Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ovde nije rec o evoluciji coveka vec o degradaciji na polju javnog interesa. Postoji masa primera, posebno u Srbiji, gde su ljudi, bez represije i crkve, radili za javno dobro.

Veca grupa burzujskih BG studenata, ciji su roditelji potegli sve politicke veze i potplatili koga treba da se postede, pobegla je, dobrovoljno se prijavila i direktno otisla na front. Za otadzbinu. Prvi sv. rat. Danas bi ta ekipica zapalila prvim brodom do USA, gde vec. U pitanju je

majndset 21. veka. Cist komformizam.

A sto se tice posta Duhovnosti..., suludo je nametati coveku doktrinu da bi izazvao empatiju. Danas bebi od 8 meseci daju mobilni, zatim s 4 sedaju za komp i igraju igrice, od 7. godine posle skole imaju jos xy aktivnosti, da se ne propusti nista u zivotu, ni odbojka, ni ples, ni latinski, ni programiranje... Gde tu ima mesta empatiji i razvoju socijalnom? A ko moze, steka da ih posalje preko, da ne protrace zivot ovde. I onda, joj, sto ne nose svi maske...

Link to comment
18 minutes ago, fren said:

 

A sto se tice posta Duhovnosti..., suludo je nametati coveku doktrinu da bi izazvao empatiju. 

Izvini, ali nemam baš nikakvu duhovnu doktrinu. Moja "doktrina" je ljubaznost, uvažavanje svih ljudi, pa i potpunih neistomišljenika. Ne pljujem, ne psujem, ne šizim, ne stvaram mržnju... A koju će doktrinu čovečanstvo prigrliti teško je reći.. Predviđam da će to biti "skok" čovečanstva u introvertnost, ali možda bude nešto sasvim drugo. 

Link to comment
4 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Ima tu još nešto. Čovek u 21. veku svoj individualni moral, ovakav ili onakav, human ili nakaradan, prilagođava jedino strahu od zakonske represije, a pošto ta represija ne može biti užasno stroga (ustavna prava i slobode koji se nikako ne mogu suspendovati, a naravno - i ne treba) onda ni građanin nema te moralne dileme koje bi trebalo da ima, kao u slučaju krivičnih dela. Poznato je da ja nisam ljubitelj religije, naročito organizovane religije, da sam sekularista, ali u zrelijim godinama polako shvatam da je ljudima 21. veka potrebna neka vrsta spiritualnosti koja bi bila unutrašnji moralni kompas. Inače, ljudi tonu u divljaštvo. Većina ljudi danas nema strah od "viših sila", to je nauka obezbedila, makar u Evropi, ali isti ti ljudi ne veruju ni u naučne istine, da "nevidljivi" virusi tako surovo ubijaju. Čovek izgleda nije sazdan da mu isključivo nauka i racionalni zakoni budu vodiči, već njegov iracionalni deo zahteva neku vrstu "moralnog kompasa" za dušu. Nažalost, na tom duhovnom polju trenutno - konspirolozi i antimaskeri vode glavnu reč. Umesto da nenošenje maske bude tabuizirano, "njuejdzeri" tabuirizaju njeno nošenje. Fali nam sada old fešn spiritualnost koja zahteva odricanje i žrtvovanje za bližnjeg, tj. rađenje stvari koje lično ne prijaju (nošenje maske leti, po vrućini) - dakle, žrtva ličnog komfora. Npr. čak i duže neviđanje sa devojkom, sa kojom niste u zajednici života, pa čak i apsitencija od intimnosti i seksa, ako ima teorijskog rizika da korona virusom pobijete vašu ili njenu porodicu - a tu ličnu žrtvu ne može nijedna inspekcija da kaznama obezbedi. Osim da nas sve stave pod 24 časa prismotre, što nije moguće, a ni dozvoljeno. 

Izvini, gubim se nekad u tvojim postovima. Ovde sam ucitala da mislis da je ljudima potrebna neka doktrina, crkvena npr., kako bi bili uzviseni. Nesto s cim njihovo iracionalno moze da komunicira te ih vodi kao moralni kompas.

Link to comment
59 minutes ago, fren said:

Ovde nije rec o evoluciji coveka vec o degradaciji na polju javnog interesa.

 

Ne degradira javni interes sam od sebe jer on i ne postoji sam od sebe. Javni interes je interes zajednice, dakle, interes ljudi koji ucestvuju u toj javnosti. S obzirom da ti ljudi definisu i odnose se prema tom delu svog interesa na odredjeni nacin, taj nacin definise njih same. Ako ih definise drugacije nego sto ih je definisao u uporednoj tacki u proslosti onda se radi o evoluciji.

 

Drugim recima, "degradacija na polju javnog interesa" jeste posledica covekove evolucije.

Link to comment

 

6 minutes ago, harper said:

 

Ne degradira javni interes sam od sebe jer on i ne postoji sam od sebe. Javni interes je interes zajednice, dakle, interes ljudi koji ucestvuju u toj javnosti. S obzirom da ti ljudi definisu i odnose se prema tom delu svog interesa na odredjeni nacin, taj nacin definise njih same. Ako ih definise drugacije nego sto ih je definisao u uporednoj tacki u proslosti onda se radi o evoluciji.

 

Drugim recima, "degradacija na polju javnog interesa" jeste posledica covekove evolucije.

Ok, promasio si padez. Dakle, ponovicu, ne o evoluciji, vec o degradaciji coveka na polju javnog interesa. Covekovom doprinosu javnom interesu. Evolucija je razvoj, napredak. 

Link to comment
3 minutes ago, fren said:

 

Ok, promasio si padez. Dakle, ponovicu, ne o evoluciji, vec o degradaciji coveka na polju javnog interesa. Covekovom doprinosu javnom interesu. Evolucija je razvoj, napredak. 

 

Nista ja nisam promasio, bio sam vrlo precizan. Sta uopste znaci "degradacija coveka na polju javnog interesa"? Evolucija u teoriji drustvenih nauka ne podrazumeva nuzno napredak vec postepenu kvantitativnu promenu/razvoj subjekta, predmeta ili fenomena iz jednog u drugo stanje. Postoje brojni razlozi (ideoloski, tehnicko-tehnoloski, bioloski, kulturoloski i situacioni, svi redom u samom svom nacelu evolutivni) za jos brojnije promene u ljudskom bicu koje generisu njegov trenutni odnos prema javnom interesu. Ovde nista nije evoluiralo, tvojim recima degradiralo, osim coveka samog. Javni interes je drustvena norma koja sama po sebi i sama za sebe ne moze ni da progresira ni da regresira. Ona je samo odraz tog naseg odnosa koji je po tvom misljenju (s kojim se slazem) degradirao. Moja poenta je da jedno sledi iz drugog i da se o ta dva ne moze govoriti odvojeno.

Link to comment

Ok, na polju javnog interesa = odnos prema javnom interesu, mislila sam da je to jasno. I sve vreme mislim na coveka, na ljude. Dala sam plastican primer mladih koji su nekad bezali da ginu za otadzbinu, danas beze od otadzbine:laugh: 

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Da udarim još jedan :lolol:

 

Stvarno neverovatno! Ne znam sta ce Vucicu bilo drugi na mestu premijera, beskrupuloznijeg glupandera nije mogao da nadje. 

Link to comment
5 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Stvarno neverovatno! Ne znam sta ce Vucicu bilo drugi na mestu premijera, beskrupuloznijeg glupandera nije mogao da nadje. 


Kad je ona u startu prošla za premijera, bez nekog velikog potresa u javnosti, to je bio dobar znak koliko daleko može da ide bez frke. Sad je vreme da se ti skilovi iskoriste na nekom drugom, važnijem mestu. Premijer može da bude i neoljušteni krompir sa dva nalepljena dugmeta umesto očiju u minijaturnom fraku, svima svejedno.

Link to comment

Ma naravno, na kraju krajeva i nebitno je ko ce biti premijer, nego ono... ako mu treba neko ko ce da lupeta sta stigne, ima savrsenog kandidata. 

Link to comment
23 minutes ago, Mos said:


Premijer može da bude i neoljušteni krompir sa dva nalepljena dugmeta umesto očiju u minijaturnom fraku, svima svejedno.

 

Namah se nasmejao jer je duhovito, onda skapirao da on ovo bukvalno moze da uradi i nikom nista. Cak bi bi EU bila u fazonu "Srbija ima novog premijera"... urotilo se da nas zatre, a nije da ne pomazemo i sami

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...