ne jede... Kod porođaja, anestezije neće biti u 99% slučajeva, ako nije dogovoren carski, ali zobog onih 1% šanse da se zakomplikuje, ne bi trebalo jesti...

 

Mislim, nisam lekar, ali mene tako učili kad sam bio klinja...

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, fritifrut said:

Prazni se pre porodjaja i to je to.

To je preventiva

 

Druže, komplikacija tog ranga se dešava vrlo retko, lako lekar ode u penziju a da je ne vidi, ali i ta jedna kad se desi je previše. 

Ne kažem da je u tom Vranju sjajno, štaviše bi me prijatno iznenadilo da je samo ok, ali mi se kolosalno sere od procenata Slavica koje su odlazile žedne na porođaj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...