Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

5 hours ago, dragance said:

Ali te banke su giganti. To su Chase, Wells Fargo, itd. Ne bi sigurno usli da nemaju racunicu.

Mislim da kroz tebe vise provejava "crkla im krava", nego prava zabrinutost. Ovde se radi o ocuvanju cashflow i rezervi kod tih banaka, i spasavanju neduznih musterija" a ne spasavanju shareholdera, itd. 

:rolf:

 

To spasavanje je razlog jedino ako top mgmt chase&co drži svoje pare u first republic (koja se inače o fokusira na bogatune)

Link to comment
6 hours ago, dragance said:

Ali te banke su giganti. To su Chase, Wells Fargo, itd. Ne bi sigurno usli da nemaju racunicu.

Mislim da kroz tebe vise provejava "crkla im krava", nego prava zabrinutost. Ovde se radi o ocuvanju cashflow i rezervi kod tih banaka, i spasavanju neduznih musterija" a ne spasavanju shareholdera, itd. 

 

Resenje bi bilo da se investment bank potpuno razdvoje od wealth management i current accounts banki, ali tesko da cemo to gledati u blizoj buducnosti.

 

Ali kakvu računicu mogu da imaju Wells Fargo, Chase, Citi da polože svoje pare na običan depozit kod First Republic? Hajde da je First Republic emitovao neke obveznice, pa da ovi to kupe i da kažeš investiraju kapital u obveznice, First Republic plaća kamatu na obveznice, itd. Ovo je bukvalno, dobar dan, hteo bih kod vas da otvorim račun i da na njega položim 5 milijardi dolara, skoro kao da im daju beskamatni zajam.

 

Btw, ja ne znam da li je kod nas uopšte moguće da jedna poslovna banka ima račun u drugoj poslovnoj banci. Možda jeste, morao bih to da proverim, koliko znam srpske banke imaju svoje račune kod NBS.

  • +1 1
Link to comment

Najverovatnije “nudge nudge” od FDIC, a neka računica postoji, inače sigurno ne bi ulazili sa svojim parama na lepe oči bilo koga, pa i države.

Link to comment
10 hours ago, Redoran said:

Šta je veći utisak dana, onih švajcarskih 50 milijardi za gospodina ili ovo američko dobrovoljnotm usipanje neosiguranih depozita u prsnutu banku?

 

 

Kad smo već kod boldovanog:

 

 

 

Link to comment

Koliko ja znam, a realno nemam pojma, u Srbiji postoji Agencija za obezbedjenje depozita, to je otprilike jedan deo drzavne regulative za osiguranje kod banaka, mozda su propisi i regulacija u drugim drzavama drugaciji, nema drzavne agencije nego banke izmedju sebe formiraju neke fondove kroz osiguranje koje placaju da bi u slucaju ovakvih dogadjaja bilo moguce regulisati. Imas osiguranje, placas i ako ti izgori kuca dobijes isplatu. Banke su najregulisaniji deo industrije.

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

:isuse: dobro. :D 

pa prosvetli me, sveznajuci jednolinijasu, zasto bi ekipa uletela sa 30 milijardi na lepe oci da bi "spasila neduzne musterije" tudje banke?

 

jer ako si u pravu, otkrio si vekovima trazeni, ali u divljini nikad vidjen, bankarski altruizam

Link to comment
8 minutes ago, Zverilla said:

pa prosvetli me, sveznajuci jednolinijasu, zasto bi ekipa uletela sa 30 milijardi na lepe oci da bi "spasila neduzne musterije" tudje banke?

 

jer ako si u pravu, otkrio si vekovima trazeni, ali u divljini nikad vidjen, bankarski altruizam

Zaustaviti bank run koji bi i njih potkačio, a ulevanjem sa svojim kešom obezbedjuju rad banke kojoj je nedostajao cashflow, a ne pretio bankrot. Tako da će dobiti nazad uloženo sa kamatom. Neznajući nelinijašu (kad već hoćeš da se gadjaš kvazi-uvredama).

 

Nema altruizma i to je ono što tebi i mnogima ovde promiče. Alternativa je panika običnog sveta. 

Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

Zaustaviti bank run koji bi i njih potkačio, a ulevanjem sa svojim kešom obezbedjuju rad banke kojoj je nedostajao cashflow, a ne pretio bankrot. Tako da će dobiti nazad uloženo sa kamatom. Neznajući nelinijašu (kad već hoćeš da se gadjaš kvazi-uvredama).

 

Nema altruizma i to je ono što tebi i mnogima ovde promiče. Alternativa je panika običnog sveta. 

ovo je ocigledan, moguci razlog, gde oni spasavaju svoje dupe.

 

ali nema nikakve veze sa "spasavanjem neduznih musterija".

Edited by Zverilla
Link to comment
Just now, Zverilla said:

ovo je ocigledan, moguci razlog, gde oni spasavaju svoje dupe.

 

ali nema nikakve veze sa "spasavanjem neduznih musterija".

Pa spasavaju svačija dupeta. Indirektno i tvoje i moje, jer bi posledice bile katastrofalne za sve. Kad krene panika, svi će da padnu pod stampedom. Ovako je lakše i mnogo jeftinije. Dugoročno ne košta ništa. 

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Ovo je bukvalno, dobar dan, hteo bih kod vas da otvorim račun i da na njega položim 5 milijardi dolara, skoro kao da im daju beskamatni zajam.

 

To i jeste beskamatni kredit, i to onaj iz snova gde sve rizike snosi zajmodavac. Tako da, ako zanemarimo “svi za jednog, jedan za sve” bajku koja se plasira uz ovu vest, ostaje pretpostavka da je država izreketir… pardon, ljubazno zamolila velike banke da ovo urade, po sistemu “dobili ste tolike milijarde na lepe oči, red je da nešto i date”. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...