Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Zato je i pravio ceo stunt sa udvaranjem Rusiji jer je znao da će na zapadu kad-tad morati da odgovara za svoje svinjarije...
Đubre.

Sent from my phone using their app

  • +1 3
Link to comment
Нисам ни ја. Али нисам ни за вигилантизам. Док су га држали у притвору, могли су да донесу закон неки којим би заштитили друштво од њега али и заштитили неку основу права која сваки човек има и на чему се заснива цивилизација какву је познајемо. При томе, они су користили бесмислену оптужбу да човека држе у притвору девет месеци због реакција јавности.
 
Ова особа вероватно заслужује да буде у притвору али са системске тачке гледишта оно што се њему десило је ужасно.
 
Ја бих имао разумевања да су га склонили док нешто не припреме па да га склоне привремено. Али овако нису ништ урадили и наравно да морају да га ослободе и пусте из притвора. 
 
Могли су да пусте Вељу Невољу да га рокне у притвору… 

Ja ako se nekad i uključim u raspravu oko ovakvih stvari citiram jednog advokata:
Pritvor nije kazna, nego mera u postupku...



....shiit has hit the fan.
  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

 

cekaj jbt, posle ove izjave nije bar ni saslusan u policiji ? :puke:

Nije, vrv jer je do 1991 sve zastarelo, nijedna žrtva se nije javila. On se bavi glumom od 1967, pretpostavljam da je do tada… hm, pa evidentno nije prestao da siluje, ali valjda je promenio modus operandi. On je imao izuzetno sjebano i jezivo detinjstvo, taj deo sam i ja znala, ovo za habitual silovanja mi je bio težak what the fucking fuck.
 

Spoiler

He trotted out more of it than he should have in a 1978 interview that was recently resurrected in Time magazine by Richard Corliss, who asked the actor about his gun-toting, thieving childhood. "What of his story that at 9 he participated in his first rape?" Corliss asked. " 'Yes,' he {Depardieu} admits. And after that, there were many rapes? 'Yes,' he admits, 'but it was absolutely normal in those circumstances. That was part of my childhood.' "


Francuska se pretprošle godine malo (pravno) reformisala (navodno zbog onog slučaja silovanja devojčice od 11 godina pre nekoliko godina, kad je lik oslobođen u prvom stepenu jer “se nije opirala” + Olivier Duhamel skandal, pa Gabriel Meazneff skandal…) ali generalno su Frenč malo… čudni po ovom pitanju, to da li dete može da da pristanak na seksualni odnos se može pitati bilo ko osim ako nije francuski filozof, izgleda.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam koja je granica u Francuskoj, ali kod nas je dete do 14 godine u potpunosti krivično neodgovorno. Verovatno je i to imalo nekog uticaja.

Link to comment

@Hamlet Strašni Krenula sam u tom pravcu, da vidim kakav im je zakon ali sam imala naglo skretanje kod neke peticije iz kasnih ‘70. koju su potpisali Fuko, Sartr, Derida, Simon de Bovar… da se ukine age od consent za sodomiju (tada je bio 18 godina) jer je to, je li, homofobično. Iz nekog razloga gomila intelektualaca je išla okolo i govorila da treba da spuste granicu na 13 godina jer su veze između dece i odraslih skroz normalne.
 

Trenutno sam na “French Philosopher Michel Foucault Accused of Raping Children in Tunisia”.

Dumpster Fire GIF by MOODMAN

 

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Svemir Zeka said:

@Hamlet Strašnizar nije 6 meseci granica do koje neko može da se drđi u protvoru, ako nije podignuta optužnica?

Jeste. Ali ovde je podnet optužni predlog. Koliko shvatam on je na sudjenju oslobodjen prvostepeno i ukinut mu je pritvor do pravosnažnosti presude. 

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

@Hamlet Strašnizar nije 6 meseci granica do koje neko može da se drđi u protvoru, ako nije podignuta optužnica?

Da, ali svakako može i nakon toga biti u pritvoru.

Meni je klijent trenutno u pritvoru, 15. mesec.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Godfrey said:

Da, ali svakako može i nakon toga biti u pritvoru.

Meni je klijent trenutno u pritvoru, 15. mesec.

reci mu da promeni advokata

  • Haha 4
Link to comment
  • 1 month later...

Vidim na klipu da je postavljen skoro, ja sam samo dobila link od sestre iz Ar. 

U emisiji kažu gošće da je prijavljen, ne znam rasplet. Definitivno je nenormalan lik u pitanju. 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...