Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Zekan u mom srcu :wub: Ma samo da se rascisti sta sme sta ne sme pa da znamo kako da se ponasamo. Na ulici djene-djene, tu nije veliki problem ako se desi nesporazum ali u americkim firmama kao u ovoj sto ja radim je njima mnogo lakse da mene otpuste za primer ako se neka zemska oseti ugrozeno nego da potencijalno budu oznaceni kao firma koja dozvoljava harasment.

  • +1 1
Link to comment

Onај Žoao me odmah podseti na Džima Džounsa.

Zanimljivo je kako ide put ka apsolutnom zlu, najviše podseća na takmičenje u skok u vis i podizanje prepone (bilo kakva moralna/etička barijera) dok na kraju ona jednostavno ne nestane.

Link to comment
On 23. 7. 2023. at 11:54, Shan Jan said:

Zekan u mom srcu :wub: Ma samo da se rascisti sta sme sta ne sme pa da znamo kako da se ponasamo. Na ulici djene-djene, tu nije veliki problem ako se desi nesporazum ali u americkim firmama kao u ovoj sto ja radim je njima mnogo lakse da mene otpuste za primer ako se neka zemska oseti ugrozeno nego da potencijalno budu oznaceni kao firma koja dozvoljava harasment.

 

Ne sme nishta, sem ako si zgodan u kom sluchaju sme svashta.

Meni je malo interesantno to da firma zabranjuje zaposlenima da se smuvavaju, mislim po kom zakonu to sme? Zar to nije zadiranje u privatnost?

Ja sam bash gledala neki svoj buklet svojevremeno, pisalo je samo o zabrani kad su dvoje u direktnoj menadzerskoj liniji. Mada je neoficijelno bilo nepozeljno i ako je isti tim, to se secm, ali o tome ni rech u bukletu nisma uspela da nadjem.

Link to comment
On 25.7.2023. at 10:28, Mel said:

Ne sme nishta, sem ako si zgodan u kom sluchaju sme svashta.


Uh ja bih najradije da bas niko nista, na poslu uz sve peripetije jos ti samo fali da se bavis nekim uvrnutim medjuljudskim odnosima 

 

Link to comment
1 hour ago, Leia said:


Uh ja bih najradije da bas niko nista, na poslu uz sve peripetije jos ti samo fali da se bavis nekim uvrnutim medjuljudskim odnosima 

 

 

Chuj moja bivsha sefica je postala sefica tako shto je prethodno bila tehnichar pa zatrudnela sa lead scientistom.

Znachi sve da se probije taj glass ceiling ionako je na poslu sve uvrnuto :naughty:

  • Haha 1
Link to comment

Колико ја разумем, у Србији то не би смело да се забрањује. Ја сам неким америчким клијентима својевремено дао такво мишљење - оно ако су у неком односу субординације, онда морају да пријаве због сукоба интереса, али не може да се забрани.

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Колико ја разумем, у Србији то не би смело да се забрањује. Ја сам неким америчким клијентима својевремено дао такво мишљење - оно ако су у неком односу субординације, онда морају да пријаве због сукоба интереса, али не може да се забрани.

 

Pa to, po kom osnovu ti nekom mozes da zabranjujes tako neshto, nisi mu aga nego poslodavac...

 

Link to comment
48 minutes ago, Mel said:

 

Chuj moja bivsha sefica je postala sefica tako shto je prethodno bila tehnichar pa zatrudnela sa lead scientistom.

Znachi sve da se probije taj glass ceiling ionako je na poslu sve uvrnuto :naughty:

A jel znaš za neki obrnuti slučaj, da se muškarac probio na viši položaj putem švaleracije sa nadređenom šeficom, ili nekom iz višeg menadžmenta?

Ni ja ne znam.

Link to comment
16 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Колико ја разумем, у Србији то не би смело да се забрањује. Ја сам неким америчким клијентима својевремено дао такво мишљење - оно ако су у неком односу субординације, онда морају да пријаве због сукоба интереса, али не може да се забрани.

Moracu da istrazim detalje. Razumem da firma zeli da se zastiti u tom smislu od prijavljivanja previse sexual harasmenta zbog nepozeljnih udvaraca. Znam da su neki npr. imali u NCR problem sto su zena i muz bili kolege u istom timu. 

Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

A jel znaš za neki obrnuti slučaj, da se muškarac probio na viši položaj putem švaleracije sa nadređenom šeficom, ili nekom iz višeg menadžmenta?

Ni ja ne znam.

 

zoran-dordevic-300527.jpeg

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Shan Jan said:

Moracu da istrazim detalje. Razumem da firma zeli da se zastiti u tom smislu od prijavljivanja previse sexual harasmenta zbog nepozeljnih udvaraca. Znam da su neki npr. imali u NCR problem sto su zena i muz bili kolege u istom timu. 

Pa poslodavci svašta mogu da napisu u svojim internim aktima. Dok neko ne prijavi ili se dodje na sud po tome - to opstaje. 
 

Često se to i smišljeno radi - app. Napises da ko da otkaz mora da plati 10.000 evra naknade za trening, pa ljudi neće da rizikuju i da se povlače po sudovima. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

A jel znaš za neki obrnuti slučaj, da se muškarac probio na viši položaj putem švaleracije sa nadređenom šeficom, ili nekom iz višeg menadžmenta?

Ni ja ne znam.

 

Moj muski sef sajko je zesce flertovao sa tom seficom, pa je posle dobro avanzovao Ako imas zene na vishim polozajima, bice i svaleracije :covid19:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...