Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

1 minute ago, Lezilebovich said:

Ima li to neku pravnu posledicu po advokata da radi sa nekim na crvenoj listi ? 

Ovako iz glave - mislim da je napravio prekršaj iz Zakona o sprečavanju pranja novca, jer ovde postoji jaka sumnja da je u pitanju klijent koji možda želi da opere novac stečen izvršenjem krivičnih dela. On je ovog klijenta trebao da prijavi Upravi za sprečavanje pranja novca, a ne da radi za njega. Sam kontakt nije kažnjiv, jer i lica na poternicama imaju pravo na odbranu i pravni savet. Da li će da ga ganjaju za to, veliko je pitanje.

 

Mnogo mu je veća reputaciona šteta, jer ovo pokazuje da nema nikakav sistem unutrašnje kontrole u firmi, obzirom da mu se desilo da mu prođe takav klijent. Obzirom da je Gecić korporativna kancelarija koja puca na međunarodnu klijentelu, nikako mu ne treba reputacija da radi sa kriminalcima sa poiternica, jer mu to može oterati ozbiljniju klijentelu od ovog Koreanca.

  • Hvala 2
Link to comment
On 24. 3. 2023. at 23:23, Sammael said:

Nejasno mi je o kakvim štamparijama se priča, kao da svaka banka već decenijama ne proizvodi svoj virtuelni novac. 

pa banke za to i sluze, assets sa jedne strane a liabilities sa one druge.

Link to comment

Inače, Zakon o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma propisuje velike kazne za krivična dela i privredne prestupe za subjekte koji su dužni da postupaju po tom zakonu, a to ne čine. Izuzetak su advokati i javni beležnici za koje su su utvrđeni samo prekršaji za koje se izriču kazne od 10.000 do najviše 150.000 dinara.

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment
  • 5 weeks later...

Šta se može očekivati kad je dolar u pitanju?

Koliko je relako da malo ojača u odnosu na evro pa samim tim i dinar i dodje ponovo do nekih 110 u skorije vreme? 

Edited by mraki
Link to comment

Meni META danas otišla u zeleno prvi put od kada sam je kupio, čemu ima više od godinu dana, a bila je u jednom trenutku na -60% vrednosti. PYPL mi se zato junački drži na -60% mesecima već, tu sumnjam da ću se ikada vratiti u zeleno...

Link to comment
Quote

Apple’sAAPL -0.1% freshly launched high yield savings account brought in as much as $990 million in deposits over its first four days, according to two sources familiar with the matter. On launch day alone, the savings account drew nearly $400 million deposits.

 

The account’s eye-catching 4.15% annual return, plus the ubiquity of iPhones, is likely the main driver for account openings, especially when the average bank is paying less than half a percent.

https://www.forbes.com/sites/emilymason/2023/05/01/apples-new-savings-account-draws-nearly-1-billion-in-deposits-in-the-first-four-days/?sh=3fea0e1c4e4a

Link to comment
  • 1 month later...

Ja sam na brzinu izvrteo deonice NOVA, bavi se firma solarnim panelima i uopšte svalim nečim vezano za tu čistu energiju, nisam loše zaradio ali sam izgleda mogao i još malo da sačekam, pošto je cena porasla, ali išao sam na more pa nisam hteo da se tamo nerviram šta će biti sa deonicama...u svakom slučaju deluje da ima potencijala firma, tako da ih pratim, ne bih li kupio ponovo ako padnu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...